Jump to content

Se inchid foarte greu usile fata..BMW E36 sedan.


Recommended Posts

Ar trebui sa ai si la E36 asa ceva:

 

 

Bafta

In video este vorba despre probleme la deschiderea usi.

 

Pe cand eu am probleme la inchiderea ei,am impresia ca trebuie sa trantesc usa prea tare.

Iar colegi de forum care detin e36 m-au asigurat ca este normal sa se inchida mai greu.Asa o fi ,nu contest..

Link to comment
Share on other sites

Si la mine este la fel , trebuie putina forta si se inchid perfect . Chiar sambata am plimbat un prieten care are o solenza si a ramas impresionat de greutatea usii .

 

Oglinda ti-au furat-o din tarile elene ?

Link to comment
Share on other sites

Nu au furat-o .Mi-a agatat oglinda un mosulica(cu prostata marita).Am preferat sa cumpar eu sticla decat sa umblu pe la asigurari si service.Trebuie sa-mi ajunga in cateva zile .

La cum se circula pe aici eu sunt fericit (doar cu oglinda sparta si o zgarietura de un cm pe portiera,primita cadou intr-o parcare).Sincer cred ca majoritatea nu cunosc regulile de circulatie .Sunt la pamant cu sofatul .Sa nu mai vorbesc de femeile care le intalnesc pe sosele ,jumatate din ele le-as tortura fara mila . :) Cealalta jumatate ar scapa . :) ..Imi vine sa intru ''cu masina ''in ele,cand le vad cum circula intre benzi si vb la telefon.. :twoup: .Zilnic inrosesc claxonul..

 

P.S. Am spus ce am avut pe suflet ,ma simt mai bine acum.. :(

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu cred ca e vreo problema. Si la mine se inchide la fel, uneori dau de 2 ori cu usa, e unsa, e tot ce vrei, degeaba.

+1 si eu sunt de aceesi parere. Am mai testat si la alti prieteni :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu am corectat prinzatoarea aia U de pe stalp... si in functie de cat de mult o misti in interior exterior tre sa dai mai tare sau mai incet cu usa sa se inchida.... din ea poti sa o faci sa se inchida ca la audi daca vrei.. DAR... exista un DAR MARE.... Cum noi traim in romania... acea usitza o sa danseze pe asfaltul turnat cu picamaru de o sa iti faca paru alb si neuronii dezaxati.

Tocmai de aceea eu am preferat sa le strang bine si cand se urca cineva mentionez.. dai mai tare.. :twoup: asta pana cand o sa pun niste fonomat pe usi ca sa nu mai aud vibratiile de penis fals.. de la gropile patriei...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Reactivez eu discutia pe acest forum... Am E38 si se inchid foarte greu usile. Stiu ca in general la BMW se inchid mai greu. Dar cu siguranta la E38, fiind maximul BMW-urilor acelor vremuri in materie de lux, nu trebuiau trantite usile pentru a se inchide.

S-a obosit ceva...de la cei 11 ani trecuti de cand e masina. Si va intreb pe voi ce ? Cineva imi spunea despre chedere. Le-am vazut si eu, sunt apasate, nu mai sunt rotunde cum ar trebui. Au luat forma apasata...asta sa fie problema ?

Reglajul din acel U de pe stalp...zic eu ca ar fi fost de vina in cazul in care s-ar fi umblat des la reglajul lui. Dar atat timp cat nu a umblat nimeni...si treptat s-a ajuns de la inchidere normala la usilor la a tranti usile pentru a le inchide...ma gandesc ca nu ar fi acel U de vina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.