Jump to content

Asistenta rutiera in caz de urgenta


MuadDib

Recommended Posts

0744619051 Bytzu ZONA:Suceava Pentru tractare sau daca aveti nevoie de-un mecanic cu atelier va gasesc unu si la 2 dimineata si cunosc numai baieti "fini", aaa, va pot oferi si cazare <_< BTW, la noi, intre Suceava-Falticeni in loc. Cumparatura in fiecare iarna e blocaj rutier si decat sa inghetati , apelati cu incredere.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Care aveti probleme in Germania, pe langa Trier, Koln, Koblenz si in Luxembourg .. sau sunteti prin zona si nu aveti cu cine bea o bere notati nr asta +352/661844135 Mihai

Pentru cei care mai trec mai des prin Germania si calatoresc mult pe afara le recomad sa se inscrie la ADAC, costa vreo 80 euro/ an si ai tractare de urgenta oriunde in EU. Daca nu ma insel asigura si asistenta juridica in caz de accident cu victime (Doamne fereste de asa ceva).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vreau sa-i multumesc lui IULIAN din CONSTANTA, cand treci prin Sibiu dau o bere <_<

 

Azi m-a sunat un prieten (din top 3) ca fratele lui e in Constanta si nu stie de unde sa cumpere un cauciuc pt masina , si-a facut praf unul.

 

Mi-a venit in minte harta asta, drept urmare i-am dat cele 3 numere din constanta. Restul e can can :bashwall:

 

Mersi inca o data. :)

Link to comment
Share on other sites

frumoasa initiativa!

Vinerea trecuta am ramas cu masina prin Pipera si nu am stiut la cine sa apelez pt ca nu cunosc... Noroc cu niste baieti de la o statie de betoane care mi-au dat niste numere...abia dupa 3zile am vazut topicul asta...

 

Pt zona Barlad pe E581 ma ofer eu sa dau o mana de ajutor...

0749589193 Adrian...

Edited by mc_crbl
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Multumesc aici si acum lui RASVAN din PH-Busteni pentru amabilitatea si disponibilitatea de care a dat dovada pentru a ma ajuta, desi eram la 30km de Sighisoara...respectiv si lui ALIN, prietenul lui. In ce a constat ajutorul?

Mi-a trimis o platforma pentru a ma recupera din localitatea Bunesti (MS) pentru a ma aduce la Busteni si pentru faptul ca, desi ningea afara, nu m-a lasat pe mine sa-mi schimb rola presoare de la motor (care cedase pe drum din cauza unei curele prea mici-deh...magazinele din ziua de azi) ci mi-a schimbat-o el impreuna cu prietenul lui desi afara ningea de parca venea iarna si era un intuneric de abia vedeam sculele cu o lanternutza...toate acestea s-au intamplat acum aproximativ o saptamana........oameni adevarati mai exista, trebuie doar sa-i lasam sa-si exprime modestia si sa-i apreciem discret....

Razvan si Alin, va astept cu un gratar la mare...sunteti bineveniti oricand....si multa sanatate...ca altceva nu ati vrut sa acceptati....

SARBATORI PASCALE FERICITE tuturor in lumina invierii si multa pace sufleteasca!!! ...

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Nu prea am ĂŽncredere ĂŽn utilitatea acestei hĂŁrĂži.

 

Un telefon, preferabil cu internet, te scoate din necaz la nevoie.

Pai sincer,ca de obicei, cred ca tu esti cam singurul mai sceptic.....Da daca ai fii undeva la munte intr-o duminica si ai avea nr astea la indemana ai suna?

Link to comment
Share on other sites

Ce să fac şi eu, am trecut de vârsta naivităţii.

 

Nu.

Chiar nu cred că m-ar ajuta cineva dacă aş avea probleme, poate doar dacă aş avea mare noroc. Fiecare om are propriile lui responsabilităţi, timp liber destul de puţin, aşa că ĂŽncearcă să-şi petreacă timpul liber cu familia şi cu cei apropiaţi.

Să fim serioşi, mulţi avem prieteni pe care nu-i cunoaştem cu adevărat şi care nu răspund afirmativ dacă avem vreodată nevoie de ajutor.

Aşa că ce aşteptări poţi avea de la nişte necunoscuţi?

Nu spun că nu sunt câţiva oameni care şi-au dat numerele şi pe care sigur se poate baza oricine de pe forum, ĂŽnsă cu siguranţa nu sunt toţi cei care şi-au dat numerele.

 

De aproape fiecare dată când am rămas cu maşina ĂŽn drum, ĂŽn loc să mă ajute şi pe mine cineva să o ĂŽmping ĂŽn afara carosabilului, am fost claxonat, jegoşii râdeau prin maşini ("vai, cum mă să te lase Bemveul?"), aşa că ar fi imatur să cred că toţi cei de pe forum sunt dispuşi să ajute oricând.

Eu m-am ocupat de harta asta destul de mult timp, am actualizat-o destul de des, ĂŽnsă n-am văzut să spună cineva că ĂŽntr-adevăr i-a fost folositoare.

 

P.S: Cam de fiecare dată când am fost sceptic, nu m-am ĂŽnşelat.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Multumesc lui Robert TAU si lui MAS, dar si baietilor mentionati pe respectiva harta si care m-au ajutat ieri seara in Constanta.

Consider ca este utila atunci cand ai o problema intr-un oras, altul decat cel de domiciliu sau de resedinta.

 

Problema, simpla pentru unii, dar complicata pentru altii (inclusiv subsemnatul), a constat in blocarea pe la ora 21 intr-o parcare a trei usi si imposibilitatea deschiderii din exterior si interior.

Datorita sfaturilor si discutiilor purtate telefonic cu cei mentionati mai sus am reusit sa identific si sa rezolv problema.

Pe scurt am reusit sa deschid cu cheia metalica usa de la sofer si sa inlocuiesc temporar o siguranta arsa cu una buna de la claxon.

Astazi la reprezentanta BMW Constanta curentul era cazut, iar la benzinarii nici in seara respectiva si nici astazi nu am gasit tipul de siguranta necesara.

Am reusit sa cumpar cate trei sigurante de amperaj diferit de la reprezentanta FIAT unde baiatul de la piese era chiar membru club BMW, posesorul unor frumoase E36 cabrio verde si E46.

 

Cu riscul de a ma repeta: Multumesc tuturor celor implicati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Mi-e rusine ca nu am vazut post-ul asta mai devreme.

ORICE problema aveti in Targu Mures, sau in zona (pe drumul european E60 in judetul Mures) va ajut cu ceea mai mare placere. Si cu tractare, cu reparare, cu piese, pot sa fac rost si de platforma, cazare, orice la orice ora. Ajut cu drag un om care iubeste un bmw :twoup: Nr. este 0744693688 Csaba este numele.

Cum pot sa ajung pe harta respectiva? sa dau un PM cuiva? sau se trece numarul de aicea direct?

 

Mi-e rusine ca nu am vazut post-ul asta mai devreme.

ORICE problema aveti in Targu Mures, sau in zona (pe drumul european E60 in judetul Mures) va ajut cu ceea mai mare placere. Si cu tractare, cu reparare, cu piese, pot sa fac rost si de platforma, cazare, orice la orice ora. Ajut cu drag un om care iubeste un bmw :) Nr. este 0744693688 Csaba este numele.

Cum pot sa ajung pe harta respectiva? sa dau un PM cuiva? sau se trece numarul de aicea direct?

Apropo... si in judetul Covasna, daca aveti nevoie de ajutor sau informatii, tot pe mine sa ma sunati, ca am locuit in Sf. Gheorghe, si am cunostinte la servizuri, si peste tot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.