Jump to content

Alimentare la PECO


WLF

Cand alimentati, lasati masina la pompa pana platiti?  

955 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Chiar, recent eram cu un amic, cu masina lui, si i s-a terminat lichidul de spalat farurile. A tras intr-un Petrom, a bagat benzina, a luat lichid, si s-a apucat sa il toarne acolo la pompa. A venit unu in spate, suparat rau, claxoane, chestii. De al dracu, asta al meu si-a bagat si aer in roti si si-a spalat si toate geamurile, ca sa faca spume ala din spate. Mi-am amintit de faza asta din topic, ce pot sa mai zic acum. <_<
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

faza noua :)) ieri in peco dupa ce ca era full se trezeste unu cu un logan sa bage de vreo 100 de ron motorina, bagam omu normal pana la vreo 50 de ron dupa care incepe si baga putin cate putin, o mai intreba pe nevastasa ceva , se ducea iara baga de 5 RON si tot asa in decurs de vreo 5 minute pana nu am mai suportat, am deschis usa de la masina si ia`m dat drumu la catel sa se plimbe un pic pe la picioarele lui <_<
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Chiar asa de cmplicat era sa o mute 5 metri mai incolo, si sa isi spele tot ce vroia in tihna?

 

exact asta am patit eu azi dimineata...ma si grabeam foarte tare

 

eu cred ca totusi nu isi dau seama ca dupa ce au platit trebuie sa mute masina si sa faca ce au de facut la ea in parcare. Sau poate nu sunt obisnuiti cu oamenii (ceilalti care asteapta la rand) probabil unde alimenteaza ei nu trece prea multa lume!!!

 

Cand i-am zis sa-si mute masina in P.....(arcare), a ridicat privirea asa dezorientat, ca si cum atunci s-ar fii trezit si nu stia unde se afla!!!

<_< :)

 

Daca to va grabiti dimineata asa de tare dece naiba nu alimentati co o seara nainte ca sa nu va mai stresati asa de mult dimineata la benzinarie?? E imposibil sa nu gasesti o pompa libera noaptea pe la ora 11.

 

Mai vedeam pe unii lunea dimineata claxonand prin benzinarii (vb de bucuresti) sa ajunga la pompa mai repede iar apoi sa stea pe loc cu orele in trafic... aia da graba, se grabesc aiurea ca oricum stau pe loc la traficul din capitala de dimineata

Link to comment
Share on other sites

de obicei las masina la pompa si tot de obicei alimentez seara tarziu cand ies de la servici

 

+1

 

O mut daca am unde s-o pun si daca vreau sa mai cumpar si altceva

 

Nu alimentez in timpul zilei tocmai ca sa nu ma enervez... am stat o data dupa unul vreo 10 min, pana a mirosit el toti bradutii de pe raft si s-a hotarat de care sa cumpere... deh, grea alegere <_<

Link to comment
Share on other sites

niciodata nu cumpar nimic din benzinarie, doar combustibili,de asta las masina la pompa,si ma grabesc cat pot de tare ca sa nu astepte dupa mine nimeni!!

 

Pai si lichid de parbriz de unde iti cumperi? Carrefour? <_<

Sau cand pleci din buc si opresti la o benzinarie, un suc, o maslina, o atentie, un Red Bull? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu prea stau prin benzinarie, decat atunci cand stau la coada, in rest fug cat mai repede, pentru ca e o experienta mai dureroasa, dar necesara: cam ca la dentist <_<

 

si tot ca la dentist: dupa ce treci pe acolo mirosi in asa fel incat sa stie toata lumea pe unde ai trecut :)

Link to comment
Share on other sites

de obicei las masina la pompa

 

+1 ...cu toate ca nu cumpar in mod normal nimic din benzinarii nici macar lichid pe parbriz...decat daca sint plecat din oras si chiar am nevoie....cum a zis monique...

Edited by PityWPN
Link to comment
Share on other sites

niciodata nu cumpar nimic din benzinarie, doar combustibili,de asta las masina la pompa,si ma grabesc cat pot de tare ca sa nu astepte dupa mine nimeni!!

 

Pai si lichid de parbriz de unde iti cumperi? Carrefour? <_<

Sau cand pleci din buc si opresti la o benzinarie, un suc, o maslina, o atentie, un Red Bull? :)

da nu cumpar absolut nimic !!ca daia are masina portbagaj sa iau de acolo,si din cate stiu exista alte magazine pentru cumparaturi nu din benzinarie.

intotdeauna am ce imi trebuie la mine ,mai ales suc ,tigari ,prezervative , si altele

Link to comment
Share on other sites

Eu bag benzina numai si numai seara .

 

In cursul zilei ma enerveaza aia cu dube si cu pickupuri care dupa ce ca stau o viata sa faca plinul mai au si alte canistre / butoaie de umplut pe dinauntru <_< , pitipoance care nu stiu sa bage si cheama ajutoare , dinastia care miros braduti vreo 15 min & alte specimene ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

normal ca las masina la pompa. Nu de alta dar nu am unde sa o pun si doi: oricum cel din spatele meu nu poate folosi pompa pana nu platesc eu.

 

@WLF, daaa, mor pe astia care se duc agale, mai dau o raita prin magazin, se duc platesc, apoi vin la masina si ori se apuca sa umfle roti, ori se suie in masina, si se apuca sa-si regleze cass-ul, sa numere bani, etc...

 

 

Da' du-tee fratee mai incolo si umfla-ti toate rotile daca nu ai 10 lei sa te duci la vulcanizare!

Link to comment
Share on other sites

WLF sa vezi misto e cand nimeresti satra de romani vopsiti plecati la plimbare in acel peco de langa fabrica de copii:))

 

Spal masina mereu la AutoCif si o las acolo toata ziua langa Petromul ala, ii stiu da-i dracu de borati. Nu stiu de ce dracu le place Petrom V, si acolo si la iesirea dinspre Bujoreni e plin de ei, toata satra se aduna.

Link to comment
Share on other sites

normal ca lasi masina doar nu intri cu ea. o faza si mai tare e sa lasi cheile copilului cu alimentatu si cand te intorci sa nu dai de el si nic icheile nu ti le a lasat. si il tot cauti pana te ia cu naduseli ca poate a plecat omu ca nu lucra acolo. si intr un final apare. s a intamplat unei colege de serviciu. va imaginati cat am ras cand ne a povestit. si mai era si aia de la casa care zicea ca ea trebuie sa plateasca mai mult ca pompa cu masina ei e platita deja. asa e in bucuresti.....
Link to comment
Share on other sites

Aici pe la noi e moda de 2 lei cu OMV, orice neavenit merge la cafa si suc si eu mai stiu ce la OMV, si daca trag masina in parcare nu le are treaba nimeni, dar mai sunt destui ce alimenteaza si merg sa plateasca, dar uita cumva sa se mai intoarca, probeaza ochelari de soare, gusta o sarandea 2... mai stau la chit-chat cu alti agricultori.... asa stai 20 de minute dupa cate unu...

faza e ca la unele benzinarii poti parca si cu partea stanga la pompa, desi busonul e pe dreapta, AJUNGE FURTUNUL DE LA POMPA, trebuie numa tras de el.

 

<_<

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma "distreaza" situatiile in care, la SINGURA pompa din benzinarie care are si diesel tocmai a alimentat cu benzina un "cocalar" cu benzinar, cu toate ca avea libere alte 3, 4 sau 5 pompe cu benzina ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.