Jump to content

Ce considerati ce e un "minim necesar"


Rares_CJ

Lista dotari  

729 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

roco ti s-a molipsit si tie "dragostea" :)) Consumul e consum, tine de motor, nu de optiuni, si de ce sa nu faci consumul la masina. E fudulie pt un om normal sa nu-l intereseze, in occident toti oamenii isi fac consumul, calcule, chiar si pe v8-uri, pe sprintmonitor sunt o gramada de useri si proprietari de masini cu motoare mici pana la mari.
Link to comment
Share on other sites

eu trebuia sa mi iau a 2-a masina dar nu prea aveam bani asa ca am bifat pe un site de vanzari masini urmatoarele optiuni pe care vroiam sa le aiba masina:

-ABS

-A/C

-servo directie

 

 

si asa am reusit sa iau un E34 cu optiunile astea minime dar si cu altele in plus in banii pe care eu ii aveam

Link to comment
Share on other sites

eu trebuia sa mi iau a 2-a masina dar nu prea aveam bani asa ca am bifat pe un site de vanzari masini urmatoarele optiuni pe care vroiam sa le aiba masina:

-ABS

-A/C

-servo directie

 

 

si asa am reusit sa iau un E34 cu optiunile astea minime dar si cu altele in plus in banii pe care eu ii aveam

Dupa ce am citit primul rand sigur nu ma gandeam ca vei achizitiona tot BMW, felicitari !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

eu cred ca trebuie sa ai cel putin dotarile pe care le aveai pe masina anterioara.

Eu am renuntat la o gramada de piele (scaune, fete de usi, volan), trapa, frana de parcare automata, senzori de lumini si ploaie, sistem de sunet profi, butoane pe volan, keyless go si altele.

Stii care-i partea interesanta? Ca nu le simt lipsa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La o masina trebuie sa ai, in 2012 cel putin, AC (merge si climatronic insa nu e musai, cata vreme si AC-ul normal iti da frig vara si cald iarna), servodirectie, 6 airbaguri minim (vorbim de siguranta noastra si a celor dragi), ESP, ABS, computer de bord (e frumos sa stim cata autonomie mai avem, eventual cat consumam, pentru a ne face un stil mai economic la drum lung), 6 trepte de viteza, senzori de ploaie (e f util la drum lung, pe ploaie, uiti sa mai dai de maneta aia nenorocita, aveam la Golf, imi lipseste la Seria 1), scaune confortabile. De restul eu ma pot lipsi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si cotiera da.

 

Xenon-ul e util si nu prea. Adica daca ai farurile gandite prost, risti sa vezi mult mai prost cu xenon decat in cazul altor faruri cu halogen. Exemplu concret, A4 2002 cu xenon de fabrica versus Corsa 2007 cu halogen de fabrica. Corsa facea de sus pe Audi la capitolul lumini. Da, Xenon-ul e mai puternic pus pe acelasi far insa te pot multumi la fel de bine si farurile cu halogen, eventual niste becuri de 65 de watti, daca sunt proiectate bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.