Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Las-o frate ca stiu ca imi arata ala pe bord 9 si ceva si am zis ca sigur nu e ala si am facut la pompa si mi-a iesit 11 si ceva.. Ma gandesc ca la fel cum sunt 535-uri din alea de consuma 25%, tre sa fie si 730-uri cu 12%, asa e legea naturii. e drept ca mergeam saptamanal un drum Buc-Brasov.

 

Pai are inaltimea treaba evident.. esti inalt ==> ai talpa grea, nu?

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Deci 525-ul meu am 9% in bucuresti si acum in concediu la 2000 km parcursi am scos 5,8%, am mers Bucuresti-Thasos cu juma de rezervor, si am mers combinat nu doar cu acul la ora 12 sau cum era regula. Bine s-a mers si cu vaporul un mica portiune, insa eu zic ca este un consum decent.
Link to comment
Share on other sites

Era F10 masina 525d defapt 3000cmc, 65000km. Omu avea nevoie de bani fix seara, si vorbisem cu el a 2a zi dimineata. Oricum okazii din astea tot sunt doar sa ai noroc sa le prinzi si sa fie ceva sa iti convina. Saptaman trecuta as fi putut lua un E92 (cred ca asa ii zice) 320d coupe 2008 la 10000 Euro 104000km luata de la noi. Totusi cam mica pt nevoile noastre.

 

F10 525d e 2.0 ,nu 3.0 si e dezamĂŁgitoare :)

Link to comment
Share on other sites

Totul schimbat, absolut toate filtrele, inclusiv epurator. Pe tester 0 erori, in afara de chestii lehate de lipsa dpf-ului.. probababil e asta cazua, va trebuis a ma ocup cand am timp.

 

 

Dpf-ul poate influenta consumul, daca zici ca este ceva in neregula cu el inseamna ca aceasta este cauza de consum marit.

Link to comment
Share on other sites

Detalii gasesti pe clubaudi, rubrica masina mea. Apoi arunca un ochi pe autovit la masinile similare si daca te intereseaza da-mi un Pm si vorbim. Nu o dau chilipir oricum. Referitor la e92 am vb serios, daca apare ceva da-mi un Pm. Indiferent de motorizare sau nivel de echipare. As vrea urmatoarea masina A5 sau e92, undeva prin primavara probabil.

 

F10 525d e 2.0 ,nu 3.0 si e dezamĂŁgitoare :)

 

Nu mi se pare deloc dezamagitoare, am facut recent un test-drive cu 525xd si am ramas foarte placut surprins. Tatal prietenei mele era hotarat asupra unui 530xd, dar dupa test-drive s-a razgandit si a comandat un 525xd. Indiferent de preferinte, o masina de 218cp/450nm nu poate fi slaba.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi s-a parut ca stau un pic cam incomod in e92, esti sigur ca asta este ceea ce iti doresti? Clar in spatele tau nu ar mai sta nimeni.. Citesc acum despre Audi-ul tau, tot dau paginile si ma uit dupa lista de dotari :)

 

Vad ca esti tentat si de un seria 6, am dat cateva ture cu un 650i din 2007, 55000 km in we-ul trecut,duamne cum se aude masina aia :D

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Dumi de cele mai multe ori merg singur in masina..La Bmw, in 18luni, s-a stat de 3 ori in spate. Am mers cu mai multe e92-uri, stau destul de comod in masina, atat timp cat scaunele nu sunt cele normale(varianta cea mai ietina). Seria 6 m-ar interesa doar 630i, 645/650 ar papa prea mult pentru ce ofera in comparatie cu 630. Deci...daca auzi de vreun e92 sau 630i la pret bun, da un Pm.
Link to comment
Share on other sites

Ok, imi pare rau ca nu pot da toate detaliile insa masinile la care fac eu referire sunt, de fapt nu mai sunt multe dintre ele, de la o firma de recuperare leasing unde se intampla sa am o cunostinta, normal ca as lua cu discount de acolo, gizas... E92-ul a s-a intors la ei cu pretul de 15500 Euro si teoretic cine ar fi venit sa ofere mai mult (ca stiti ca se face licitatie) ala o ia.. Ei bine a venit altul care a luat-o mai ieftin. Ce-i asa greu?

 

LE: WLF: nu cred ca ar fi interesati sa ia un 525d 2001 pt un eventual schimb :))

 

Vinerea trecuta s-au dat 4 X6 2010 cu 27k

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.