Jump to content

BMW 320D 150cp an 2004... Pachet M


Geme

Recommended Posts

cine ar investi atatia bani in "prepararea" unui 320d din 2004????????????????????????????

si nu ma refer numai la evacuare, ci la tot....doamne iarta-ma e o masina de 8 ani care are 150 cai....adica....pfffffffff;

 

Stai ca nu am inteles : daca masina are 8 ani, sau doar 150 de cai.....nu trebuie sa ii faci tunning?

Ti-ai luat Rudotelul astazi?

Edited by jon doe
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

teofrancisc, banuiesc ca tu ai elicopter de 1001 cai si cont pe bmwclub de 2 zile

 

Lasa-l gelule, sa ii lacrimeze ochii :D

 

@jon doe, nu pricepi ca trebuie sa ai masina noua ca sa faci tuning? Trebuie sa ne conformam. :thumbsup:

Edited by Geme
Link to comment
Share on other sites

teofrancisc, banuiesc ca tu ai elicopter de 1001 cai si cont pe bmwclub de 2 zile

 

Lasa-l gelule, sa ii lacrimeze ochii :D

 

@jon doe, nu pricepi ca trebuie sa ai masina noua ca sa faci tuning? Trebuie sa ne conformam. :thumbsup:

sa imi lacrimeze ochii....bine, copilasi...bine...

diferenta e ca eu am avut o masina ca a lui, am avut si altele...si nu merita bagati bani in ea, ma refer la E46 150 cai;

are 8 ani....e veche....si o baba daca se machiaza arata cat de cat bine pentru varsta ei, dar tot baba e...

in fine....e complexul omului;

Link to comment
Share on other sites

Eh, pe un m3 arata super si sunetul e demential, chiar si pe un 330i merg 4 tobe, dar cum am mai zis.. pe diesel le pui degeaba,sunetul e praf..mai bine nu te complici. Am un amic cu un 320d fl si-a pus toba sport degeaba, a mea suna de 10 ori mai frumos cu evacuarea stock. Apropo am vazut intr-o dimineata un e46 tot asa cu 4 tobe.. dar fumul iesea pe o singura toba :)) sper ca nu va fi si la tine la fel..

post-53880-0-00045500-1346839915_thumb.jpg

post-53880-0-40163800-1346839929_thumb.jpg

Edited by Bmw32oCi
Link to comment
Share on other sites

Poate tu nu ai inteles-o insa altii da. Incearca sa eviti pe viitor catalogari de genul "tiganeli" chiar daca tie nu iti place ceva....

 

On:

 

Sunt curios de cum suna masina acum.

 

am avut eu pe e46 320d cu 2 tipsuri ce e drept(era Remus parca). suna "putin" mai bine dupa 2500 turatii;

pe diesel nu merita, decat pentru look...dar noh....e destul de penibil sa pui 4 tevi pe asa ceva...nu are 335xi 4 tevi, nu are 640i (2012), nu are z4 335xi 4 tevi, dar are 320 d din 2004!!!! ha ha ha ha ha

Link to comment
Share on other sites

Raspund la toti colegii printr-un post.

 

@bitz - Ce treaba are evacuarea cu aripile?

@raul_bog - Mersi de apreciere. Intr-adevar este lucrat foarte bine, daca o sa am posibilitatea sa fac poza... o sa fac si o postez aici.

@Bala - Masina suna foarte frumos acuma, o sa iti arat la intalnire cand ne-om intalni.

@teofrancisc - Nu e veche masina, poate din punctul tau de vedere asa e. Toti gandim diferit asa ca nu-si au rost replicile tale puerile. Stiu, probabil ai avut un e46 de toata splendoarea... de asta ai intrat acuma sa-ti dai cu parerea, dar lasa-ma frate, ca nu toti avem 1001cp pe ele ca tine. Si in legatura cu evacuarea, adica tipsurile alea 2 Remus ale tale, compari cu ce am facut eu la a mea? Nu trebuie sa raspunzi.

@B-490-RZV - Dupa cum i-am zis si lui gelu_bmw, asta era singura chestie, sa NU ii pun tipsuri, ci totul sa fie cap coada din teava de inox.

@RobyS - Mersi Roby. Nu e nimic dummy, iar gazele iasa in mod egal. Imi place cum arata asa cum le-am facut, deci asa le-am vrut. Cat despre locul pt. roata de rezerva, este intact.

Link to comment
Share on other sites

Pai tu ai montat inclusiv instalatia de aer conditionat pe fostul tau E46 320d. Ai pus si tevi...

 

De ce e ha,ha,ha o investie in E46 320d?

 

A da, aveai deschis un topic in care ziceai ca esti in cautare de F30 sh... :ninja:

m-am sucit, mai astept juma de an-1 an si am sa il cumpar nou, ca tot m-am uitat la ceva sh dar decat sa dau 37-39k euro pe una sh mai bine dau 50k euro pe una noua, plus ca mai obtin si ceva discount si ajung pe la 46-47, sper!

Pna atunci mai folosesc e90-ul asta, cam "babutza" ea, dar isi face treaba

Link to comment
Share on other sites

am avut eu pe e46 320d cu 2 tipsuri ce e drept(era Remus parca). suna "putin" mai bine dupa 2500 turatii;

pe diesel nu merita, decat pentru look...dar noh....e destul de penibil sa pui 4 tevi pe asa ceva...nu are 335xi 4 tevi, nu are 640i (2012), nu are z4 335xi 4 tevi, dar are 320 d din 2004!!!! ha ha ha ha ha

Nu exista Z4 335xi, dar exista Z4 35is. :thumbsup: Serios acum, daca si E46-le din 2004 e masina "batrana" ce sa mai zicem atunci de E30 si E36? Crezi ca toata lumea isi permite F10 si F30? :logik:

Link to comment
Share on other sites

Salut ... Evacuarea ai facut-o la baietii din timisoara? Poti sa-mi dai pe pm un numar de telefon si un pret la tot ? Nu ai umblat deloc la spatiu pt roata de rezerva ? Am inteles ca acolo s-ar monta cele 2 tobe. Au iesit chiar frumos. Mersi

Mersi. Nu, nu am facut-o la "baietii din timisoara" (nu stiu cine's aia). Nu am umblat la spatiu pt. roata de rezerva. Ti-am trimis pm.

 

Asa am avut si eu la un e60.O sa ai probleme la itp si fum cat cuprinde

Nu o sa am probleme la itp, si fum nu scoate nici macar un "gram" :)

 

 

Sper ca saptamana ce vine sa reusesc sa fac diffuserul in carbon, si maxim in 2 sapt. sa fie si splitterele puse sus :thumbsup:

Edited by Geme
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Difuserul finalizat:

 

http://imageshack.us/a/img703/8927/dscf2888f.jpg

 

http://imageshack.us/a/img703/8927/dscf2888f.jpg

 

http://imageshack.us/a/img99/9903/dscf2893m.jpg

 

http://imageshack.us/a/img15/4606/dscf2892n.jpg

 

Splitterele sunt pregatite, astazi, maxim in cateva zile vor fi puse si ele:

 

http://imageshack.us/a/img684/1736/dscf2887s.jpg

 

http://imageshack.us/a/img9/8278/dscf2895y.jpg

Edited by Geme
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.