Jump to content

Tinichigerie/Vositorie in Iasi ?


Recommended Posts

Vine caldurica si dupa a doua iarna in romania,sarea de pe drumuri a inceput sa scoata rugina din masinuta mea,asa ca doresc sa o aranjez un pic.

 

A facut rugina mai peste tot (praguri,aripi fata spate + grila ,de la pietre) si nu vreau sa arate ca restul cazaturilor de e36 neinmatriculare ,de prin trafic.

 

Plus ca un binevoitor a crezut de cuviinta ca e cool sa-mi infunde aripa stanga spate si sa o taie al fuga ca un las fara sa lase un numar de telefon.

 

Cineva de prin zona iasu-ului a trecut prin aceeasi procedura de curand sa-mi poate recomanda un atelier bun ?(nici preturi de reprezentanta,dar nici vopsit in fundul gradinii)

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Eu as recoamanda la acea vopsitorie de la capatul Pacurarilor. Cum vii dinspre Valea Lupului mergi spre Fundatie. La capatul Pacurariului e o benzinarie MOL pe dreapta. Treci de ea, treci si de primul semafor(ala in rampa) si fix inainte de straduta ce face stanga spre Liceul Negruzzi e aceasta vopsitorie/tichingerie. Imdeiat dupa e si o spalatorie. Nu mai tin minte cum se numeste(Remsa parca) insa am vopsit acolo cu 2.5 mil carenajul fata a unei motociclete(echivalentul in munca si materiale a 2 poritiere de masina mai mica). Inainte de Pasti ma duc acolo sa-mi fac spoilerul spate care s-a zgariat in urma ueni usoare atingeri. Eu unul am fost multumit de servirea de acolo.
Link to comment
Share on other sites

Hop si eu... abia astept sa vad unde mergeti... si eu am nevoie sa o fac frumoasa ca deh vine vara :). Este cineva care face polish profesional si vopseste daca e cazul de pe alt forum de specialitate. Eu am sa trec saptamana viitoare pe acolo sa imi vada masina si sa vad ce poate face. E vizavi de facultatea de electrotehnica . Avea si site, am id-ul lui in lista dar nu mai stiu care e al lui :)
Link to comment
Share on other sites

e vorba de asta ?

http://www.remesa.ro/tinichigerie.html

 

LE: wrong link

 

Eu asa tin minte....sper sa nu incurc....e fix inainte de spalatoria aflata fata in fata cu straduta ce urca spre Negruzzi.

 

 

Am intrat si eu pe site la ei si au niste preturi foarte "atractive" :)

 

Nu stiu ce sa spun...faza e ca negociezi la fata locului. Mie ti-am spus...mi-au luat 2.5 mil pe carenajul fata la o motocicleta si 1 mil pentru o carena laterala. Initial au vrut 3.5 mil, respectiv 1.5 mil insa dupa ceva negociere i-am convins. Lucreaza si destul de curat si binisor...in 2 saptamani ma duc sa-mi fac spoilerul spate la ei...avantajul meu e ca-l fac pe asigurare. Depinde si de calitatea muncii pe care o doresti. Am vazut masini vopsite integral la 12 mil insa treaba era facuta de mantuiala...nu bag mana in foc pentru cei mentionati de mine insa pana in prezent eu am fost multumit atat de pret cat si de calitate.

 

Mai este o vopsitorie destul de bunisoara(eu mi-am reperat o zgarietura la fostul E39...vopsire locala + polish si nu s-a osbervat diferenta de cuoare absolut deloc) dupa Copou. Cum ajungi la rondul de la Agronomie, o tii tot inainte spre Breazu si a 2-a sau a 3-a stradutza pe dreapta...acolo in capat de straduta e o vopsitorie...insa preturile sunt similare.

Link to comment
Share on other sites

de auto remesa e vb in ce ziceti voi mai sus.

eu nu a o parere asa de buna despre ei, chiar acum o sapt un prieten si'a scos masina de la vopsit(fusese lovita) si nu mi'a placut ce a iesit. vopseaua a iesit coaja de portocala si mai avea si cateva puncte unde vopseaua nu a fost bine suflata.

 

eu recomand auto total, din cate stiam eu aveau sediul la tigarete in interiorul complexului de langa cfr(sunt mai multe garaje si o hala mare veche)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

18 milioane + am cumparat eu aripi noi si kit de reparatie pentru spate.

 

LE: Mentionez ca nu am vopsit toata masina ci doar elementele cu rugina.(portbagaj,aripi toate 4,praguri,parte de sub bandou a portierei,grila fata cu nari.)

Edited by Sorin Maxim
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.