Jump to content

Asistenta rutiera in caz de urgenta


MuadDib

Recommended Posts

Se va gasi o solutzie, sunt sigur. Shtie Thebe ce face. Pana atunci, cine se mai ofera sa dea PM la cel care face harta. Acum, OMU, sa zici daca ai timp, ca te-ai trezit cu cheatia asta pe cap fara voia ta :)...

113300[/snapback]

O baza de date cu nr de tel exista deja: lista pt sinaia...Romulus ne-ar putea spune daca putem apela la ea in caz de nevoie bineinteles doar cu acordul in prealabil al membrilor (inscrisi in acea lista ) de a le folosi nr de tel in caz de necesitate si nu numai...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Dragilor, am facut un alt topic (vezi aici) sticky care e closed si in care nu o sa fie decit intro la poveste (citat din MuadDib) si harta. Cine editeaza harta, mi-o trimite mie cind are una noua si o sa o pun eu acolo. Topicul asta ramine pentru discutii.

 

Inca o data, va rog insistent SA NU PUNETI NUMERE DE TELEFON PE TOPICURI PUBLICE! Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

in nord mai exact Bistrita sau imprejurimi dar in raza judetului.Munca nu ma lasa sa ma deplasez mai mult de o ora...Baia_mare e totusi cam departe(cam 160-180KM de Bistrita.)Eu sper sa te pot ajuta insa nu am posibilitate de timp sa ma deplasez pana acolo insa ai grija cu zona baia mare/satu mare...se vehicula zvonuri ca masinila de pe acolo sunt cam manarite.Caz concret nu stiu ci doar am auzit de prin stanga/dreapta!!!

113303[/snapback]

Nu vreau de la tine decat o informatie, ca in rest ma descurc..vreau sa stiu daca pot avea incredere in vreun service de prin Baia Mare ca am gasit pe Internet niste service-uri acolo, dar nu stiu daca pot sa verifice masina tehnic ca lumea. Merci :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau de la tine decat o informatie, ca in rest ma descurc..vreau sa stiu daca pot avea incredere in vreun service de prin Baia Mare ca am gasit pe Internet niste service-uri acolo, dar nu stiu daca pot sa verifice masina tehnic ca lumea. Merci :blink:

113315[/snapback]

Da-mi detalii despre ce serviceuri este vorba si iti spun ce stiu.

Link to comment
Share on other sites

Si pe privat...si faptul ca o harta poate fi vazuta doar de userii inregistrati nu va salveaza de a fi persoane publice...cine vrea sa afle, se inregistreaza si are acces la imaginea respectiva...insasi conexiunea la internet ne lasa descoperiti, lipsiti de date private :)...parerea mea...doar fata in fata daca schimbam numerele...capata o anumita doza de siguranta...dar nici asa nu stii pe cine ai in fata ta.. :blink:

Deci, cine si-a asumat riscul de a-si oferi nr de tel...a facut-o stiind ca-si asuma acest risc...de aceea s-a ales si solutia de a da mobilul...e relativ usor de schimbat abonamentul/cartela...cu riscul pierderii legaturii cu ceilalti prieteni carora trebuie sa le comunici despre schimbarea nr de tel...in rest...toate cele bune :)

Link to comment
Share on other sites

Si pe privat...si faptul ca o harta poate fi vazuta doar de userii inregistrati nu va salveaza de a fi persoane publice...cine vrea sa afle, se inregistreaza si are acces la imaginea respectiva...insasi conexiunea la internet ne lasa descoperiti, lipsiti de date private :)...parerea mea...doar fata in fata daca schimbam numerele...capata o anumita doza de siguranta...dar nici asa nu stii pe cine ai in fata ta.. :blink:

Deci, cine si-a asumat riscul de a-si oferi nr de tel...a facut-o stiind ca-si asuma acest risc...de aceea s-a ales si solutia de a da mobilul...e relativ usor de schimbat abonamentul/cartela...cu riscul pierderii legaturii cu ceilalti prieteni carora trebuie sa le comunici despre schimbarea nr de tel...in rest...toate cele bune :)

113331[/snapback]

adevarat ce zici tu. insa eu ziceam ca cel putin nu punem info asta la dispozitia tuturor mucosilor plictisiti care dau un search pe google. daca cineva chiar vrea, sigur ca se poate afla. dar trebuie sa stie sa vina pe forum, sa se inregistreze, etc.

Link to comment
Share on other sites

... totul merge bine... mashina toarce, traficul cam intens dar nu te grabeshti... In definitiv, zona e frumoasa, traseul virajat nu te plictiseshte, muzica  :blink:

 

Deodata tronc-pleosc, sau fasss, sau bum!

 

Daca vi se va intampla ceva vreodata pe Valea superioara a Prahovei, o problema, etc. shi o sa va trezitzi singuri intr-o parcare, la sute de kilometri de casa, cu capota ridicata shi privirea pierduta, ma ofer sa va ajut. Shtiu cum e sa fii departe shi intr-o situatzie delicata, cu nimeni cunoscut pe aproape, deci sa nu ezitatzi. Cat pot o sa ajut, ca pana la urma daia suntem oameni, mai ales in cazul de fatza in care impartzim shi aceeashi pasiune!

 

Doar sa imi datzi un telefon (<numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>) shi vedem cum o rezolvam, trimit un mecanic, aduc o shufa, sarma, scoci, o litra de benzina, un furtun, un cauciuc (alooo, dala de se pune pe janta, da?), un CD bootabil, etc. ...

 

Poate sunt shi altzii in diferite zone ale tzarii care ar putea sa faca acelashi lucru... Nu chestii extraordinare, ci un pic de suport, o adresa de service, un carlig de remorcare de care sa te agatzi shi sa nu coste cat un concediu, etc.

 

A, shi sa nu se inteleaga ca vreau sa fac asta contra-cost! Imi cashtig existentza din alte surse, d'astea de fac fundul mare, la calculator!

 

O fac pt. ca simt ca pot sa ajut mai mult decat sa scriu posturi, in definitiv un club inseamna un pic mai mult!

 

Va ashtept la Sinaia! Sa ne vedem cu bine!  :)

106899[/snapback]

Interesant topic.Se poate extinde si pentru strainatate?Lucrez in Italia ca sofer si daca aveti probleme in aceasta tara,special in jurul orasului Parma,as fi bucuros sa va pot fi de ajutor.Daca credeti ca va poate fi de ajutor pot trimite si nr. de telefon

Link to comment
Share on other sites

Lasa-l si tu pe aici..ti-l sterg ei adminii...sau gresesc?

113583[/snapback]

Il sterg ei, din cind in cind (de ex. cind s-au hotarit sa faca curat). Insa... stii, unii mai au si joburi, treaba, neveste/prietene... de ce sa faca o munca de care ati putea sa ii scutiti? Se pare ca Omu e cel care face harta, PM lui daca vreti sa va apara nume+tel pe harta.

Link to comment
Share on other sites

am vazut cum sariti toti.Astazi cand am ramas in Rupea nu a venit nici macar unul sa ma scoata din necaz

116175[/snapback]

Pai eu sper ca fiecare dintre noi e responsabil si invata sau se pregateste sa se ajute in primul si in primul rind singur. Adica, vreau doar sa spun ca acum ca aveti harta asta nu v-o tipariti si lipiti pe interiorul parbrizului sau o puneti in torpedou si scoateti roata de rezerva, sculele, trinughiul si ce mai aveati util prin masina... "ca deh, merg in orasul x doar unde stiu pe cine sa sun". Adica, e un ajutor si extra peace of mind, dar nu e rezolvarea universala.

 

In fine, cred ca initiativa asta ar mai trebui extinsa si cu niste numere de telefon de la firme care te servesc cu o platforma, daca e groasa rau. Am sa pun eu imediat primul numar in topicul asta, cine mai are asa ceva sa-mi PM mie si le centralizez eu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.