BMWClub: Asistenta rutiera in caz de urgenta - BMWClub

Jump to content

• 15 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Asistenta rutiera in caz de urgenta cand esti singur... departe...

#21 User is offline   deathrow 

• Senior
  • Group: Members

Posted 27 July 2006 - 15:44

Salut...

Am citit topicul asta si s-a ridicat tot parul pe mine... Felicitari pt initiativa.

O problema insa... ma gandesc cat de "safe" e sa ne dam nr de tel pe forum. Ma gandesc la eventualitatea in care doi pusti de 14 ani care au ramas singuri acasa fiindca parintii lor au plecat la un chef, se uita pe net shi dau peste nr noastre de tel si incep sa dea telefoane de-auirea... asa cam cum faceam noi cand eram mai mici...

Nu vreau sa fiu carcotas... dar...
0

#22 User is offline   Omu 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 July 2006 - 16:00

Cred ca totul de aici se bazeaza pe incredere, dar pt. a evita astfel de "incidente" probabil ca fiecare va descoase mai inamanunt interlocutorul, pt. asi face o idee si atunci se va afla deca este o farsa sau este adevarat!
0

#23 User is offline   Fake 

• Regizor
  • Group: Contributors

Posted 27 July 2006 - 21:37

speechless

(vorbesc incet acum....nu se pune.....felicitari pentru initiativa MuadDib!)
0

#24 User is offline   Remus R. 

• Addicted
  • Group: Contributors

Posted 27 July 2006 - 21:56

misto harta bravo :blink:
0

#25 User is offline   nick58 

• Membru

Posted 28 July 2006 - 17:48

alexmorlova, on 20/Jul/2006, 23:39, said:

MARE OM,MARE CARACTER. Poate pare ciudat ca in tara asta de 2 bani cineva vrea sa te ajute si asta GRATIS,si pt.ca-i OM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Saru'manusitele conasu' si sa traiesti 100 de ani. Si daca tot suntem la capitolul omenie,daca Doamne fereste aveti vreo problema de sanatate puteti apela cu incredere(<numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>).Lucrez la Spit.Bagdasar-Arseni,sectia de Radiologie si Imagistica Medicala:Computer Tomograf
View Post

Ce m-a chinuit " ciuperca " aia s-o consolidez ca sa bage noul tomograf :blink: Pe atunci era Prof. Constantinovici director.
0

#26 User is offline   nick58 

• Membru

Posted 28 July 2006 - 17:50

:blink: :) :) :) pt.initiativa
0

#27 User is offline   iulian518i 

• another bmwlover
  • Interests:electronica, IT, BMW

Posted 28 July 2006 - 23:35

Pentru a nu cadea prada unor asemenea pusti..eu zic sa va postati toti numerele de telefon...le bagam in agenda...si in momentul cand omul suna...vezi exact cine te-a apelat...ca-i vezi numarul si numele alaturi :)...asta-i varianta 1, cand suna de pe mobilul personal...dar acesta se poate descarca si apare .... ->
Varianta 2...in momentul cand iti descrie locul...uita-te la nr de tel si vezi daca fixul (daca te-a sunat de pe un fix :blink: ) se potriveste cu locatia...ca se presupune ca nu s-a deplasat prea mult de langa locul defectiunii :)...dar mai e valabila si ..->
Varianta3...suna de pe mobilul unui prieten....mai bine va schimbati cartelele si folositi aparatul prietenului si cartela voastra (asta daca nu sunt telefoane d-alea fara cartela... :D )...ca sa va creasca gradul de incredere....
Sper sa nu citeasca si acei pusti aceste lucruri :)
0

#28 User is offline   MuadDib 

• Group: BMW Club
  • Interests:Calculatorist

Posted 28 July 2006 - 23:39

Lasai, mah, sa sune, le luam banii...

Omu-le, vezi ca la mine lipseshte un "8" in coada pe harta. Ar fi culmea ca sa sunatzi la mine shi sa zica "numar inexistent" :blink:
0

#29 User is offline   crazydriver 

• BMW BMW BMW

Posted 30 July 2006 - 20:03

felicitatari pentru initiativa.
pentru zona constanta si judetele limitrofe, pe cat posibil mai adaugati un numar pe harta:
Constantin(costica)- <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>; <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>
0

#30 User is offline   Calin325 

• Pasionat

Posted 30 July 2006 - 21:18

arad <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta> :blink:
0

#31 User is offline   Omu 

• Nou venit
  • Pip

Posted 31 July 2006 - 08:56

Ultimele modificari, sper sa fie mai lizibile numerele acum! Scuze pt. optarul omis! :blink:
0

#32 User is offline   MuadDib 

Posted 31 July 2006 - 11:25

Omu, on 31/Jul/2006, 09:56, said:

Ultimele modificari, sper sa fie mai lizibile numerele acum! Scuze pt. optarul omis! :blink:
View Post

Tziai luat belea cu harta asta :)

Mai avem un om care a gandit aceeiashi schema, deci trebuie pus pe harta:

vl20sas said:

Dupa cum stiti in scumpa noastra Romania nu exista asa ceva si sincer cred ca nici in urmatorii 30 ani nu o sa existe asa ceva 
Cum acest forum si-a marit numarul de useri inregistrati de peste 2000 care sunt raspanditi cam uniform in toata tara ,chiar si prin strainatate,cred ca ar fii o odee buna ca acestia sa isi lase un nr de telefon unde pot fii gasiti!
Spun asta ,pentru ca mi s-a intamplat sa fac o pana in bucuresti la 12 noaptea si duminica,nefiind de acolo ,nu am stiut nimik,am dat un telefon ,iar un anumit mebru de aici m-a indrumat cate o vulcanizare non-stop.

Ma gandesc ca toti calatoriti prin tara ,si poate trecand prin unele orase ,aveti niste intrebari,probleme,vreti sa iesiti la o bere sau poate chiar vreti o femeie..

incep eu Claudiu Sasu -Rm.Valcea -<numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>

:)

This post has been edited by Thebe: 11 August 2006 - 01:05

0

#33 User is offline   Omu 

• Nou venit
  • Pip

Posted 31 July 2006 - 12:48

Gata, s-a rezolvat si cu asta, rog moderatorii sa rezolve cumva cu celelalte harti (sa le stearga), pt. ca eu nu mai pot edita posturile! :blink:
0

#34 User is offline   MuadDib 

Posted 31 July 2006 - 12:55

Omu, on 31/Jul/2006, 13:48, said:

Gata, s-a rezolvat si cu asta, rog moderatorii sa rezolve cumva cu celelalte harti (sa le stearga), pt. ca eu nu mai pot edita posturile! :blink:
View Post

Super. La urmatoarea actualizare, la mine sa bagi Costi. Am omis sa imi dau numele klumea... MuadDib ala e plecat pe Arrakis shi nu shtiu cand revine... :)
Io am ramas cu "MuadDib" din '96, '97 de pe chaturi... :)
0

#35 User is offline   Omu 

• Nou venit
  • Pip

Posted 31 July 2006 - 12:59

MuadDib, on 31/Jul/2006, 12:55, said:

Super. La urmatoarea actualizare, la mine sa bagi Costi. Am omis sa imi dau numele klumea... MuadDib ala e plecat pe Arrakis shi nu shtiu cand revine... :)
Io am ramas cu "MuadDib" din '96, '97 de pe chaturi...  :)
View Post

OK, asa am sa fac! :) Daca mai fac multe modificari in timp relativ scurt cred ca o sa ma doara capul, oricum ma doare! :blink:
0

#36 User is offline   MuadDib 

Posted 31 July 2006 - 13:28

Omu, on 31/Jul/2006, 13:59, said:

OK, asa am sa fac! :)  Daca mai fac multe modificari in timp relativ scurt cred ca o sa ma doara capul, oricum ma doare! :blink:
View Post

O sa itzi dam de baut bine, sa itzi treaca... :) Baiat fain.

Oricum, laso mai moale cu actualizarile, fao cand se strang mai multe numere...
0

#37 User is offline   iulian518i 

• another bmwlover
  • Interests:electronica, IT, BMW

Posted 02 August 2006 - 14:03

Oricum harta e ceva incipient si efemer...daca s-ar strange macar 500 nr...sa nu zic peste 2000....nu cred ca te-ar salva harta asta...ci una afisata pe perete..cu numerele bagate vertical, adica infipte in harta...in relief..:blink:
Succes si la mai multe :) numere :)
0

#38 User is offline   saplacan 

• BMW BMW BMW

Posted 04 August 2006 - 06:30

de prin nord nimeni???Atunci sper sa fiu la locul potrivit si momentul oportun in caz de ceva ajutor pentru baietii astia meseriasi de pe bmwclub...Calin - Bistrita - (momentan mi-am pierdut celularul sau mi sa furat dar o sa-mi iau altul curand si rectific) <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>.
0

#39 User is offline   mafiotu_m3 

• Începător
  • Interests:BMW

Posted 10 August 2006 - 17:46

MuadDib, on 20/Jul/2006, 16:58, said:

... totul merge bine... mashina toarce, traficul cam intens dar nu te grabeshti... In definitiv, zona e frumoasa, traseul virajat nu te plictiseshte, muzica  :blink:

Deodata tronc-pleosc, sau fasss, sau bum!

Daca vi se va intampla ceva vreodata pe Valea superioara a Prahovei, o problema, etc. shi o sa va trezitzi singuri intr-o parcare, la sute de kilometri de casa, cu capota ridicata shi privirea pierduta, ma ofer sa va ajut. Shtiu cum e sa fii departe shi intr-o situatzie delicata, cu nimeni cunoscut pe aproape, deci sa nu ezitatzi. Cat pot o sa ajut, ca pana la urma daia suntem oameni, mai ales in cazul de fatza in care impartzim shi aceeashi pasiune!

Doar sa imi datzi un telefon (<numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>) shi vedem cum o rezolvam, trimit un mecanic, aduc o shufa, sarma, scoci, o litra de benzina, un furtun, un cauciuc (alooo, dala de se pune pe janta, da?), un CD bootabil, etc. ...

Poate sunt shi altzii in diferite zone ale tzarii care ar putea sa faca acelashi lucru... Nu chestii extraordinare, ci un pic de suport, o adresa de service, un carlig de remorcare de care sa te agatzi shi sa nu coste cat un concediu, etc.

A, shi sa nu se inteleaga ca vreau sa fac asta contra-cost! Imi cashtig existentza din alte surse, d'astea de fac fundul mare, la calculator!

O fac pt. ca simt ca pot sa ajut mai mult decat sa scriu posturi, in definitiv un club inseamna un pic mai mult!

Va ashtept la Sinaia! Sa ne vedem cu bine!  :)
View Post

Nu credeam sa mai existe asa oameni in tara asta de ... . Masina am (E30 :) ) dar nu am carnet inca... Dar va pot ajuta daca aveti nevoie de mine...am 2 mecanici foarte buni, unul numai de BMW-uri, 5 litri de benzina, o sufa, un cleste, va mai tin de vorba si uite-asa rezolvam problema

VLAD (sau Mafiotu` :) ) <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>
0

#40 User is offline   MuadDib 

Posted 10 August 2006 - 18:02

:blink: Danke!

O sa iasa o harta excelenta!
0

Share this topic:

• 15 Pages +
  • 1