Jump to content

acest M3 merita banii?


danbmw

Recommended Posts

Guest poleposition

asta e lovita intr-un stalp, la un drift nereusit, fac pariu :)

 

E stramba, e shui toata masina, vezi si poza din spate... nu cred ca mai poti circula in siguranta cu masina asta, indiferent ce-i faci.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

in principiu masina se poate face dar cu niste costuri destul de mari

gandestete ce preturi au piesele de M mai ales ca la asta iti trebuie cam tot pe spate inclusiv puntea

apoi daca vrei sa o inscrii in romania mai bine o lasi

inscrisul te duce la peste 5000 de euro

Link to comment
Share on other sites

vreau sa fac transfer.de pe aia sa pun tot pe 3er meu.

nu vreau sa o inscriu

 

Si crezi tu ca motoru e in stare buna? Nu ma refer daca e avariat sau nu, pentru ca se vede ca nu e lovita partea din fata.

DAR..e un M3...cata forja a mancat masina aia...vai de capul ei.

Am un amic care si-a luat anul trecut un M3 E36 si dupa 1000 de km i-a crapat tot motorul.

Link to comment
Share on other sites

Nu merita mai mult de 1500 euro...

 

@aleksrsss, nu se compara o masina transplantata cu una originala, o sa aiba probleme in continuu, nu merita.

mai citeste o data ce am scris.

Am si zis ca mai bine cumpara un M3 intreg decat sa mute tot de pe aia pe a lui ca ar iesi la aceiasi bani.

Link to comment
Share on other sites

se merita! DAR!

sa ai o alta masina pe care sa muti tot...

dar dupa cum stim mecanici priceputi avem peste tot aici !!! :) :) :twoup:

cred ca as lua-o si as dezmebra-o, as gasi un clinent perfect pt ea!

daca are pret 3700 o mai negociezi acolo sa zicem ca te ar duce 4000 acasa, cu putin noroc scoti investitia si iti mai raman si bani!

eu de exemplu actionez instinctual la asa ceva deci da as lua-o! restul e CANCAN!

Link to comment
Share on other sites

la manopera nu e problema ca o fac eu ca am mai facut multe .

am vorbit cu omul aseara si a zis ca toba finala a luat-o el ca mai are una cu motor de 3000,clima nu e digitala,nu are xenon bla bla...si ca are pe acte vreo 3 proprietari.dupa mine e cam foita masina.iar la negociere a zis ca mai lasa 50€ mai mult nu poate.

Link to comment
Share on other sites

Nu merita mai mult de 1500 euro...

 

@aleksrsss, nu se compara o masina transplantata cu una originala, o sa aiba probleme in continuu, nu merita.

Cred ca habar n-ai de preturi...

 

cu 1500 cumperi cutia in 6 de pe m3 asta.

cam pe acolo.

 

sub 4000 nu gasesti la nimeni, motorul+ cutia+ radiator, pompa servo, alternator, cardan, grup, punte spate...

Mecanica la un m3 e36 e scumpa, chiar foarte scumpa.

 

Sa nu mai spun, ca numai pompa de benzina ce e pusa numai pe 3.2 te rupe la pret.

 

Apoi mai sunt frane, interior, anumite dotari.

de ex, daca are volan m, bari m, etc, numai pe alea ia 500-700 e.

 

Cum naiba sa nu se merite... mai ales cand ceea ce e mai important la ea... adica fata, e intacta.

 

Insa masina trebuie testata, macar un test de compresie, daca e in valori, merita masina, daca nu, nu.

 

Eu unul, vad potential in masina aia, daca ai banu jos, da-l ca nu vei regreta, fac din masina ta, un m3 veritabil, deoarece impart aceasi caroserie, mecanica e diferita...

Ai grija sa fie in stare buna, piesele scumpe, motorul, cutia..

El zice ca e ok, urmeaza sa vezi tu.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.