Jump to content

Ce detector de radar folositi ?


Recommended Posts

... a avut un vector 995 cu ajutorul caruia nu a luat nici un radar, si-a luat un rx65 si a ramas fara permis ...

Ăn cazul spus de tine radar-ul era pus sĂŁ te ia din spate. DacĂŁ nu prinzi o reflexie sau ĂŽĂži face instant-on poĂži sĂŁ ai orice detector cĂŁ tot degeaba.

 

Ăntre 995 vechi Âşi RX65 nou mai este discuĂžia cu antenele S7 Âşi M4 dar cred cĂŁ nu mai e de actualitate pentru cĂŁ toate detectoarele noi de la Beltronics au antenĂŁ M4 acum.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.... da, m-am mirat si eu ca RX ul nu i-a schitat nimic, asa cum zici probabil radarul era pitit si l-a luat cu instant-on

 

Daca si 995 a trecut pe antena M4, atunci inclin catre RX65

 

Multumesc tuturor pentru indrumari :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Daca si 995 a trecut pe antena M4, atunci inclin catre RX65

Am vãzut pe câteva forum-uri de la noi discuÞia privind S7 ºi M4 ºi acolo ziceau ceva de genul cã ultimele fabricate cu antenã S7 s-au mai gãsit pe la Începutul lui 2007 ºi au o versiune de software veche.

Astea noi dau mai puÞine alarme false datoritã software-ului ºi a antenei M4 care are "unghi de vizibilitate" mai mic. Unghiul de vizibilitate redus are ºi pãrÞi negative, detectorul având sensibilitate redusã la semnalele care NU vin din faÞã. Asta e o problemã pentru cã am vazut radare stând În câmp, sau mult ieºite din drum, plus cã reduce posibilitatea de a prinde reflexii dacã radar-ul e pus sã te ia din spate.

 

Ăinând cont de treaba generalizatĂŁ cu instant-on Âşi statu' la plesnealĂŁ, eu chiar mĂŁ gândesc dacĂŁ meritĂŁ sĂŁ mai cumpĂŁr detector de radar sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
eu am un Beltronics Vector 940, sunt multumit pt moment.

Am ĂŽnteles cĂŁ au apĂŁrut Âşi la noi radare ĂŽn banda Ku ceea ce e nasol pentru cĂŁ cele mai ieftine de la Beltronics cu detecĂžie ĂŽn banda Ku sunt 995 Âşi RX65.

 

habar n-aveam de banda asta... :twoup:

 

oricum a fost ieftin 600 ron da-l draq, nici nu stiam de 995 sau rx asta...

Link to comment
Share on other sites

Astăzi mi-am cumpărat un Beltronics RX65 :twoup:

După ce am citit toate paginile din acest thread şi din alte câteva thread-uri similare de pe forumuri de la noi şi din străinătate m-am decis. Mulţumesc tuturor celor care au exprimat opinii pertinente.

 

Pentru că eu nu conduc cu viteză mare dar nici nu mă ĂŽmpac cu reguli de genul restricţiilor de viteză idioate, de drumurile care se repară ĂŽn bătaie de joc şi de statului "la plesneală" practicat de mulţi agenţi de miliţie, m-am hotărât să iau un detector cât mai bun fără a plăti un preţ exagerat, fiind astfel un "rebel" cu o dotare tehnică destul de bună ĂŽn lupta ĂŽmpotriva nesimţirii şi prostiei asociate acesteia de care dau dovadă unii dintre cei plătiţi să supravegheze circulaţia pe drumurile publice şi unii dintre cei care ar trebui să stabilească reguli pertinente privind circulaţia pe drumurile publice.

 

L.E.: am pierdut câteva minute bune să scriu fraza anterioară dar mi-au trebuit 22 de luni să mă hotărăsc dacă merită să ĂŽmi cumpăr un detector de radar şi ce model ar fi cel mai potrivit. :twoup:

Edited by MishuVerde
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu am un Beltronics Vector 940, sunt multumit pt moment.

Am ĂŽnteles cĂŁ au apĂŁrut Âşi la noi radare ĂŽn banda Ku ceea ce e nasol pentru cĂŁ cele mai ieftine de la Beltronics cu detecĂžie ĂŽn banda Ku sunt 995 Âşi RX65.

 

habar n-aveam de banda asta... :twoup:

 

oricum a fost ieftin 600 ron da-l draq, nici nu stiam de 995 sau rx asta...

http://shoppingmania.ro/index.php?pg=detalii&p=2333

Ce ii lipseste ca sa nu il consideram la fel de bun ca altele mai scumpe? Nu prea ma pricep, poate imi spune cineva ce am omis.

Link to comment
Share on other sites

De unde l-ai luat si cat a fost? ... daca se poate...

De la Sigmanet. Pretul e pe site. Mai au si altii mai ieftin dar nu am incredere in firme care nu au sediul afisat pe site si nu am avut contact cu ele, de aceea am ales Sigmanet desi nu trimit decat cu Fancourier care e destul de scump.

Edited by MishuVerde
Link to comment
Share on other sites

De unde l-ai luat si cat a fost? ... daca se poate...

De la Sigmanet. Pretul e pe site. Mai au si altii mai ieftin dar nu am incredere in firme care nu au sediul afisat pe site si nu am avut contact cu ele, de aceea am ales Sigmanet desi nu trimit decat cu Fancourier care e destul de scump.

 

 

Cum se comporta, ai apucat sa il testezi?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

salutare. azi mi-au spart masina si mi-au furat detectorul idiotii.

vreau sa-mi iau altul, si ma gandeam sa-mi iau din state. vara mea, vine peste 4 sapt in rom, si am de gand sa-i zic sa-mi cumpere unul. pretul e undeva la 50 de dolari.

acum intrebarea e, sunt bune si pt europa? ma gandesc ca in america or fi alte benzi de radar sau nu e asa?

deci in principiu sunt curios daca imi aduce unul, daca e ok pt romania, daca imi vede radarele ca unul care-l iau din rom, la de 10 ori pretu de america

multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

eu am un Beltronics Vector 940, sunt multumit pt moment.

eu am un bel 940 si cu setarile din fabrica ma atentioneaza cu 200 m inainte de camere sau radar.tu i-ai schimbat setarile?unde naiba sa-l duc?am dat ceva bani pe el.mc

 

stie cineva ce sa-i fac la bel 940?ma atentioneaza cu 200 m inainte de radar sau camere,cu setarile din fabrica.unde sa ma duc sa-i fac ceva?multa lume il lauda asa ca nu pot sa cred ca e prost :)

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa imi cumpar un detector pe care sa il tin permanent in masina (nu sa ma joc cu el pune detectoru, da jos detectorul si sa fie ascuns pt ca sa nu ma trezesc cu vreun geam spart si fara detector). Alt motiv pentru care vreau sa fie ascuns e ca merg destul de mult in afara tarii. Ma gandesc sa imi iau unul care se monteaza in bara (generic spus = sub capota) si panoul cu comanda sa il pun in cutia de deasupra cutiei cu scrumiera si bricheta (sper ca incape si nu sunt nevoit sa decupez din spatele cutiei). Cand parchez masina, doar inchid capacul cutiei...

 

Ce imi recomandati?

 

Whistler PRO 3450 (are un pret rezonabil)

Beltronics PRO RX 75 Plus (e scump rau de tot....dar merita?)

Valentine One? NU prea imi dau seama din poze cum e ..daca e modular si se asucnde pe undeva sau daca are formatul obisnuit

BEL Vetor 975 R, 975 i?

 

Deschis la sugestii...

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.