Jump to content

Atentat la 130i


Cosminbad

Recommended Posts

chiar daca e cumva impropriu spus atentat la 130i gama S fiind echivalentul M-ului de la Bmw..uite ce au scos cei de la Audi :Masini.ro ... tehnologia VW TFSI echivalentul intrucatva a ce gasim pe X3 3.0sd face-lift, 535d ..doar ca Vw umbla la motoare mai micute... 1.4 , pe S3 avem 2.0 TFSI ...pare destul de tare Audi S3 asta...pretul e cam mare
Link to comment
Share on other sites

chiar daca e cumva impropriu spus atentat la 130i gama S fiind echivalentul M-ului de la Bmw..uite ce au scos cei de la Audi :Masini.ro ... tehnologia VW TFSI echivalentul intrucatva a ce gasim pe X3 3.0sd face-lift, 535d ..doar ca Vw umbla la motoare mai micute... 1.4 , pe S3 avem 2.0 TFSI ...pare destul de tare Audi S3 asta...pretul e cam mare

112692[/snapback]

BMW fac masini,restul numai incearca

Link to comment
Share on other sites

lasa Alex ca am facut un drive test cu A3 si am ramas placut impresionat de masina , ca mecanica si comportament si prost impresionat de faptul ca avea cam aceleasi lucruri de pe Octavia mea... la 10000 de euro in plus... linia de masini sport de la Mercedes deasemnea este buna si se poate bate fara probleme cu BMW , bine, ce-i drept aici se vorbea de seria 1 :blink:
Link to comment
Share on other sites

lasa Alex ca am facut un drive test cu A3 si am ramas placut impresionat de masina , ca mecanica si comportament si prost impresionat de faptul ca avea cam aceleasi lucruri de pe Octavia mea... la 10000 de euro in plus... linia de masini sport de la Mercedes deasemnea este buna si se poate bate fara probleme cu BMW , bine, ce-i drept aici se vorbea de seria 1 :)

112760[/snapback]

tu esti fan BMW sau ce ?E ca si cum ai fi stelist si ai spune lucruri bune despre dinamo :blink:

Link to comment
Share on other sites

tu esti fan BMW sau ce ?E ca si cum ai fi stelist si ai spune lucruri bune despre dinamo  :blink:

112796[/snapback]

sunt fan bmw si poate sa iasa pe piata orice masina , sunt sigur ca bmw va da replica pe masura :) dar ziceam si de concurenta ,trebuie sa recunoastem :)

Link to comment
Share on other sites

normal ...si eu sunt fan BMW ...am deschis topicul pentru ca nu mi s-a parut o masina rea Audi S3 ....pt clasa ei are o motorizare f buna si din ce scrie acolo e o mica racheta ...5,7s 0-100km/h e destul de bine pt un motor de 2 l.....oricum ...130i face asta la 28 000cip pe cand S3 la 35 000 deja intra in alta clasa de preturi ...prea scump ... .btw ...asta e adresa pt cei care au avut pagina goala ... : http://www.masini.ro/stiri-detalii,2622,1,Noul-Audi-S3.htm Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

sunt fan bmw si poate sa iasa pe piata orice masina , sunt sigur ca bmw va da replica pe masura :blink: dar ziceam si de concurenta ,trebuie sa recunoastem :)

112801[/snapback]

 

Cocosul organizeaza o sedinta cu gainile. Despacheteaza o

cutie si scoate din ea un ou de strut.

- Nu vreau sa va critic, dar nu strica sa fiti la curent cu

ce face concurenta!

 

:)

Edited by MuadDib
Link to comment
Share on other sites

Apropo de seria 1 e mai slaba decat un Golf GTI sau 130i care se bate cu un Golf R 32 sa nu vorbesc de Audi care e putin in fata cam la multe fata de BMW nu cu mult dar e in ziua de azi ce va fii maine mai vedem.Si asta se stie si oficial la BMW Group.Deci nu tot ce este numai BMW e bun mai sunt si altii care fac treaba buna.Si eu zic ca e normal BMW are unele modele f f bune si unele mai slabe din pacate.
Link to comment
Share on other sites

Muadib , daca vrei tu sa dai alt sens vorbelor mele e problema ta , insa eu am spus exact ca trebuie sa tinem cont si de concurenta ca altfel nu am avea la ce ne raporta , de altfel vad ca si Cosminbad e cam de acord cu tine cu sensul care il dai spuselor mele si apoi zice ca intradevar Audi a crescut mult in ultimul timp si ii simpatizeaza dar ramane fan BMW , cam asta am spus si eu , pot spune chiar ca nu ii simpatizez pe cei de la Audi ci doar ii apreciez, este evident ca A6 este o masina care da o replica puternica seriei 5 si noile serii "S" sau "RS" de la Audi se apropie si chiar depasesc BMW la anumite capitole... nu sunt fanatic BMW ci imi place marca asta si imi doresc o masina BMW , daca pana acum nu am avut bani si mi-am luat Reno asta e, ma bucur pentru altii ca ei au deja BMW si sper sa am si eu , nu ca ar fi la moda sa ai BMW ci pur si simplu pentru ca imi place marca , imi place masina si sunt convins de tehnologia folosita... deci BMW clar :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.