Jump to content

Asistenta rutiera in caz de urgenta


MuadDib

Recommended Posts

Pentru a nu cadea prada unor asemenea pusti..eu zic sa va postati toti numerele de telefon...le bagam in agenda...si in momentul cand omul suna...vezi exact cine te-a apelat...ca-i vezi numarul si numele alaturi :)...asta-i varianta 1, cand suna de pe mobilul personal...dar acesta se poate descarca si apare .... ->

Varianta 2...in momentul cand iti descrie locul...uita-te la nr de tel si vezi daca fixul (daca te-a sunat de pe un fix :blink: ) se potriveste cu locatia...ca se presupune ca nu s-a deplasat prea mult de langa locul defectiunii :)...dar mai e valabila si ..->

Varianta3...suna de pe mobilul unui prieten....mai bine va schimbati cartelele si folositi aparatul prietenului si cartela voastra (asta daca nu sunt telefoane d-alea fara cartela... :D )...ca sa va creasca gradul de incredere....

Sper sa nu citeasca si acei pusti aceste lucruri :)

Link to comment
Share on other sites

Ultimele modificari, sper sa fie mai lizibile numerele acum! Scuze pt. optarul omis! :blink:

109610[/snapback]

 

Tziai luat belea cu harta asta :)

 

 

Mai avem un om care a gandit aceeiashi schema, deci trebuie pus pe harta:

 

Dupa cum stiti in scumpa noastra Romania nu exista asa ceva si sincer cred ca nici in urmatorii 30 ani nu o sa existe asa ceva 

Cum acest forum si-a marit numarul de useri inregistrati de peste 2000 care sunt raspanditi cam uniform in toata tara ,chiar si prin strainatate,cred ca ar fii o odee buna ca acestia sa isi lase un nr de telefon unde pot fii gasiti!

Spun asta ,pentru ca mi s-a intamplat sa fac o pana in bucuresti la 12 noaptea si duminica,nefiind de acolo ,nu am stiut nimik,am dat un telefon ,iar un anumit mebru de aici m-a indrumat cate o vulcanizare non-stop.

 

Ma gandesc ca toti calatoriti prin tara ,si poate trecand prin unele orase ,aveti niste intrebari,probleme,vreti sa iesiti la o bere sau poate chiar vreti o femeie..

 

incep eu Claudiu Sasu -Rm.Valcea -<numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>

 

:)

Edited by Thebe
Link to comment
Share on other sites

Gata, s-a rezolvat si cu asta, rog moderatorii sa rezolve cumva cu celelalte harti (sa le stearga), pt. ca eu nu mai pot edita posturile! :blink:

109671[/snapback]

 

Super. La urmatoarea actualizare, la mine sa bagi Costi. Am omis sa imi dau numele klumea... MuadDib ala e plecat pe Arrakis shi nu shtiu cand revine... :)

Io am ramas cu "MuadDib" din '96, '97 de pe chaturi... :)

Link to comment
Share on other sites

Super. La urmatoarea actualizare, la mine sa bagi Costi. Am omis sa imi dau numele klumea... MuadDib ala e plecat pe Arrakis shi nu shtiu cand revine... :)

Io am ramas cu "MuadDib" din '96, '97 de pe chaturi...  :)

109674[/snapback]

 

 

OK, asa am sa fac! :) Daca mai fac multe modificari in timp relativ scurt cred ca o sa ma doara capul, oricum ma doare! :blink:

Link to comment
Share on other sites

OK, asa am sa fac! :)  Daca mai fac multe modificari in timp relativ scurt cred ca o sa ma doara capul, oricum ma doare! :blink:

109678[/snapback]

 

O sa itzi dam de baut bine, sa itzi treaca... :) Baiat fain.

 

Oricum, laso mai moale cu actualizarile, fao cand se strang mai multe numere...

Link to comment
Share on other sites

Oricum harta e ceva incipient si efemer...daca s-ar strange macar 500 nr...sa nu zic peste 2000....nu cred ca te-ar salva harta asta...ci una afisata pe perete..cu numerele bagate vertical, adica infipte in harta...in relief..:blink:

Succes si la mai multe :) numere :)

Link to comment
Share on other sites

de prin nord nimeni???Atunci sper sa fiu la locul potrivit si momentul oportun in caz de ceva ajutor pentru baietii astia meseriasi de pe bmwclub...Calin - Bistrita - (momentan mi-am pierdut celularul sau mi sa furat dar o sa-mi iau altul curand si rectific) <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>.
Link to comment
Share on other sites

... totul merge bine... mashina toarce, traficul cam intens dar nu te grabeshti... In definitiv, zona e frumoasa, traseul virajat nu te plictiseshte, muzica  :blink:

 

Deodata tronc-pleosc, sau fasss, sau bum!

 

Daca vi se va intampla ceva vreodata pe Valea superioara a Prahovei, o problema, etc. shi o sa va trezitzi singuri intr-o parcare, la sute de kilometri de casa, cu capota ridicata shi privirea pierduta, ma ofer sa va ajut. Shtiu cum e sa fii departe shi intr-o situatzie delicata, cu nimeni cunoscut pe aproape, deci sa nu ezitatzi. Cat pot o sa ajut, ca pana la urma daia suntem oameni, mai ales in cazul de fatza in care impartzim shi aceeashi pasiune!

 

Doar sa imi datzi un telefon (<numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>) shi vedem cum o rezolvam, trimit un mecanic, aduc o shufa, sarma, scoci, o litra de benzina, un furtun, un cauciuc (alooo, dala de se pune pe janta, da?), un CD bootabil, etc. ...

 

Poate sunt shi altzii in diferite zone ale tzarii care ar putea sa faca acelashi lucru... Nu chestii extraordinare, ci un pic de suport, o adresa de service, un carlig de remorcare de care sa te agatzi shi sa nu coste cat un concediu, etc.

 

A, shi sa nu se inteleaga ca vreau sa fac asta contra-cost! Imi cashtig existentza din alte surse, d'astea de fac fundul mare, la calculator!

 

O fac pt. ca simt ca pot sa ajut mai mult decat sa scriu posturi, in definitiv un club inseamna un pic mai mult!

 

Va ashtept la Sinaia! Sa ne vedem cu bine!  :)

106899[/snapback]

 

Nu credeam sa mai existe asa oameni in tara asta de ... . Masina am (E30 :) ) dar nu am carnet inca... Dar va pot ajuta daca aveti nevoie de mine...am 2 mecanici foarte buni, unul numai de BMW-uri, 5 litri de benzina, o sufa, un cleste, va mai tin de vorba si uite-asa rezolvam problema

 

VLAD (sau Mafiotu` :) ) <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>

Link to comment
Share on other sites

Nu credeam sa mai existe asa oameni in tara asta de ... . Masina am (E30 :) ) dar nu am carnet inca... Dar va pot ajuta daca aveti nevoie de mine...am 2 mecanici foarte buni, unul numai de BMW-uri, 5 litri de benzina, o sufa, un cleste, va mai tin de vorba si uite-asa rezolvam problema

 

VLAD (sau Mafiotu` :) ) <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>

113143[/snapback]

 

 

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

de prin nord nimeni???Atunci sper sa fiu la locul potrivit si momentul oportun in caz de ceva ajutor pentru baietii astia meseriasi de pe bmwclub...Calin - Bistrita - (momentan mi-am pierdut celularul sau mi sa furat dar o sa-mi iau altul curand si rectific) <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>.

110773[/snapback]

Am si eu o rugaminte la tine.. Stii vreun service bun in Baia Mare pt ca vreau sa cumpar un 528i si omu e de acolo si eu din Bucuresti.. Nu vreau sa-mi iau teapa, netestat nu-l iau.. Merci :blink:

Edited by Thebe
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o rugaminte la tine.. Stii vreun service bun in Baia Mare pt ca vreau sa cumpar un 528i si omu e de acolo si eu din Bucuresti.. Nu vreau sa-mi iau teapa, netestat nu-l iau.. Merci :blink:

113235[/snapback]

Pai.. cu ce pot, te ajut eu in Baia Mare. Insa nu te astepta la minuni, la multe chestii nu ma pricep. Daca vrei, pot sa dau un ochi. Service in care sa am incredere, sa stie de BMW, nu stiu decit in Cluj. Si puteti sa ma treceti si pe mine pe harta aia, ca poate-s prin zona si pot si eu sa ajut cu ceva (cu un numar de tel pt. platforma, daca nu altceva :)). <numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>.

Link to comment
Share on other sites

IMPORTANT!

Am sters toate numerele de telefon. Va rog sa va abtineti sa le mai scrieti pe topicuri publice (si asta e valabil si la alte detalii personale). Le comunicati intre voi pe PM sau altfel, dar nu le postati sa fie citibile public (se indexeaza de catre tot felul de siteuri de search, etc.). Singura varianta pe care o gasesc cit de cit acceptabila este sa fie trecute pe o poza in format grafic (desi si pentru asta, as vrea sa gasim o solutie ca poza aia sa fie vazubila doar de membri loginati - mai sap). Pentru numarul meu sa ma contacteze pe PM cel care face harta.

Link to comment
Share on other sites

@thebe - parca e o optiune in consola de administrare prin care toate pozele postate pot fi vazute doar de userii inregistrati.

 

Initiativa asta mi se pare super buna. Chiar mi-au folosit numerele colegilor de pe aici....am intrebat despre vreme nu stiu unde, despre una, despre alta...

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o rugaminte la tine.. Stii vreun service bun in Baia Mare pt ca vreau sa cumpar un 528i si omu e de acolo si eu din Bucuresti.. Nu vreau sa-mi iau teapa, netestat nu-l iau.. Merci :blink:

113235[/snapback]

in nord mai exact Bistrita sau imprejurimi dar in raza judetului.Munca nu ma lasa sa ma deplasez mai mult de o ora...Baia_mare e totusi cam departe(cam 160-180KM de Bistrita.)Eu sper sa te pot ajuta insa nu am posibilitate de timp sa ma deplasez pana acolo insa ai grija cu zona baia mare/satu mare...se vehicula zvonuri ca masinila de pe acolo sunt cam manarite.Caz concret nu stiu ci doar am auzit de prin stanga/dreapta!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.