BMWClub: Asistenta rutiera in caz de urgenta - BMWClub

Jump to content

• 15 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Asistenta rutiera in caz de urgenta cand esti singur... departe...

#41 User is offline   nick58 

• Membru
  • Group: Members

Posted 10 August 2006 - 18:08

mafiotu_m3, on 10/Aug/2006, 18:46, said:

Nu credeam sa mai existe asa oameni in tara asta de ... . Masina am (E30 :) ) dar nu am carnet inca... Dar va pot ajuta daca aveti nevoie de mine...am 2 mecanici foarte buni, unul numai de BMW-uri, 5 litri de benzina, o sufa, un cleste, va mai tin de vorba si uite-asa rezolvam problema

VLAD (sau Mafiotu` :) ) <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>
View Post

:blink:
0

#42 User is offline   Omu 

• Nou venit
  • Pip

Posted 10 August 2006 - 19:15

Nu va faceti griji, harta se actualizeaza, dar mai asteptam, poate mai gasim ceva ajutoare!
0

#43 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 August 2006 - 22:08

saplacan, on 4/Aug/2006, 06:30, said:

de prin nord nimeni???Atunci sper sa fiu la locul potrivit si momentul oportun in caz de ceva ajutor pentru baietii astia meseriasi de pe bmwclub...Calin - Bistrita - (momentan mi-am pierdut celularul sau mi sa furat dar o sa-mi iau altul curand si rectific) <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>.
View Post

Am si eu o rugaminte la tine.. Stii vreun service bun in Baia Mare pt ca vreau sa cumpar un 528i si omu e de acolo si eu din Bucuresti.. Nu vreau sa-mi iau teapa, netestat nu-l iau.. Merci :blink:

This post has been edited by Thebe: 11 August 2006 - 01:06

0

#44 User is offline   Thebe 

• Senior

Posted 10 August 2006 - 23:46

Ciupanezu, on 10/Aug/2006, 22:08, said:

Am si eu o rugaminte la tine.. Stii vreun service bun in Baia Mare pt ca vreau sa cumpar un 528i si omu e de acolo si eu din Bucuresti.. Nu vreau sa-mi iau teapa, netestat nu-l iau.. Merci :blink:
View Post

Pai.. cu ce pot, te ajut eu in Baia Mare. Insa nu te astepta la minuni, la multe chestii nu ma pricep. Daca vrei, pot sa dau un ochi. Service in care sa am incredere, sa stie de BMW, nu stiu decit in Cluj. Si puteti sa ma treceti si pe mine pe harta aia, ca poate-s prin zona si pot si eu sa ajut cu ceva (cu un numar de tel pt. platforma, daca nu altceva :)). <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>.
0

#45 User is offline   Remus R. 

• Addicted
  • Group: Contributors

Posted 11 August 2006 - 00:36

hai ca incepe sa capete forma :blink:
0

#46 User is offline   Thebe 

• Senior

Posted 11 August 2006 - 01:11

IMPORTANT!
Am sters toate numerele de telefon. Va rog sa va abtineti sa le mai scrieti pe topicuri publice (si asta e valabil si la alte detalii personale). Le comunicati intre voi pe PM sau altfel, dar nu le postati sa fie citibile public (se indexeaza de catre tot felul de siteuri de search, etc.). Singura varianta pe care o gasesc cit de cit acceptabila este sa fie trecute pe o poza in format grafic (desi si pentru asta, as vrea sa gasim o solutie ca poza aia sa fie vazubila doar de membri loginati - mai sap). Pentru numarul meu sa ma contacteze pe PM cel care face harta.
0

#47 User is offline   mafiotu_m3 

• Începător
  • Interests:BMW

Posted 11 August 2006 - 03:17

MuadDib, on 10/Aug/2006, 18:02, said:

:blink: Danke!

O sa iasa o harta excelenta!
View Post

Nu ma vad pe harta.....Poate se rezolva cat de curand sa o pun pe desktop :)
0

#48 User is offline   oSerX 

• Fan

Posted 11 August 2006 - 09:14

@thebe - parca e o optiune in consola de administrare prin care toate pozele postate pot fi vazute doar de userii inregistrati.

Initiativa asta mi se pare super buna. Chiar mi-au folosit numerele colegilor de pe aici....am intrebat despre vreme nu stiu unde, despre una, despre alta...
0

#49 User is offline   MuadDib 

• Group: BMW Club
  • Interests:Calculatorist

Posted 11 August 2006 - 09:16

Se va gasi o solutzie, sunt sigur. Shtie Thebe ce face. Pana atunci, cine se mai ofera sa dea PM la cel care face harta. Acum, OMU, sa zici daca ai timp, ca te-ai trezit cu cheatia asta pe cap fara voia ta :blink:...
0

#50 User is offline   saplacan 

• BMW BMW BMW

Posted 11 August 2006 - 09:19

Ciupanezu, on 10/Aug/2006, 22:08, said:

View Post

in nord mai exact Bistrita sau imprejurimi dar in raza judetului.Munca nu ma lasa sa ma deplasez mai mult de o ora...Baia_mare e totusi cam departe(cam 160-180KM de Bistrita.)Eu sper sa te pot ajuta insa nu am posibilitate de timp sa ma deplasez pana acolo insa ai grija cu zona baia mare/satu mare...se vehicula zvonuri ca masinila de pe acolo sunt cam manarite.Caz concret nu stiu ci doar am auzit de prin stanga/dreapta!!!
0

#51 User is offline   verssatu 

• premiant
  • Group: Banned

Posted 11 August 2006 - 09:29

MuadDib, on 11/Aug/2006, 10:16, said:

Se va gasi o solutzie, sunt sigur. Shtie Thebe ce face. Pana atunci, cine se mai ofera sa dea PM la cel care face harta. Acum, OMU, sa zici daca ai timp, ca te-ai trezit cu cheatia asta pe cap fara voia ta :)...
View Post

O baza de date cu nr de tel exista deja: lista pt sinaia...Romulus ne-ar putea spune daca putem apela la ea in caz de nevoie bineinteles doar cu acordul in prealabil al membrilor (inscrisi in acea lista ) de a le folosi nr de tel in caz de necesitate si nu numai...:blink:
0

#52 User is offline   sierra1771 

• Capitan de haiduci......
  • Interests:BMW

Posted 11 August 2006 - 09:34

abia acum am citit topicul asa ca sper sa ma puneti si pe mine pe harta.... :blink:
<numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>---Sorin---Mehedinti---Caras-Severin
0

#53 User is offline   Thebe 

• Senior

Posted 11 August 2006 - 09:46

Dragilor, am facut un alt topic (vezi aici) sticky care e closed si in care nu o sa fie decit intro la poveste (citat din MuadDib) si harta. Cine editeaza harta, mi-o trimite mie cind are una noua si o sa o pun eu acolo. Topicul asta ramine pentru discutii.

Inca o data, va rog insistent SA NU PUNETI NUMERE DE TELEFON PE TOPICURI PUBLICE! Multumesc.
0

#54 User is offline   Ciupanezu 

Posted 11 August 2006 - 09:49

saplacan, on 11/Aug/2006, 09:19, said:

in nord mai exact Bistrita sau imprejurimi dar in raza judetului.Munca nu ma lasa sa ma deplasez mai mult de o ora...Baia_mare e totusi cam departe(cam 160-180KM de Bistrita.)Eu sper sa te pot ajuta insa nu am posibilitate de timp sa ma deplasez pana acolo insa ai grija cu zona baia mare/satu mare...se vehicula zvonuri ca masinila de pe acolo sunt cam manarite.Caz concret nu stiu ci doar am auzit de prin stanga/dreapta!!!
View Post

Nu vreau de la tine decat o informatie, ca in rest ma descurc..vreau sa stiu daca pot avea incredere in vreun service de prin Baia Mare ca am gasit pe Internet niste service-uri acolo, dar nu stiu daca pot sa verifice masina tehnic ca lumea. Merci :blink:
0

#55 User is offline   Thebe 

• Senior

Posted 11 August 2006 - 09:51

Ciupanezu, on 11/Aug/2006, 09:49, said:

Nu vreau de la tine decat o informatie, ca in rest ma descurc..vreau sa stiu daca pot avea incredere in vreun service de prin Baia Mare ca am gasit pe Internet niste service-uri acolo, dar nu stiu daca pot sa verifice masina tehnic ca lumea. Merci :blink:
View Post

Da-mi detalii despre ce serviceuri este vorba si iti spun ce stiu.
0

#56 User is offline   Omu 

• Nou venit
  • Pip

Posted 11 August 2006 - 10:23

Dati-mi PM cu nr. de tel ca sa va pot baga pe harta
@MuadDib.....timp se face, resurse se gasesc, nu este nici o problema!
0

#57 User is offline   iulian518i 

• another bmwlover
  • Interests:electronica, IT, BMW

Posted 11 August 2006 - 10:40

Si pe privat...si faptul ca o harta poate fi vazuta doar de userii inregistrati nu va salveaza de a fi persoane publice...cine vrea sa afle, se inregistreaza si are acces la imaginea respectiva...insasi conexiunea la internet ne lasa descoperiti, lipsiti de date private :)...parerea mea...doar fata in fata daca schimbam numerele...capata o anumita doza de siguranta...dar nici asa nu stii pe cine ai in fata ta.. :blink:
Deci, cine si-a asumat riscul de a-si oferi nr de tel...a facut-o stiind ca-si asuma acest risc...de aceea s-a ales si solutia de a da mobilul...e relativ usor de schimbat abonamentul/cartela...cu riscul pierderii legaturii cu ceilalti prieteni carora trebuie sa le comunici despre schimbarea nr de tel...in rest...toate cele bune :)
0

#58 User is offline   Thebe 

• Senior

Posted 11 August 2006 - 11:08

iulian518i, on 11/Aug/2006, 10:40, said:

Si pe privat...si faptul ca o harta poate fi vazuta doar de userii inregistrati nu va salveaza de a fi persoane publice...cine vrea sa afle, se inregistreaza si are acces la imaginea respectiva...insasi conexiunea la internet ne lasa descoperiti, lipsiti de date private :)...parerea mea...doar fata in fata daca schimbam numerele...capata o anumita doza de siguranta...dar nici asa nu stii pe cine ai in fata ta.. :blink:
Deci, cine si-a asumat riscul de a-si oferi nr de tel...a facut-o stiind ca-si asuma acest risc...de aceea s-a ales si solutia de a da mobilul...e relativ usor de schimbat abonamentul/cartela...cu riscul pierderii legaturii cu ceilalti prieteni carora trebuie sa le comunici despre schimbarea nr de tel...in rest...toate cele bune :)
View Post

adevarat ce zici tu. insa eu ziceam ca cel putin nu punem info asta la dispozitia tuturor mucosilor plictisiti care dau un search pe google. daca cineva chiar vrea, sigur ca se poate afla. dar trebuie sa stie sa vina pe forum, sa se inregistreze, etc.
0

#59 User is offline   saplacan 

• BMW BMW BMW

Posted 11 August 2006 - 12:26

si totusi,unde e harta actualizata ca eu deja am o lista cu toti dar nu am numerele lor???
0

#60 User is offline   Thebe 

• Senior

Posted 11 August 2006 - 13:33

saplacan, on 11/Aug/2006, 12:26, said:

si totusi,unde e harta actualizata ca eu deja am o lista cu toti dar nu am numerele lor???
View Post

Este un topic sticky in sectiunea "Probleme tehnice si rezolvari". Sau daca vrei, uite aici.
0

Share this topic:

• 15 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic