Jump to content

Recommended Posts

Cunoaste cineva o spalatorie auto buna in Cluj Napoca?

M-am saturat sa le iau la rand si toate sa faca treaba de mantuiala.

Exista vreo spalatorie auto profesionala? O spalatorie care sa faca o spalare corecta in mai multe etape(fara spuma activa sau piele de "capreoara")? Evident la un pret corespunzator.

Daca nu, macar o spalatorie care sa lase masina curata la sfarsit, exista? :twoup:

Edited by Barbierul din Sevilla
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Sau daca vrei sa o faci cu mana ta cum iti place, este la OMV Marasti, OMV Aurel Vlaicu, Omv Manastur, si mai nou "Balena Albastra langa Real, si eu m-am saturat de baietii de la spalatorii si mai bine mi-o fac eu cum vreau(nici nu-mi place sa-i tot scot ochii aluia care o spala-da si pe-acolo dincolo nu-i bine etc). Pretul ii 5 lei/4 min parca. Bafta!
Link to comment
Share on other sites

Update, nu mai lucreaza nelu acolo :twoup: se pare ca a fugit cu banii din casa, ceva aspirator .. nah, magarii :)

 

Si eu o spal la Balena Albastra, e 5 lei 3,45 minute. Ce merita acolo e solutia de jante(le curata super) si apa osmotizata(ultimul program)

Link to comment
Share on other sites

De obicei masina mea nu e foarte murdara, pentru ca o spal des, asa ca iese doar cu o limpezire cu apa osmotizata(1 fisa)

 

Insa cand e mai murdara fac asa: iau solutie de jante si dau jantele. Las 1 2 minute dupa care incep si dau cu apa cu spuma(jet puternic). Dau repede toata masina si insist pe zonele murdare. Dupa asta dau direct pe limpezire si incep cu partile mai curate sa le limpezesc. Dau apoi pe roti si apoi din nou peste toata masina. Incerc sa o limpezesc cat pot de bine.

 

Nu o sterg, pentru ca apa osmotizata nu lasa urme, se usca foarte frumos.

Link to comment
Share on other sites

Nu o sterg, pentru ca apa osmotizata nu lasa urme, se usca foarte frumos.

 

se usuca daca stai cu masina pe loc , daca pleci imediat se umple de praf apa si raman urme . Am incercat si eu schema asta si iese oribil . Sau poate stati voi in orase mai curate

Link to comment
Share on other sites

Asta e si dilema mea. As incerca sa spal masina singur, dar fara sa o sterg la final arata foarte urat dupa ce se usuca.

Si nu stiu cu ce sa o sterg...si nu stiu nici cat de mult trebuie sa dau cu apa pana sa se duca praful/mizeria ca sa nu o intind cu carpa/burete/laveta pe toata masina.

Masina mea fiind neagra se vad toate imperfectiunile si daca ma apuc sa o si sterg incorect (nu ca ar sterge-o corect la spalatorii...) creez zgarieturi suplimentare si nu asta imi doresc.

Credeam ca ai tu vreo metoda mai profi de spalare...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 11 months later...

Am raspuns intrebarii colegului tau, daca tu o consideri reclama, trateaz-o ca atare.

Esti de ceva timp pe forum, sunt convins ca stii regulile de postare. De ce trebuie sa fii obraznic? Nu puteti fi baieti cinstiti in loc sa va comportati ca niste infractori? Toti cu tupeu, cu gura mare...unul nu ar zice "da mai nene, e biznisu meu", nickul e si adresa de mail - asta e, ce trebuie sa fac mai incolo? Nu, voi va trageti pe sârma, tot sa fiti pe langa reguli, indiferent unde va gaseste dorul de anormal.

Nu v-ar fi rusine obrazului... <_<

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Esti de ceva timp pe forum, sunt convins ca stii regulile de postare. De ce trebuie sa fii obraznic? Nu puteti fi baieti cinstiti in loc sa va comportati ca niste infractori? Toti cu tupeu, cu gura mare...unul nu ar zice "da mai nene, e biznisu meu", nickul e si adresa de mail - asta e, ce trebuie sa fac mai incolo? Nu, voi va trageti pe sârma, tot sa fiti pe langa reguli, indiferent unde va gaseste dorul de anormal.

Nu v-ar fi rusine obrazului... <_<

Eu cred ca tu esti obraznic, nu am nimic de ascuns, dupa cum am scris si mai sus, doar am raspuns colegului tau, nu ma intereseaza publicitatea pe acest forum,daca m-ar fi interesat as fi platit taxa.In schimb cred ca voi, moderatorii si membrii vechi de pe foruumuri aveti o problema, e doar un forum, nu cred ca cineva se va imbogati de pe urma reclamei de aici, decat administratorul.In fine reactia ta e deranjanta, am rugamintea sa stearga cineva aceste ultime postari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.