Jump to content

cati KM au parcurs posesorii de BMW


lucian1

answer :D  

840 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Nu e cel mai bun pret, insa am avut noroc pt ca masina a fost luata de noua de la AB,143000 de km, toate reviziile facute la Filaret, toate reparatiile tot acolo, are facelift, super intretinuta si a avut si proprietar cu bani care nu si-a batut joc de ea. A vandut-o pt ca si-a luat un E500 nou.

 

 

 

Bun, ca sa vedem cam ce grad de penibilitate a avut discutia cu tine, pune maine o poza cu kilometrajul actual, sa reflecte 143.000 + 28.000 si sa rezulte 171.000 km la ora actuala, iti dau o marja de eroare de 1-2 mii km mai mult sau mai putin. Sunt tare curios cum ai facut tu 28k cu ea intr-un an jumatate. Eu personal nu te cred.

Link to comment
Share on other sites

@WLF: Imi pare rau dar de data asta, felul in care pui problema este cel putin penibil.

 

Daca spuneam ca am mers intr-un an si jumatate vreo 50 000 km mai intelegeam insa 28 000 km intr-un an si jumatate nu este deloc mult.

 

Ma rog, nu mai postez pe acest topic, vad ca nu are rost.

Link to comment
Share on other sites

Pai are in contextul in care cineva isi sustine opiniile cu experienta de 28k. Pana la urma, ma uit si eu la ala cu care vorbesc nu? Cand vad pe unu ca minte, imi vad de treaba mea, ce rost are sa pierd vremea "discutand discutii".
Link to comment
Share on other sites

Si ce te intereseaza pe tine ca am mers eu 28 000 km cu masina mea?

 

E dreptul meu sa-mi spun parerea indiferent daca-ti place sau nu.

 

Daca discutia ti se pare penibila, poti sa nu mai postezi, e problema ta.

 

28 000 km in 18 luni inseamna destul de putin.

Link to comment
Share on other sites

Pai e de nivelul discutiei pur si simplu, ma cobor la nivelul asta de 4tuning si eram curios sa vad ce km ai acuma.

 

Daca il ai, foarte bine, avem ce discuta, daca nu, imi vad de ale mele ca altfel imi pierd vremea.

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut in ultimele 10 luni, 30.000 km. E mult?

 

Avertisment: va rog duce-ti discutia despre KM facuti pe PM.

 

Pe tine te cred, umbli in tara, drumuri in Germania, mi se pare normal.

 

 

Ok, il astept pe PM cu o poza, sunt curios cat de mult minte.

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut in ultimele 10 luni, 30.000 km. E mult?

 

Avertisment: va rog duce-ti discutia despre KM facuti pe PM.

Pentru unul care face lunar drumuri in Germania, care se plimba prin tara, ne arata poze si ne povesteste despre pataniile lui fara sa inventeze nu e mult. Pentru unul care cand e vorba de intamplari la volan spune doar ce a patit printr-un cartier din Bucuresti sau altul, niciodata in alt oras sau sat, niciodata pe un drum din tara macar, este extrem de mult. Mai ales daca nu are vreun job de curierat, taxi sau livrari pizza, pe care oricum nu le-ar fi facut cu un BMW care consuma 20% in Bucuresti. :twoup:

Dar adevarat, discutia despre maestria la volan parca ar trebui mutata pe un alt topic, mi se pare ca exista cateva despre acest subiect.

Link to comment
Share on other sites

Pentru unul care cand e vorba de intamplari la volan spune doar ce a patit printr-un cartier din Bucuresti sau altul, niciodata in alt oras sau sat, niciodata pe un drum din tara macar, este extrem de mult. Mai ales daca nu are vreun job de curierat, taxi sau livrari pizza, pe care oricum nu le-ar fi facut cu un BMW care consuma 20% in Bucuresti. :twoup:

Dar adevarat, discutia despre maestria la volan parca ar trebui mutata pe un alt topic, mi se pare ca exista cateva despre acest subiect.

 

Este problema mea cat imi consuma masina, cati km am parcurs, in ce regim, etc.

Link to comment
Share on other sites

A fost problema ta pana cand ai venit sa iti sustii afirmatiile cu numarul de km care l-ai facut, ca sa poti spune ca ai experienta, deja e o chestie pe care nici eu si vad ca nici avlad nu o credem. Altfel, daca minti si nu ai acei km, trebuia sa taci din gura si opiniile tale n-au valoare.

 

Demonstreaza-ne contrariul.

Link to comment
Share on other sites

Nu e cel mai bun pret, insa am avut noroc pt ca masina a fost luata de noua de la AB,143000 de km, toate reviziile facute la Filaret, toate reparatiile tot acolo, are facelift, super intretinuta si a avut si proprietar cu bani care nu si-a batut joc de ea. A vandut-o pt ca si-a luat un E500 nou.

 

 

 

Bun, ca sa vedem cam ce grad de penibilitate a avut discutia cu tine, pune maine o poza cu kilometrajul actual, sa reflecte 143.000 + 28.000 si sa rezulte 171.000 km la ora actuala, iti dau o marja de eroare de 1-2 mii km mai mult sau mai putin. Sunt tare curios cum ai facut tu 28k cu ea intr-un an jumatate. Eu personal nu te cred.

 

 

Eu am facut in ultimele 10 luni, 30.000 km. E mult?

 

Avertisment: va rog duce-ti discutia despre KM facuti pe PM.

 

Pe tine te cred, umbli in tara, drumuri in Germania, mi se pare normal.

 

 

Ok, il astept pe PM cu o poza, sunt curios cat de mult minte.

 

care-i faza nu inteleg.. astea-s acuzatii de dragul de a starni discutii.. eu ma facut mai mult de 40.000 km inromania in ultimii 2 ani... cel mai departe am fost pana la viena o data si de cateva ori pana la budapesta... deci cateva mii de km... restu toti in ro. nu vad unde ai vazut tu asa o minciuna gogonata la 28 de mii a lui ciupanezu.

Link to comment
Share on other sites

Erau in cadrul altei discutii, posibil sa iti fie greu sa intelegi substratul. O sa aflam daca e adevarat sau minte cu nerusinare. O intreaga discutie despre sofat, experienta la volan samd, sta pe baza la ce sustine el. Personal nu cred ca a facut nici 15k .
Link to comment
Share on other sites

pai sa puna poza atunci si gata.

asa cum el tot cere VIN-urile unora care isi pun poze cu masinile pt ca are complexul ca tot timpul il inseala cineva (oare cum a dobandit el complexele astea? :twoup:) sa dovedeasca daca tot a pretins de la altii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru WLF:

 

Culmea e ca nici nu mai tineam minte ca am luat-o la 143 000, aveam impresia ca avea un pic mai mult.

 

Ma rog atati km am in bord.

 

Daca tot am pus poza, stie cineva de ce a inceput sa se stinga display-ul in partea dreapta?

Inainte se vedea prost si cateodata isi mai revenea insa de cateva saptamani nu se mai aprinde partea dreapta.

Link to comment
Share on other sites

pai sa puna poza atunci si gata.

asa cum el tot cere VIN-urile unora care isi pun poze cu masinile pt ca are complexul ca tot timpul il inseala cineva (oare cum a dobandit el complexele astea? :twoup: ) sa dovedeasca daca tot a pretins de la altii.

 

Nu e deloc vorba despre complexe, pur si simplu unii oameni "dezinformeaza".

Citeste aici de exemplu:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=400232

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=409388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.