Jump to content

Recommended Posts

maciu1 :Cu interfata ce mio recomanzi e numa pentru a sterge eroare specificata mai in sus sau se poate sterge orice eroare are masina.eu ma gandeam oricum la ceva mai performant pana in 700 800 euro...mai astept ceva recomandari cu testere.multumesc

 

Rhaziel : tu zici sa sar fi stricat ceva la demontare,pentru ca eram si eu acolo cand au fost date jos si toate mufele au fost puse la loc.

Edited by boros
Link to comment
Share on other sites

maciu1 :Cu interfata ce mio recomanzi e numa pentru a sterge eroare specificata mai in sus sau se poate sterge orice eroare are masina.eu ma gandeam oricum la ceva mai performant pana in 700 800 euro...mai astept ceva recomandari cu testere.multumesc

 

Rhaziel : tu zici sa sar fi stricat ceva la demontare,pentru ca eram si eu acolo cand au fost date jos si toate mufele au fost puse la loc.

Poti sterge orice eroare. Ce ti s-a recomandat e foarte bun pentru asa ceva, chiar poti face mai multe cu el. Daca mufele au fost toate imperecheate, atunci ti-a ramas doar eroarea inregistrata, care trebuie stearsa. Pe viitor, daca mai faci interventii de genul, deconecteaza-i borna minus a bateriei ca sa nu mai inregistreze erori.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

@boros, cred ca te-ai speriat de pretul interfetei pe care ti-am recomamdat-o! Asa cum ti-a spus si iulianC, pt ce vrei tu si chiar mai mult, e foarte buna.

Totusi, vad ca te arunci la sume destul de mari. Ia-o p'asta atunci si vei fi invidiat :)

 

http://www.ebay.com/itm/BMW-ICOM-Interface-A-B-C-ISIS-ISTA-ISSS-2-46-3-ISID-2-30-1994-2012-/110948792013?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item19d51036cd&vxp=mtr

 

Sfatul meu e sa citesti intai despre interfete, sa vezi ce se poate face cu ele, si apoi sa cumperi. Oricum, faci cum vrei, banii sint ai tai.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Mi am cumparat un kit icom si nu stiu de unde sa iau interfata am inteles ca unele se platesc unele sunt gratis daca ma poate ajuta cineva multumesc?

 

Ce contine acest kit icom ? Cand zici interfata de referi la soful de diagnoza sau ?

Link to comment
Share on other sites

Da softul de diagnoza.

 

Practic trebuia sa mi trimita si un cd sau hard dar nu mi-au trimis nimic.

 

http://m.obdii365.com/wholesale/bmw-icom-next-a-b-c.html

 

Asta e.

Parese ca ei mentioneaza ca NU este inclus softul sau HDD (hard discul).

 

 

Te salveaza OPaul cu softul. :console:

 

Mai pus si eu aici un link de pe un site de unde am luat doua interfete, mai demult, fara nici o problema; doar timp de o luna aproape am asteptat sa ajunga.

http://m.cardiagtool.co.uk/producttags/bmw-icom.html

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Salut!

De curand m-am hotarat sa achizitionez o diagnoza pt E60 2006.

Vreau sa o folosesc pentru codari, activarea unor functii(poate) si pentru teste/erori. Nu imi e frica de orice tip de intalare interfata pe laptop, sunt trecut prin astea.

 

Ce diagnoza imi recomandati? O pot achizitiona si de pe Amazon Uk.

Edited by CRiSTi267
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.