Jump to content

E46 325CiA 2003 titansilber


spaceboy

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Frumoasã maºina, s-o stãpâneºti sãnãtos!

 

Fazele cu secretele coborârii din coupe sunt hilare, ce rost are atâta chinuialã?

Oricum se uzeazã scaunul, asta-i viaÞa, nu are rost sã devinã pânã ºi urcatul sau coborâtul din maºinã o corvoadã.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos !

 

Cat despre coboratul din coupe, va complicati viata aiurea. La scaunele sport de la BMW, oricum sa vor uza aripioarele, fie ca e vorba de sedan sau coupe. Cum naiba sa urmezi un intreg ritual cu mana stanga in prag, mana dreapta pe volan, etc ? Voi vorbiti serios ?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri :twoup:

Cat despre coboratul din masina, "procedura" cu pusul mainii stangi pe prag este obligatorie pentru mine (la intaltimea mea).. altfel trebuie ori sa ma tin prea tare de volan, ori sa pun mana pe stalpul central al masinii, care este oricum prea in spate - deci ma dezechilibrez. Cat despre uzatul aripioarelor, oricum se vor distruge la un moment dat, dar prefer sa ma frec de ele cat mai putin.. normal, in limita in care nu ma chinui..

Link to comment
Share on other sites

SUperBA !

 

un pic cam mult spus :( ..mai degraba, draguta :D

Iete cum pisca envidia :( Multumesc Sarpe :D

 

glumeam stii bine :twoup: ..o zi buna!

p.s. superba masina :)

si schimba datele la profil, nu mai ai 320d e46 2001..din pacate :)

Edited by razvanflorin90
Link to comment
Share on other sites

Uitasem sa modific acolo :) De fapt, pentru mine masina este superba.. ca e a mea. In rest, fiecare cu parerea lui.. :) Si sper ca ai realizat ca si eu glumesc.. ca doar vorbisem serios de schimb (pacat ca e manuala :()

 

mi-am dat seama ca glumesti..in ceea ce priveste schimbul, nu se stie niciodata. imi place foarte mult masina ta, in special interiorul. as vrea insa sa vad ce pot face din a mea, dupa cateva mici modificari pe care le am in cap..amanate bineinteles de oglinzi si mai nou de o lista de cumparaturi (discuri, placute, bucse, bieleta, saboti frana, filtre, ulei etc..). dar..daca ar fi sa dau masina la schimb, a ta este prima care imi vine in minte. (pacat ca e automata :twoup: )

Edited by razvanflorin90
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos !

 

Cat despre coboratul din coupe, va complicati viata aiurea. La scaunele sport de la BMW, oricum sa vor uza aripioarele, fie ca e vorba de sedan sau coupe. Cum naiba sa urmezi un intreg ritual cu mana stanga in prag, mana dreapta pe volan, etc ? Voi vorbiti serios ?

Nu e vorba de aripioarele scaunelor alea oricum se uzeaza, ci de cat de repede te dai jos din masina si intr-un mod cat mai practic, fara sa te unduiesti din toate incheieturile.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri :)

Cat despre coboratul din masina, "procedura" cu pusul mainii stangi pe prag este obligatorie pentru mine (la intaltimea mea).. altfel trebuie ori sa ma tin prea tare de volan, ori sa pun mana pe stalpul central al masinii, care este oricum prea in spate - deci ma dezechilibrez. Cat despre uzatul aripioarelor, oricum se vor distruge la un moment dat, dar prefer sa ma frec de ele cat mai putin.. normal, in limita in care nu ma chinui..

oricat incerci se vor uza ,asa am zis si eu ca ies incet dar .. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Update de consum, la pompa: 13.7 in Bucuresti + un drum pana la Ploiesti si inapoi. AM parcurs cam 430 km.

Pe BC consumul era 13.5, si ma surprinde sa vad ca consumul la pompa e atat de apropiat de cel din BC.

 

sa faci un consum si in bucuresti, pe 100km..fa plinul, mergi 100km si apoi fa plinul din nou..o sa ai o surpriza :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

In sfarsit, dupa ceva cautari, am schimbat jantele. Modelul nou, Styling 73 pe 17. Imi place foarte mult modelul, mai ales cum vine pe masina.. singura problema ar fi ca sunt doar 7J cu ET47 (adica la fel ca cele pe 17), asa ca ma gandesc sa-mi pun niste distantiere ca sa le mai scot nitel in afara. Ma cam streseaza faptul ca-s bagat inauntru.

Am citit un pic despre distantiere pe forum, atat pro cat si contra.. si ma gandesc ca daca pun unele pe 20 (sa ajung la ET 27), ar fi in regula. Voi ce ziceti?

post-6583-1277901319_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit, dupa ceva cautari, am schimbat jantele. Modelul nou, Styling 73 pe 17. Imi place foarte mult modelul, mai ales cum vine pe masina.. singura problema ar fi ca sunt doar 7J cu ET47 (adica la fel ca cele pe 17), asa ca ma gandesc sa-mi pun niste distantiere ca sa le mai scot nitel in afara. Ma cam streseaza faptul ca-s bagat inauntru.

Am citit un pic despre distantiere pe forum, atat pro cat si contra.. si ma gandesc ca daca pun unele pe 20 (sa ajung la ET 27), ar fi in regula. Voi ce ziceti?

 

scoate-le in afara..arata naspa acum. serios vorbind :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos !

 

Cat despre coboratul din coupe, va complicati viata aiurea. La scaunele sport de la BMW, oricum sa vor uza aripioarele, fie ca e vorba de sedan sau coupe. Cum naiba sa urmezi un intreg ritual cu mana stanga in prag, mana dreapta pe volan, etc ? Voi vorbiti serios ?

asa fac si eu...mana stanga e sacrificata pe prag mai mereu.nici nu conteaza daca e noroi,apa praf.problema e ca orice as face tot se uzeaza daca ai multe coborari urcari.pur si simplu nu ai ce sa faci

sunt de acord cu colegii...schimba jantele!! e pacat de masina,alea merg mai bine pe sedan

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos !

 

Cat despre coboratul din coupe, va complicati viata aiurea. La scaunele sport de la BMW, oricum sa vor uza aripioarele, fie ca e vorba de sedan sau coupe. Cum naiba sa urmezi un intreg ritual cu mana stanga in prag, mana dreapta pe volan, etc ? Voi vorbiti serios ?

asa fac si eu...mana stanga e sacrificata pe prag mai mereu.nici nu conteaza daca e noroi,apa praf.problema e ca orice as face tot se uzeaza daca ai multe coborari urcari.pur si simplu nu ai ce sa faci

sunt de acord cu colegii...schimba jantele!! e pacat de masina,alea merg mai bine pe sedan

Tocmai ce le-am schimbat, vezi cateva posturi mai sus :twoup: Acum urmatoarea operatiune e sa le pun distantiere, macar pe spate.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos !

 

Cat despre coboratul din coupe, va complicati viata aiurea. La scaunele sport de la BMW, oricum sa vor uza aripioarele, fie ca e vorba de sedan sau coupe. Cum naiba sa urmezi un intreg ritual cu mana stanga in prag, mana dreapta pe volan, etc ? Voi vorbiti serios ?

asa fac si eu...mana stanga e sacrificata pe prag mai mereu.nici nu conteaza daca e noroi,apa praf.problema e ca orice as face tot se uzeaza daca ai multe coborari urcari.pur si simplu nu ai ce sa faci

sunt de acord cu colegii...schimba jantele!! e pacat de masina,alea merg mai bine pe sedan

Tocmai ce le-am schimbat, vezi cateva posturi mai sus :twoup: Acum urmatoarea operatiune e sa le pun distantiere, macar pe spate.

Frumoase jantele imi place modelul, daca le scoti putin in afara vor arata foarte bine pe masina. Daca vrei are cineva niste style 32 cum am eu pe masina, singurul inconvenient e ca sunt pe 18.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

Frumoase jantele imi place modelul, daca le scoti putin in afara vor arata foarte bine pe masina. Daca vrei are cineva niste style 32 cum am eu pe masina, singurul inconvenient e ca sunt pe 18.

Mersi Cosmin, asa planuiesc, sa le scot in afara. Sa vad cand am timp sa ma ocup de asta. Insa nu vreau jante mai mari de 17; si-asa, chiar pe 17 le simt un pic prea rigide pentru stilul meu, dar fac un mic compromis pentru aspectul pe care-l dau masinii :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu modelul asta si cu 225 pe spate se vedea destul de ciudat , sa numai zic ca daca puneam 245 arata ingrozitor dat fiind faptul ca sunt 7j toate 4 adica o mare prostie pentru niste jante pe 17. Eu unul alegeam un model mai lat 8,5j spate si 8j fata, sa cada bine cauciucurile pe ele.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.