Jump to content

Ce stiti despre masina asta?merita luata?


danetz23

Recommended Posts

Ma ajutati si pe mine cu masina asta,ce stiti despre ea,merita luata,a vazut-o cineva????din poze nu prea iti dai seama mare lucru....

Nu prea as vrea sa fac un drum pana in Buc cu slepul dupa mine si sa vad ca masina e praf....

Am vb cu proprietarul dar nu prea ma convins deloc,nu era prea vorbaret......

Multumesc mult de ajutor.

 

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anuntu...m5-9443323.html

Link to comment
Share on other sites

Guest Christian_007
Banuiesc ca este neinmatriculata la 5500 euro in conditiile in care este 18000 in mod normal. Nu cred ca scazi 13000 de euro pentru doua bari, doua stopuri si o capota :twoup: si taxa...nu e chiar mica la motor de 5.0. Mai bine cauti una in stare buna inmatriculata.
Link to comment
Share on other sites

Dc vrei sa te legi la cap cu un jaf? Costul reparatiilor la masina asta depasesc 10.000e , bani pe care ai pui langa cei 4500 cat o sa-i dai pe asta si iti iei una in stare buna.

cum sa coste 10000€ reparatia? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Si eu am vazut un anunt in care zice ca e inamtriculata,ma gandesc si eu ca a fost cam foarte chinuita masina asta dupa cum arata asa in poze,in interior a pus o nuca de aluminiu de piata din cate se vede,nu stiu daca bagi 10.000 in ea,eu zic ca e cam mare suma asta.....

E interesant de ce nu o repara el????Din cate mi-a zis la telefon motorul functioneaza,dar cum am zis nu era prea comunicativ,parca nu avea interesul sa o vanda.......ciudat...

Link to comment
Share on other sites

e cred ca suderiti de voi grav, ba ca este jaf, ba ca este gnoi s.a.m.d. , nu stiu cati dintre voi va puteti permite o asemenea masina, eu am vazut masina live, nu este gunoi, nu este cazan, ci este reparabila, masina a fost lovita de fostul propietar pentru a scoate banii care nu ii primea la vanzare de la asigurari, motorul merge destul de ok, masina ara in interior destul de bine , una peste alta, merita, doar ca baiatul care o vinde a facut o tiganie, a luat rotile originale dpa ea si lea pus pe 7-arul lui, practic masina se vinde pe sticle de lapte. Parerea mea, per total merita, acum fiecare cu priceperea luui, nu gasesti zilnic M5 pe 5500 , chiar daca mai trebie investit. As da toti ursii care ii am acum cu toate piesele care valoreaza mai mult de 6000 de euro pe acel M5 fara sa clipesc.
Link to comment
Share on other sites

e cred ca suderiti de voi grav, ba ca este jaf, ba ca este gnoi s.a.m.d. , nu stiu cati dintre voi va puteti permite o asemenea masina, eu am vazut masina live, nu este gunoi, nu este cazan, ci este reparabila, masina a fost lovita de fostul propietar pentru a scoate banii care nu ii primea la vanzare de la asigurari, motorul merge destul de ok, masina ara in interior destul de bine , una peste alta, merita, doar ca baiatul care o vinde a facut o tiganie, a luat rotile originale dpa ea si lea pus pe 7-arul lui, practic masina se vinde pe sticle de lapte. Parerea mea, per total merita, acum fiecare cu priceperea luui, nu gasesti zilnic M5 pe 5500 , chiar daca mai trebie investit. As da toti ursii care ii am acum cu toate piesele care valoreaza mai mult de 6000 de euro pe acel M5 fara sa clipesc.

Degeaba iei un cazan cu 6000.

 

Maşina aia nu pare doar lovită, este şi ĂŽntr-o stare destul de avansată de uzură, nu este un M5 ĂŽn stare bună, un M5 ĂŽntreţinut, care a fost lovit, şi care trebuie reparat.

 

Cine-şi permite un M5 E39 nu va cumpăra niciodată o maşină ĂŽn starea aia.

 

Gândeşte-te că un M5 E39 ĂŽnghite foarte mulţi bani, costă mult taxele, poţi băga lejer echivalentul a 100-200 Ron ĂŽn benzină pe zi.

 

Crezi că un om cu un asemenea venit se uită la o maşină ĂŽn aşa stare?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

e cred ca suderiti de voi grav, ba ca este jaf, ba ca este gnoi s.a.m.d. , nu stiu cati dintre voi va puteti permite o asemenea masina, eu am vazut masina live, nu este gunoi, nu este cazan, ci este reparabila, masina a fost lovita de fostul propietar pentru a scoate banii care nu ii primea la vanzare de la asigurari, motorul merge destul de ok, masina ara in interior destul de bine , una peste alta, merita, doar ca baiatul care o vinde a facut o tiganie, a luat rotile originale dpa ea si lea pus pe 7-arul lui, practic masina se vinde pe sticle de lapte. Parerea mea, per total merita, acum fiecare cu priceperea luui, nu gasesti zilnic M5 pe 5500 , chiar daca mai trebie investit. As da toti ursii care ii am acum cu toate piesele care valoreaza mai mult de 6000 de euro pe acel M5 fara sa clipesc.

pai fate restaurator de M5-uri lovite si abandonate daca gandesti asa pozitiv si ai bani de pus in joc

Link to comment
Share on other sites

e cred ca suderiti de voi grav, ba ca este jaf, ba ca este gnoi s.a.m.d. , nu stiu cati dintre voi va puteti permite o asemenea masina, eu am vazut masina live, nu este gunoi, nu este cazan, ci este reparabila, masina a fost lovita de fostul propietar pentru a scoate banii care nu ii primea la vanzare de la asigurari, motorul merge destul de ok, masina ara in interior destul de bine , una peste alta, merita, doar ca baiatul care o vinde a facut o tiganie, a luat rotile originale dpa ea si lea pus pe 7-arul lui, practic masina se vinde pe sticle de lapte. Parerea mea, per total merita, acum fiecare cu priceperea luui, nu gasesti zilnic M5 pe 5500 , chiar daca mai trebie investit. As da toti ursii care ii am acum cu toate piesele care valoreaza mai mult de 6000 de euro pe acel M5 fara sa clipesc.

Degeaba iei un cazan cu 6000.

 

MaÂşina aia nu pare doar lovitĂŁ, este Âşi ĂŽntr-o stare destul de avansatĂŁ de uzurĂŁ, nu este un M5 ĂŽn stare bunĂŁ, un M5 ĂŽntreĂžinut, care a fost lovit, Âşi care trebuie reparat.

 

Cine-Âşi permite un M5 E39 nu va cumpĂŁra niciodatĂŁ o maÂşinĂŁ ĂŽn starea aia.

 

Gândeºte-te cã un M5 E39 Înghite foarte mulÞi bani, costã mult taxele, poÞi bãga lejer echivalentul a 100-200 Ron În benzinã pe zi.

 

Crezi cĂŁ un om cu un asemenea venit se uitĂŁ la o maÂşinĂŁ ĂŽn aÂşa stare?

 

 

nu te contrazic la faza cu uzura, poate vezi tu lucrurile altfel decat le vad eu, mie imi pare o masina mai mult decat ok de cumparat, frate este M5 E39, daca ii schimbi barile, + faruri + stopuri + vopsit si indreptat profi + expert detailing interior, exterior si motor juri ca nu mai este masina alergata sau cum o vezi tu, mai repede un "dreamer"

ca mine ar cumpara asa ceva decat unul cu bani, eu as stii ca o pot face cu incetul, as astepta diverse ocazii pe net cu piese, as cauza tinichigii si vopsitorii cat mai aproape de adevar , nu ar iesi ca bin fabrica, dar macar as putea avea un M5 curat, tinand cont ca "altii" sau "others" cer peste 5000 pe un asemenea motor de la masina asta. Ca idee daca vrei se poate, daca vrei M5 si nu ai toti banii o data te poti inhama la asta, ca la unul "intreg", tavalit reparat si pus la vanzare sat satul.

Link to comment
Share on other sites

daca nu ai bani de ce sa te inhami la un M5 ?

 

M5 nu este tot una cu ursii,numai sa o poti scoate pe strada legal te costa 1000e/an

 

eu pun pariu ca la masina aia nu ai de schimbat si de vopsit doar elemte de caroserie,altfel ar fi facut-o el

 

eu stiu pe cineva care a dat anul trecut pe un M5 e39 din 99 un 318d 2004,in mai putin de trei sapt a vandut-o....masina respectiva mergea,nu trebuia vopsit nimic,nu avea nici un element de caroserie lipsa,era doar alergata si neintretinuta

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.