Jump to content

BMW Mood Lights


kruger

Recommended Posts

Hello,

 

 

Cum cei ce au bmw-uri mai noi stiu (dar si alte marci au asa ceva in mod special Audi) Mood Lights e un feature love it or hate it.

Pe e36 nu s-a pus asa ceva, in schimb am gasit ceva informatii pe afara cu unii care si-au pus.

 

Pozele nu-mi apartin, le pun orientativ sa vedeti despre ce e vorba, si una din poze arata cum se vede in e36.

 

Din ce am citit pe afara, plafoniera de e46 nu se poate pune pe e36, in schimb se pot scoate lampile rosii, si insera in cea de e36.

 

Credeti ca la dezmembrari de e46 gasesc asa ceva ?

Link to comment
Share on other sites

Eu o sa incerc sa pun lampa de e46 la e36, sa vad, maine cred.

Ar fi frumos sa mearga.

'Poate nu merge ca e alta mufa, dar aia se rezolva.

E tare sa ai mood lights.

E36 are doar in scrumiere.

Eu am scos un plastic din scrumiera, asa lumineaza spre schimbator, spre cd, cand e deschisa scrumiera. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Neaparat vreau sa fac si eu modificarea, e de foarte mare efect. De fiecare data cand ma sui intr-o masina care are, imi dau seama cat de mult vreau si eu.

 

Sa intreb pe la bursa pe la cine dezmembreaza e46, daca pot gasi led-urile.

Link to comment
Share on other sites

Pai are becuri normale, apoi are 2 mici leduri, portocalii, ce atunci cand lumina e stinsa, ele dau o lumina de mood asa, pe schimbator, pe consola. :twoup:

 

 

http://www.unofficialbmw.com/john/e39_dome_dir/final_result.jpg

 

 

Asta e de e39, unde sunt punctele alea, acolo sunt ledurile.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

S-ar putea sa am si la usi fiindca, din ce am vazut, am pachetul lumini, se aprind becuri sub manerele de la usi, etc.

 

O sa fiu atent cu prima ocazie, chiar sunt curios !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Ma duc maine sa vad daca gasesc direct led-uri la 12 volti, sau pun doua de 6 in paralel. Deasemenea, spune omul la final ca se vad ledurile de afara. Asta pentru ca trebui montate incastrat, sa nu iasa la nivel, ci sa bata putin dinauntrul oglinzii, sau plafonierei (depinde unde alegi sa la montezi).
Link to comment
Share on other sites

man eu m-am jucat odata sa montez un led la nuca de la schimbator si am tras curent de la firele care merg la butonul de avarii... am folosit un led rosu de la o bricheta de aia de 1 leu :) .. faza e ca in monentul montarii nucii de la schimbator s-a rupt un fir si m-am lasat la mana mea... cand am sa gasesc leduri portocalii voi reveni la proiectul meu :twoup:

 

sa ne tii la curent cu realizarea si sa faci poze :)

Link to comment
Share on other sites

Ma duc maine sa vad daca gasesc direct led-uri la 12 volti, sau pun doua de 6 in paralel. Deasemenea, spune omul la final ca se vad ledurile de afara. Asta pentru ca trebui montate incastrat, sa nu iasa la nivel, ci sa bata putin dinauntrul oglinzii, sau plafonierei (depinde unde alegi sa la montezi).

Tsfatuiesc sa le montezi neaparat incastrat, pentru ca o sa te deranjeze la ochii. Sunt foarte interesante, eu le am din fabrica pe masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pai are becuri normale, apoi are 2 mici leduri, portocalii, ce atunci cand lumina e stinsa, ele dau o lumina de mood asa, pe schimbator, pe consola. :twoup:

 

 

http://www.unofficialbmw.com/john/e39_dome_dir/final_result.jpg

 

 

Asta e de e39, unde sunt punctele alea, acolo sunt ledurile.

 

asta de e39 e cam la fel de mare ca la e36...o fii plug&play?

Link to comment
Share on other sites

da, si eu as vrea, problema e cum bag ledurile in plafoniera, cu un burghiu mic, sau cu ce dau 2 gauri care sa arate perfect? in rest e simplu, am gasit leduri rosii de 12v, probabil iau si niste plastice de incastrare, kruger poate ne dai niste detalii de montaj.

 

sau daca ar merge de e39, as lua direct o plafoniera, dar nu cunosc pe nimeni pe la dezmembrari sa incerc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.