BMWClub: Masini puse la vanzare in Romania - BMWClub

Jump to content

• 1436 Pages +
  • « First
  • 1434
  • 1435
  • 1436
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Masini puse la vanzare in Romania Minciuni sau adevar?

#28701 User is offline   daniel graur 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 08 January 2019 - 13:01

https://www.olx.ro/o...li-IDbSsuU.html
masina este fabricatie 11/2007
WBANX31020CW73885
ESTE MASINA MEA,MA INTERESEAZA UN SITE UNDE POT VERIFICA DACA A FOST SCHIMBAT LANTUL,MS

This post has been edited by daniel graur: 08 January 2019 - 13:11

0

#28702 User is offline   harsh 

• Membru

Posted 10 January 2019 - 10:06

View Postionut_marius, on 18 December 2018 - 17:39, said:

Ac gen de teapa.

https://www.olx.ro/o...html#3cc8074805

@harsh, erai ironic ?

Posted Image
Trist e ca am o cunostinta care avea un Opel si el era absolut convins ca masina e de la o batranica care mergea la market cu ea...era comedie, nici nu am stricat momentul.

Deci chiar exista botanisti, sunt convins ca si pe aici sunt multi dar le e rusine sa recunoasca
0

#28703 User is offline   AFk^ 

• Senior

Posted 12 January 2019 - 20:33

Alt anunț cu photoshop https://www.olx.ro/o...ix-IDbGQDs.html
0

#28704 User is offline   pepsico 

• Nou venit
  • Pip

Posted 17 January 2019 - 09:22

Salut! Mi-am făcut cont pe forum azi, dar urmăresc discuțiile de câțiva ani de zile. Am nevoie de ajutorul vostru. Sunt nehotărât în ceea ce privește achiziția acestei mașini. Mi se pare suspect de ieftina pentru dotări și km. O părere dacă se poate ar fii binevenită.
https://www.autovit....html#8bdd715397

Mulțam!
0

#28705 User is offline   Cristian.O 

• Pasionat
  • Interests:B.M.W.

Posted 17 January 2019 - 18:30

Pai are 200k km..ți se par km puțini?eu zic că e un preț normal
0

#28706 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 17 January 2019 - 18:36

View PostCristian.O, on 17 January 2019 - 18:30, said:

Pai are 200k km..ți se par km puțini?eu zic că e un preț normal

Pai bemveul abia la 200 de mii de km isi face rodajul, unii chiar zic ca merge ca nou.
1

#28707 User is offline   Myx 

• Veteran

Posted 17 January 2019 - 19:56

View Postcavaliere, on 17 January 2019 - 18:36, said:

Pai bemveul abia la 200 de mii de km isi face rodajul, unii chiar zic ca merge ca nou.

probabil are 300k dar sa nu cobim .
0

#28708 User is offline   flori22 

• Nou venit
  • Pip

Posted 18 January 2019 - 03:32

View Postpepsico, on 17 January 2019 - 09:22, said:

Salut! Mi-am făcut cont pe forum azi, dar urmăresc discuțiile de câțiva ani de zile. Am nevoie de ajutorul vostru. Sunt nehotărât în ceea ce privește achiziția acestei mașini. Mi se pare suspect de ieftina pentru dotări și km. O părere dacă se poate ar fii binevenită.
https://www.autovit....html#8bdd715397

Mulțam!

Nu ai sa gasesti raspunsuri aici din pacate. Doar ironii ieftine <_< . Mergi sa vezi masina si daca iti place ia-o. Este un model fiabil ..
0

#28709 User is offline   lowlife 

• Membru

Posted 18 January 2019 - 05:52

De ce sa mai piarda timpul sa "vada" masina cand e evident ca e tipla din poze, e si model fiabil, poate sa dea direct avans prin transfer sa nu ii sufle cineva ocazia :))
-7

#28710 User is offline   Atomic 

• Începător

Posted 18 January 2019 - 06:42

Am facut si eu ceva vechime pe acest forum si sunt dezamagit sa aud ca unii gasesc pe el doar ironii ieftine.Nu stiu ce mai cauta astfel de persoane pe forum!
5

#28711 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 18 January 2019 - 09:30

View Postflori22, on 18 January 2019 - 03:32, said:

Nu ai sa gasesti raspunsuri aici din pacate. Doar ironii ieftine Posted Image . Mergi sa vezi masina si daca iti place ia-o. Este un model fiabil ..

E usor sa dai sfaturi pe banii altuia, nu? Toate bemveurile sunt fiabile mai ales cand trec de 200 de mii in anunt sau 300 de mii real. Eu zic sa ii scrii tu in privat sa ii explici mai bine, ca se vede ca te pricepi mult mai bine decat noi la a aprecia masinile din poze. Bafta.
0

#28712 User is offline   pepsico 

• Nou venit
  • Pip

Posted 18 January 2019 - 12:32

Salut.

Am sunat de cateva ori la numar am dat mesaje SMS + whats app.
Nu mi-a raspuns deloc. Pacat eram interesat de masina, evident ceream VIN-ul (am observat in ultima perioada fenomenul de ghosting la mai multi samsari cand cer VIN), il verificam si apoi ma deplsam la Galati, eu fiind din Bucuresti.
Este evident dupa ce i-am cautat numarul de telefon pe google ca este samsar. Nu ma deranjeaza asta atata timp cat masina era intretinuta corect.Cat despre numarul de km este evident ca nu pare ar fii cel real, un scurt search pe mobile.de arata ca o masina cu optiunile respective, anul si km acestia este de la 22.000 de euro. Concluzia ? Fie si-a scos TVA-ul, ori a avut probleme tehnice, ori numarul de km nu e ala. Din nou daca masina corespundea din punct de vedere tehnic, actele ok ma interesa.

Cat despre ironii ieftine, sunt doar copilarisme sau invidie (à la ia uite-l si pe asta vrea masina sh la 20000 de euro). Eu si probabil alti colegi care intreaba pe topicul asta de masini in primul rand informam pe ceilalti de tepe (exemplu mai sus photoshop-ul), apoi daca cunosti vanzatorul (samsarul) e totusi o plasa de siguranta (oricat de subtire ar fii) si in ultimul rand poate cineva cunoaste masina respectiva. Atat ! Nu ma astept de la nimeni sa-mi zica din poze cu o masina prelucrata de vanzare ce probleme are.
3

#28713 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 18 January 2019 - 13:36

Nu stiu cine ar fi invidios pe tine ca vrei o masina de 20 de mii de euro, probabil ai repere dereglate. Ideea era ca nici la km respectivi masina nu e un chilipir, ceea ce ti s-a si spus, apoi au aparut tot felul de puternici care combat orice parere .
0

#28714 User is offline   cristivw 

• Începător

Posted 18 January 2019 - 14:50

View Postpepsico, on 18 January 2019 - 12:32, said:

Salut.

Am sunat de cateva ori la numar am dat mesaje SMS + whats app.
Nu mi-a raspuns deloc. Pacat eram interesat de masina, evident ceream VIN-ul (am observat in ultima perioada fenomenul de ghosting la mai multi samsari cand cer VIN), il verificam si apoi ma deplsam la Galati, eu fiind din Bucuresti.
Este evident dupa ce i-am cautat numarul de telefon pe google ca este samsar. Nu ma deranjeaza asta atata timp cat masina era intretinuta corect.Cat despre numarul de km este evident ca nu pare ar fii cel real, un scurt search pe mobile.de arata ca o masina cu optiunile respective, anul si km acestia este de la 22.000 de euro. Concluzia ? Fie si-a scos TVA-ul, ori a avut probleme tehnice, ori numarul de km nu e ala. Din nou daca masina corespundea din punct de vedere tehnic, actele ok ma interesa.

Cat despre ironii ieftine, sunt doar copilarisme sau invidie (à la ia uite-l si pe asta vrea masina sh la 20000 de euro). Eu si probabil alti colegi care intreaba pe topicul asta de masini in primul rand informam pe ceilalti de tepe (exemplu mai sus photoshop-ul), apoi daca cunosti vanzatorul (samsarul) e totusi o plasa de siguranta (oricat de subtire ar fii) si in ultimul rand poate cineva cunoaste masina respectiva. Atat ! Nu ma astept de la nimeni sa-mi zica din poze cu o masina prelucrata de vanzare ce probleme are.

Ce sa zic... este un fenomen teribil ce se intampla in tarisoara noastra... Culmea este ca masinile aparute la vanzare in RO au km mai putini ca in DE si preturi considerabil mai mici... aceeasi surpriza o am in prezent la vanzarea masinii mele. Mi se reproseaza ca este scumpa si ca are multi kilometri. Daca fac un search pe Mobile, spre exemplu, constat ca pretul meu este oarecum pe acolo, daca nu chiar mai mic, raportat la dotari, stare, rulaj etc.
Ca sa nu mai spun ca de la bun inceput, masina mea, cum a fost adusa in tara in iulie 2018, a si fost "matrasita" la km. Lucru stupid de altfel. Eu am verificat acest aspect cand am achizitionat-o, am batut obrazul respectivului, dar mai departe mi-am asumat sa remediez problema, fiind foarte hotarat sa cumpar o masina efectiv cu toate dotarile din lista de optionale, in stare perfecta, cu 40 de pagini de istoric din care am observat ca unicul proprietar neamt a achizitionat din reteaua BMW inclusiv anvelopele si lichidul de parbriz...
Ca sa vezi ce se practica pe la noi, te invit sa vezi topicul de vanzare al masinii mele, unde am povestit cu lux de fotografii treaba cu datul kilometrilor inapoi: http://www.bmwclub.r...-f10-lci-535xd/

This post has been edited by cristivw: 18 January 2019 - 14:52

0

#28715 User is offline   vrtx 

• Nou venit
  • Pip

Posted 05 February 2019 - 09:01

Salutari,

Am sunat si eu ieri sa ma interesez de urmatoarea masina: https://www.autovit....html#895b571f78

Pe scurt, cel mai probabil e teapa. Vanzatorul este al doilea proprietar, masina este adusa din germania de catre un prieten care a lasat-o aici pentru ca si-a luat m3 (de ce si-ar lua cineva un m3 din romania cand are toata germania la dispozitie, nimeni nu stie). Cand am pomenit de VIN omu a zis ca nu stie ce e ala :), ca e prima masina pe care o vinde si a mai balmajit ceva inteligibil, dupa care a purces in a pune niste intrebari inteligente, de genu: "Te intereseaza masina?" sau "Ai permis de conducere?". Intr-un sfarsit a zis ca o sa mi-l trimita pe whatsapp, lucru care nu s-a intamplat pana acum. Pare ca este un om care se chinuie sa vanda masina.

Asadar de evitat.

This post has been edited by vrtx: 05 February 2019 - 09:04

0

#28716 User is offline   deeJayOg 

• Senior

Posted 05 February 2019 - 09:24

Astea sunt poze "a la samsar" toată ziua, la fel și balivernele scoase pe gură :) Sau mă înșel?

This post has been edited by deeJayOg: 05 February 2019 - 09:25

0

#28717 User is offline   AFk^ 

• Senior

Posted 11 February 2019 - 18:09

Doar de la "scad 100€ pentru orice defect" îți dai seama.
1

#28718 User is offline   vrtx 

• Nou venit
  • Pip

Posted 12 February 2019 - 08:48

View PostAFk^, on 11 February 2019 - 18:09, said:

Doar de la "scad 100€ pentru orice defect" îți dai seama.

Nu scria asta in anuntul original :)
0

#28719 User is offline   AFk^ 

• Senior

Posted 13 February 2019 - 00:19

Înseamnă că din anunțul original n-a reușit să agațe proști. Apoi a dat-o în bailando, fix ce vrea omul să audă. Găsești mai repede prostul dacă vorbești pe limba lui. Clever man.

This post has been edited by AFk^: 13 February 2019 - 00:19

0

Share this topic:

• 1436 Pages +
  • « First
  • 1434
  • 1435
  • 1436
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users