Jump to content

BMW E30


Lt.Powell

Recommended Posts

Arata foarte bine! Nu te lua dupa Alex, mie imi plac jantele astea mai mult, el e hater si vinde jante cu buza :pirate:

 

Pleoapele alea nu arata rau pt ca mai acopera din angel eyes, la urs/pisica/E34 nu mi se pare o alegere inspirata, dar in cazul tau nu arata chiar rau.

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

Pleoapa ramane, am cautat mult dupa ea si am vrut special sa fie modelul dintr-o bucata (ca un fel de prelungire la capota) pentru mine e30-u fara pleoapa arata ca si cum ii lipseste ceva.

Si mie imi plac jantele astea, poate nu arata asa senzatie in poze dar live sunt chiar super, singuru dezavantaj e ca sunt destul de sensibile.

Ca si alt model de jante tot ce imi trece prin cap sunt ceva bbs style :D. Azi masina intra la garaj pana la primavara.

 

Am si niste documente despre montajul kit-ululi m-tech 2 la e30, (ma gandeam ca poate mai ajuta pe cineva) dar nu stiu cum sa-l uploadez ca are mai mult de 1mb si e pdf?

Link to comment
Share on other sites

Azi am reusit sa-l finalizez, am muncit la el 3 zile la montat si 1 zi la un maestru care a modificat iesirile la toba sa se pupe perfect cu bara.

 

Inca un rand de poze ... :D

 

frumos a mai iesit cu M-Tech2-u asta :cheers:

si zici ca ursu se baga la hibernat? :brr:

si parerea mea e ca dau bine jantele astea....si asta nu ca le-ai luat de la mine

e chestie de gusturi....important e tie sa iti placa

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Rotile sunt mai mici. Sunt pe '15, et20, 7j incaltate cu 195/50/15.

 

Motivul pentru care am optat pentru ele a fost ca am vrut sa am roti omologate pe masina. Am tot avut probleme...

 

Si am vrut neaparat BBS-uri.

 

S-ar putea pe viitor sa-i vopsesc miezu, insa pe moment e ok asa.

 

Multumesc de aprecieri

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Salutare,

 

Mai dezgrop putin topicul.

 

La masina nu s-a intamplat mai nimic, in afara ca stationeaza in garaj.

 

Insa weekendul trecut am reusit sa-l scot pentru prima data in acest an la o plimbare (pana la meeting-ul BMW din Arad).

 

Pacat ca nu mi se vede fata, aveam un zambet tampit ca si un copilas care si-a recuperat jucaria :D

 

Si 2 poze de la plecare :

post-6010-0-81345400-1402479369_thumb.jpg

post-6010-0-63768900-1402479403_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am pus ta-technix reglabila. Se simte diferenta mare pe viraje, masina e mult mai stabila si nu se mai inclina. Iti da o senzatie ca mergi pe niste sine de tren. Ca si comfort e acceptabil, avand in vedere ca acum nu fac mai mult de 500-1000km pe an cu masina.

Daca trag linie, personal sunt foarte multumit de suspensie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.