Jump to content

4 cilindri vs 6 cilindri


cristimm

Numarul de cilindri.  

1247 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

V8 de 2,5 litri!?!?vorbesti serios?!?!?

 

Da. Ar fi interesant.

 

Nu are rost sa vorbim vorbe
- spuse el, aranjandu-si gulerul ..

 

Cred ca este un raport optim intre capacitate si cilindrii :twoup: si sunt convis ca tu ai vrea V12 si pe motor de 3000 cmc :) dar nu cred ca e practic/eficient !

Link to comment
Share on other sites

:twoup:

 

Esti incredibil. Ce te-ai atacat.

De curiozitate, ce varsta ai?

 

LE: de fapt nu imi raspunde, nu merita sa imi irosesc timpul povestind cu tine.

 

Nu trebuia sa te amesteci in discutie de la bun inceput, nu te privea si nu ai raspuns on topic. Dar lasa, macar te poti lauda ca ai zis si tu ceva, ti s-a mai adunat un post.. esti tare, ce mai. Vanatori de telenovele..

 

 

L.E. Double post.

Edited by dinu.negrean
Link to comment
Share on other sites

:twoup:

 

Esti incredibil. Ce te-ai atacat.

De curiozitate, ce varsta ai?

 

LE: de fapt nu imi raspunde, nu merita sa imi irosesc timpul povestind cu tine.

 

fa-ma si pe mine sa inteleg. mie mi-ai zis ca sunt copil acum vreo 2-3 zile.

 

esti trecut de 50 de ani sau cum?

Link to comment
Share on other sites

60 de fapt. Si traiesc din telenovele.

 

Ce vrei sa intelegi? La afirmatia care ai facut-o despre 320i, poti fi doar copil. La minte, nu neaparat la fizic.

 

 

@ciupanezu - un sunet foarte frumos, performante ok. Insa inteleg ca nu e rentabil un motor de genul ala. Motoarele de pe Ferrari-urile vechi suna mult mai frumos decat pe cele noi, parerea mea.

Edited by vl4d
Link to comment
Share on other sites

@ciupanezu - un sunet foarte frumos, performante ok. Insa inteleg ca nu e rentabil un motor de genul ala. Motoarele de pe Ferrari-urile vechi suna mult mai frumos decat pe cele noi, parerea mea.

Nu vãd necesitatea de a avea V12 pe o cilindree atât de micã.

 

ToatĂŁ ideea de a avea un motor ĂŽn V ĂŽn loc de unul ĂŽn linie este de a avea un motor mare dar compact.

 

E inutil sĂŁ ai o configuraĂžie ĂŽn V pentru un motor mic din punct de vedere al cilindreei.

 

Ăn plus, costurile de ĂŽntreĂžinere cresc foarte mult doar din cauza faptului cĂŁ ai mai multe pistoane ĂŽn mod inutil.

 

Un motor ĂŽn 6 pistoate poate avea un sunet foarte frumos.

 

Iar dacĂŁ vrei sunet de V8, trebuie sĂŁ scoĂži din buzunar mult mai mulĂži bani, distracĂžia costĂŁ ĂŽntotdeauna.

Link to comment
Share on other sites

60 de fapt. Si traiesc din telenovele.

 

Ce vrei sa intelegi? La afirmatia care ai facut-o despre 320i, poti fi doar copil. La minte, nu neaparat la fizic.

 

eu cred ca tu esti copil. ai nevoie de multa atentie. ceea ce eu ti-am acordat cam mult...

Link to comment
Share on other sites

V8 de 2,5 litri!?!?vorbesti serios?!?!?

 

Audi A6 quattro are pe el varianta cu 2.5 diesel si se misca foarte bine.

 

E V6 ala de pe Audi 2.5 diesel !

 

Scuzele mele...am citit V6 in postul colegului si nu intelegeam de ce un V6 de 2.5 e raritate. Acum vad ca vroia sa spuna V8...ceea ce da...e mai rar. Merci de corectare :twoup: !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.