Jump to content

De ce ati ales BMW


ROBY525d

Recommended Posts

acum vreo 10 ani un prieten si-a luat o astfel de masina si in mod special mi-a picat cu tronc interiorul bmw ! acum un an am plecat in germania sa imi iau un golf/fiat/opel ,numai ca prima masina vizionata a fost actuala e46 compact ... dragoste la prima vedere ... am mai cautat si marcile mentionate mai sus dar am revenit la primul bmw vazut !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mie i-mi place BMW de prin '89-'90 cand aveam vreo 7 ani. Tin minte ca mi-a adus tata un catalog si un poster cu modele BMW dupa care la cateva luni un prieten de familie si-a luat un ursulet si nu ma mai saturam sa ma plimbe cu el. Deci la mine e boala veche care nu trece.
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut inainte de Bmw un Ford Sierra pachet Cosworth(deci doar the looks). Inca il mai am. Imi place foarte mult si acum masina aia, avea un 2.0i DOHC, suspensie sport .. peste tot frecam pe jos :) . Insa acum 2 ani am primit, pentru o saptamana, un 318i din '99, chel, verde(interior exterior). Mi-a placut enorm cum stateam in masina si cum se simtea masina pe drum. Si culmea, ma simteam aproape ca si in Sierra, bordul la fel indreptat spre sofer, pozitia de condus joasa ..

 

Si peste un an am avut bani de o masina noua(noua pentru mine...). Tot intram pe site-uri pana cand intr-o dimineata a aparut masina actuala pe autoscout. Instant love ... Diana, nu mai rade!!! Era peste asteptari .. in noaptea in care mi-a fost adusa nu am putut dormi. La 3 noaptea a sosit masina. E greu de descris starea mea de atunci, dar tin minte cum era liniste pe toata strada si am auzit masina venind si apoi zumzetul de 6 cilindri la ralanti .. plus un scurt claxon :lol:

 

Nu am mai putut adormi si am stat pana s-a deschis la spalatorie :lol: .. si apoi off to work

Link to comment
Share on other sites

Am ales BMW pentru ca imi place la nebunie modelul E34 si un factor important in decizia de a achizitiona pentru uz personal un BMW a fost acest forum. Consider ca 80% din problemele pe care le-as putea avea la masina mea le-au mai avut sau le vor avea si alti useri de pe forum si consider ca pot rezolva orice problema tehnica la BMW-ul pe care il am.

 

Multumesc forumului si atitudinii membrilor.

Edited by holby
Link to comment
Share on other sites

Nu am mai putut adormi si am stat pana s-a deschis la spalatorie :lol: .. si apoi off to work

 

nice story :) (asa ceva am simtit eu cand am trecut de la dacia la opel..) la bmw nu a fost chiar asa de mare feelingul...pe mine ,la bmw, cel mai tare ma inebuneste emblema :lol:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest poleposition
Plecasem pe un Audi A6, insa BMW pe sosea inspira autoritate, respect. Este o masina complexa care necesita experienta si stapanire de sine, pentru cei care o conduc.

 

corect, mai ales cand o lasi la AB in service :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.