Jump to content

Alimentare la PECO


WLF

Cand alimentati, lasati masina la pompa pana platiti?  

955 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

sunt valcean, si imi las mereu masina in peco... ca are ceva de comentat sa comenteze cat vrea , si intotdeauna ii tratez ca pe niste jeguri de oameni si niste dobitoci care nu stiu ca pana nu platesc nu au ce sa faca.

 

dobitocu ala de a sarit la tine ori era vreun tigan ori dc. nu vreun "hacker" plin de figuri de basini, in general e bine sa ii lasi in durerea lor ca oameni in valcea sau umplut prea mult de ei de cand au dat de bani facuti pe net si au uitat de unde au plecat , ca uni din "mari" smecheri ai orasului inainte stateau pe peron si furau bagaje si acuma sunt cei mai periculosi ......asa ca la`i in durerea lor ca prostu`i prost si prost ramane.

Link to comment
Share on other sites

pai cam asta era mersu - alimentat - platit - -parcat - intors la cumparaturi fara treaba si nervi

asa fac cei mai multi.

daca vine vreun pompist sa ma ajute, in general ii zic sa faca plinul; recent am invatat sa blochez pistolul in pozitie "deschis" asa ca nu mai las pe nimeni sa se apropie :) e jucaria mea.

 

am o intrebare: "trebuie" dat bacsis celui care-ti pune benzina, sau nu?

Link to comment
Share on other sites

eu unu las mai ales ca toti spala si geamurile... mai nou la MOL e un baietas care sa invatat la mine :)) si a inceput sa imi stearga faurile si oglinzile cu solutie daia de spala ei dupa care mi le sterge frumos cu servetele, cum sa nu ii lasi ceva si lui acolo
Link to comment
Share on other sites

bine, bine, dar daca DOAR iti pune benzina? mi s-a intamplat sa-i vad lucirea asteptarii in ochi si eu nu aveam un sfantz la mine, ci doar plastic-money, plateam plinul de 2 milioane cu card si nu puteam sa-i las 1-2 roni acolo, mi-am mai cerut si scuze...
Link to comment
Share on other sites

eu cand am avut dacie, si era 1300 nu din astea mai noi, chiar a venit de mai multe ori unu din acei angajati si mi-au pus benzina, mi-au sters geamurile, ce-i drept la aceeasi statie si acelasi om. chiar odata s-a intamplat sa nu am si fratele meu venea din urma cu masina lui, la o distanta de 10 min si l-am sunat sa-i dea el ceva si sa-i zica ca pt treaba buna de la mine, era un peco prin care treceam mai des atunci.
Link to comment
Share on other sites

:)) am vazut ca esti din sibiu... la noapte trebe sa duc pe cineva la aeroport acolo... stiu ca e la iesire din oras dar poti sa imi zici si mie pe unde anume e intrarea in aeroport?

 

Imi cer scuze ca nu am raspuns, dar eram plecat de acasa cand ai postat... sper ca te-ai descurcat... Sorry..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Revenind on topic:

 

Ieri seara mi s-a intamplat o faza la benzinarie, un fel de next level la cea descrisa in titlul topicului. Stateam in spatele unuia care a alimentat, a intrat in benzinarie, a platit, a iesit, a ajuns la masina, si a inceput tacticos sa isi spele geamurile. Am rezistat pana a terminat farurile, parbrizul, geamul soferului, cel din spatele soferului... Da' tacticos rau, ca la fiecare 3 miscari isi inmuia iar scula, de grabit nici vorba...

Cand a trecut la cele de pe dreapta, nu am mai rezistat si m-am dat jos si i-am inceput o "urarare" de zile mari. :)

 

Chiar asa de cmplicat era sa o mute 5 metri mai incolo, si sa isi spele tot ce vroia in tihna?

 

PS - Ideea lui de baza nu mi s-a parut rea, mai ales ca noroiul si sarea erau in cantitati industriale si pe a mea. Insa, dupa ce am platit benzina, am mutat-o mai incolo, mi-am tras galeata cu spalatorul de geamuri langa mine, si mi-am facut treaba fara sa incurc pe nimeni. Simplu.

Link to comment
Share on other sites

Chiar asa de cmplicat era sa o mute 5 metri mai incolo, si sa isi spele tot ce vroia in tihna?

 

exact asta am patit eu azi dimineata...ma si grabeam foarte tare

 

eu cred ca totusi nu isi dau seama ca dupa ce au platit trebuie sa mute masina si sa faca ce au de facut la ea in parcare. Sau poate nu sunt obisnuiti cu oamenii (ceilalti care asteapta la rand) probabil unde alimenteaza ei nu trece prea multa lume!!!

 

Cand i-am zis sa-si mute masina in P.....(arcare), a ridicat privirea asa dezorientat, ca si cum atunci s-ar fii trezit si nu stia unde se afla!!!

:) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.