Jump to content

Campanie Zeppelin


Romulus

Recommended Posts

Nu stiu daca se va impune in Ro seria 1,e mica si scumpa pentru buzunarele multora.Dar in Germania sau vandut din 18 sep pana pe 30 sep vreo 3.000 buc.

Cand ma gandesc ca Subaru a vandut la toate impreuna in 9 luni 3.000 de buc,cred ca masina are cerere.

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu stiu daca a avut mare efect dar la mine a avut. Am iesit din casa si hop vad balonul ala cu reclama la seria1.cand ajung acasa intru pe site la Bmw romania si gasesc o reclama mare: vino acum si participa la un drivetest cu bmw seria1.Am dat click pe link si ma dus la un formular cu o gramada de intrebari(inclusiv nr. de tel)... am completat toate bune si frumoasa La lansare nu am putut ajunde dar la 2-3 saptamani de la lansare suna telefonul : raspuns si se prezinta un tip ca este de la automobile bavaria si ca am fost inscris in drivetestul pentru seria 1 daca doresc sa achiziotionez un bmw seria 1 pe viitor .Ii spun ca nu ... atunci tipu : dar va intereseaaza achizitionarea altul model bmw pe viitor la care raspunul a fost iarasi nu. El a insistat totusi ca ma asteapata la un drive test la automobile bavaria daca ma razgandesc. Nota 10 pentru faza asta cu toate ca interesul este al lor :blink:
Link to comment
Share on other sites

Nu ma dau in vand dupa X5 si pentru 7, pe langa ca mai trebuie sa fac multi bani, mai trebuie si sa inaintez putin in varsta... Dar imi voi pastra cu siguranta dreptul de drive test cu un seria 3 nou si voi incerca sa inchiriez unul cat de repede se poate si sa fac cu el ce-mi trece prin cap.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu stiu daca a avut mare efect dar la mine a avut. Am iesit din casa si hop vad balonul ala cu reclama la seria1.cand ajung acasa intru pe site la Bmw romania si gasesc o reclama mare:  vino acum si participa la un drivetest cu bmw seria1.Am dat click pe link si ma dus la un formular cu o gramada de intrebari(inclusiv nr. de tel)... am completat toate bune si frumoasa La lansare nu am putut ajunde dar la 2-3 saptamani de la lansare suna telefonul : raspuns si se prezinta un tip ca este de la automobile bavaria si ca am fost inscris in drivetestul pentru seria 1 daca doresc sa achiziotionez un bmw seria 1 pe viitor .Ii spun ca nu ... atunci tipu : dar va intereseaaza achizitionarea altul model bmw pe viitor  la care raspunul a fost iarasi nu. El a insistat totusi ca ma asteapata la un drive test la automobile bavaria daca ma razgandesc. Nota 10 pentru faza asta  cu toate ca interesul este al lor :blink:

565[/snapback]

 

la fel am "patit" toti care am completat formularul. eu am fost si la pre-lansare, si la lansare, si imediat dupa la bavaria, pentru drive test. mi s-a explicat fin ca "masinile nu sint disponibile pentru test". dupa o saptamina de aminari, mi s-a explicat si mai fin ca "masinile nu vor fi disponibile pentru cel putin 2 saptamini" asa ca am lasat-o balta. testele de la bavaria sint rezervate numai anumitor potentiali clienti.

Link to comment
Share on other sites

la fel am "patit" toti care am completat formularul. eu am fost si la pre-lansare, si la lansare, si imediat dupa la bavaria, pentru drive test. mi s-a explicat fin ca "masinile nu sint disponibile pentru test". dupa o saptamina de aminari, mi s-a explicat si mai fin ca "masinile nu vor fi disponibile pentru cel putin 2 saptamini" asa ca am lasat-o balta. testele de la bavaria sint rezervate numai anumitor potentiali clienti.

612[/snapback]

 

:) eram sigur trebuiau sa se face de ras cu ceva pana la urma...pai masina pentru drivetest poate sa mearga oricine cu ea indiferent daca e omu interesat sa cumpere sau nu cel putin asa e in tarile mai "normale".La noi ar fi in stare sa te puna sa ii arati banii intai apoi sa te lase sa faci drivetest :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Exact...si eu am fost sa vad seria 1 inca de cand era expusa asta vara in Baneasa. Cand a fost vorba de drive test, ciuciu....drive test fac doar aia care vor sa cumpere. Oricum, cred ca a avut efect campania cu zepelinul....
Link to comment
Share on other sites

Posibil sa isi fi mentinut atitudinea voioasa si din cauza aia sau din cauza ca au dat o gramada de bani pe ea. Oricum, in cazul Seriei 1, ca despre ea era vorba, va mai dura ceva pana ce va fi gasita second hand.

1787[/snapback]

 

Esti sigur? Mobile.de 116 for sale

 

Si nu uita ca pretul este DDP (teoretic se mai scade si 16%). Si sunt multe masini de genul asta...

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar asa. In Germania, unde piata SH este imensa si chiar functioneaza, se intampla des. Unde mai pui ca sunt societati de leasing care recupereaza masini de la rau platnici, pot fi mii de motive in afara celui "nu-mi place masina"... Sunt 27 de 116i cu peste 5.000 km la bord, doar pe mobile.de.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.