Jump to content

Folie geamuri sau oglinzi cu efect anti-orbire?


Dan_316i

  

85 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

fata-spate nu ai cum sa pui aceeasi transparenta, si sa fie si eficienta din pacate!!!

pe fata poti pune doar 73% care nu estompeaza deloc lumina orbitoare a farurilor ... si in situatia asta nu ai facut nimic. eu am pe fata 50 % si tot ma rupe noaptea in oglinzile laterale!

dar pe spate am 5% si pot spune ca isi face treaba cu brio. nu ma deranjeaza nici faza lunga in oglinda retrovizoare.

daca vrei neaparat fata-spate la fel, aceeasi transparenta, atunci sustin parerea lui alex_maniacu.

Link to comment
Share on other sites

atentie cu folia, ca de martea trecuta e razie la luat taloane pentru folie, cel putin in Bucuresti.

deocamdata eu am avut noroc.

 

 

estem autorizatie

eu personal am folie pe lateral (exceptie geamurile fata)si perdelutza luneta pe spate +ca oglinzile sunt antiorbire...si nu ma deranjeaza farurile tari.

Link to comment
Share on other sites

atentie cu folia, ca de martea trecuta e razie la luat taloane pentru folie, cel putin in Bucuresti.

deocamdata eu am avut noroc.

 

 

estem autorizatie

si la mine estem, tu cred ca ai doar pt laterale spate si luneta.

cu toate astea am autorizatie si pt fata, dar folia este inchisa si pe fata, asa ca ma cert cu ei mereu.

Link to comment
Share on other sites

si la mine estem, tu cred ca ai doar pt laterale spate si luneta.

cu toate astea am autorizatie si pt fata, dar folia este inchisa si pe fata, asa ca ma cert cu ei mereu.

 

eu nu am pe fata , dar ma gandeam sa pun una cu transparenta maxima doar pt posibil impact , sa nu-mi sara in ochi

Link to comment
Share on other sites

Eu am sa-mi schimb folia pe fata ca am dat prea multe spagi din cauza ei....Ori pun mai deschisa o nuanta si autorizatie de pe okazii...ori 100% legale!

 

care e 100% legala , dupa ultimul cod rutier parca nici una nu mai era

Link to comment
Share on other sites

Eu am sa-mi schimb folia pe fata ca am dat prea multe spagi din cauza ei....Ori pun mai deschisa o nuanta si autorizatie de pe okazii...ori 100% legale!

cea legala pt geamurile fata nici nu iti dai seama ca ai folie montata. are o tenta verzuie.

autorizatia pt geamurile fata e pt "politaii de circa" nu pt cei de la circulatie.

Link to comment
Share on other sites

Eu am sa-mi schimb folia pe fata ca am dat prea multe spagi din cauza ei....Ori pun mai deschisa o nuanta si autorizatie de pe okazii...ori 100% legale!

cea legala pt geamurile fata nici nu iti dai seama ca ai folie montata. are o tenta verzuie.

autorizatia pt geamurile fata e pt "politaii de circa" nu pt cei de la circulatie.

 

Eh nu e...ultimele doua spagutze le-am donat celor de la circulatie, Loganul Rosu din Dr Taberei si Pasatul care mai sta la inceputul A1. Ambele echipaje cu radar (deci circulatie). Tu unde ti-ai pus folia?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
S-a umplut paharul pana sus si cu varf, nu mai suport faruruile la nici un bou care are ba xenon varza ba faruri descentrate sau becuri colorate din talcioc. In seara asta m-a disperat unul cu o bora si unul cu logan van incarcat maxim si cu farurile in cer, cel cu bora pana sa il depasesc mergea ca mortul dupa cred ca s-a simtit jignit bag de seama si era tot in fundul meu si avea un xenon de te durea mintea. Vreau o solutie pentru cei care vin din spate si te deranjeaza cu lumina puternica si proiectata aiurea. Folia pe geamuri stiu ca e in jur de 500 ron fata-spate la sibiu, oglinzile cu efect antiorbire cat sunt ? Inclin spre folie, diminueaza lumina deranjanta, te fereste de priviri indiscrete, protejeaza interiorul de razele soarelui ..., mai ziceti si voi sfaturi si pareri.

 

 

Eu am folie.5% spate , 73%fata, insa la urmatoare masina o sa pun mai deschisa si pe spate.

 

Pai daca vine cu faza lunga, xenon prost pus sau io stiu cum reglate farurile da si tu stop de ceata.sa se linisteasca oamenii:))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Am votat pt folii fata/spate;sunt foarte ok atata timp cat nu sunt foarte inchise pe geamurile anterioare(asa nu bati la ochi foarte mult).inafara faptului ca nu te mai deranjeaza farurile celorlalti,ai intimitate,nu se mai incalzeste foarte mult vara(mai ales daca ai piele in masina)si nici nu te mai bronzezi ca "tractoristii" pe mana stanga pana la cot.

post-37882-1292773112_thumb.jpg

post-37882-1292773267_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E o solutie legala dar cam costisitoare presupun.

 

0761 BMW Individual sun protection glazing

 

laterale spate si luneta

Poti sa imi dai ceva detalii

 

Am votat pt folii fata/spate;sunt foarte ok atata timp cat nu sunt foarte inchise pe geamurile anterioare(asa nu bati la ochi foarte mult).inafara faptului ca nu te mai deranjeaza farurile celorlalti,ai intimitate,nu se mai incalzeste foarte mult vara(mai ales daca ai piele in masina)si nici nu te mai bronzezi ca "tractoristii" pe mana stanga pana la cot.

Cat ai fata si spate ?

Link to comment
Share on other sites

E o solutie legala dar cam costisitoare presupun.

 

0761 BMW Individual sun protection glazing

 

laterale spate si luneta

Poti sa imi dai ceva detalii

 

Am votat pt folii fata/spate;sunt foarte ok atata timp cat nu sunt foarte inchise pe geamurile anterioare(asa nu bati la ochi foarte mult).inafara faptului ca nu te mai deranjeaza farurile celorlalti,ai intimitate,nu se mai incalzeste foarte mult vara(mai ales daca ai piele in masina)si nici nu te mai bronzezi ca "tractoristii" pe mana stanga pana la cot.

Cat ai fata si spate ?

 

nu stiu exact:pe spate e cea mai inchisa folie Llumar care exista iar pt fata....iti pot spune sigur dupa ce vorbesc cu tipul care le-a pus(nu stiu gradatiile pt ca avea monstra de folii aplicate pe gemulete iar eu am ales dupa transparenta).

Link to comment
Share on other sites

E o solutie legala dar cam costisitoare presupun.

 

0761 BMW Individual sun protection glazing

 

laterale spate si luneta

Poti sa imi dai ceva detalii

http://media.share.ovi.com/m1/s/1469/0cd55357036149b397c0762e988c2544.jpg

 

Luneta si geamuri laterale spate ionizate din fabrica. Sant facute exact cat trebuie si nu te orbeste nimic din spate. Si banuiesc ca sunt legale oriunde in lume atata timp cat e optiune originala.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Stiti pe careva prin Sibiu care pune folie fara sa demonteze nimic de pe masina ? Si bineinteles sa fie si omologata, cu acte in regula :).

dap, ar fi ceva variante si deja suntem 4 cu tine, poate obtinem si ceva discount

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.