Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

nu as lua-o fara xenon

Xenonul e util daca umbli mult noaptea. La varsta masinii (9 ani), e posibil sa fie destul de obosite lupele si vor trebui inlocuite impreuna cu becurile.

 

De preferat e sa aibe xenon, dar nu mi se pare obligatoriu in defavoarea incalzirii in scaune de exemplu.

 

Fiecare dintre noi avem preferinte in materie de clasament al dotarilor masinii, nu trebuie sa coincida :) .

 

LE: Eu nu am xenon pe a mea, nici nu ii simt lipsa.

Edited by jeezy
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Decat xenonul oem obosit, mai bine cauti cu faruri halogen si faci retrofit cu lupe pe urma. nu e greu si nici costisitor plus ca e mult mai usor decat sa pui pe urma incalzire in scaune (de ex), si mai ieftin decat un interior de peiele (daca vrei neaparat)
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am observat ... din Baia Mare sunt si eu, poate trec sa o vad desi imi caut un seria 3.

Cine stie ce negociere a reusit domnul intermediar.

 

Cand l-am intrebat daca are vreo problema masina, el a zis: "Da, are o problema ... e prea frumoasa si smechera masina" :laugh:

Si acolo s-a incheiat discutia noastra ...

Link to comment
Share on other sites

Nu va inteleg de ce sunteti atat de exigenti vis-a-vis de vanzatori. Mai ales la o masina adusa de afara. Oricum o verifici la fel, indiferent de vanzator.

Eu nu am treaba de la cine cumpar masina, doar la cine o vand. Pentru ca intotdeauna am tinut la masinile pe care le-am avutsi am vrut sa-mi pastrez numerele.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La ce te referi? Exigenta vine pentru ca in general sunt f multi vanzatori necinstiti in Romania. Fie ca le aduc, fie ca sunt luate de pe aici.

 

Bisnitarii astia cauta mereu ce e mai ieftin si prost, ca nu le iau pentru ei. Si apoi vin si le vand ca masini perfecte cu 120k-180k km maxim.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am observat ... din Baia Mare sunt si eu, poate trec sa o vad desi imi caut un seria 3.

 

"Da, are o problema ... e prea frumoasa si smechera masina" :laugh:

Si acolo s-a incheiat discutia noastra ...

 

La exigenta asta ma refer. Masina e la 10 minute distanta de tine, dai un telefon si dupa limbajul vanzatorului nici nu mai mergi sa vezi masina :|

Pai si daca o vinde X si daca o vinde Y o masina tot la fel o verifici: o vezi, dai o tura, mecanic -> acte / urmatoarea la rand. Cumperi o masina, nu vad de ce sa te lasi afectat de atitudinea vanzatorului. Poate pe om l-a deranjat intrebarea si de aceea a raspuns ironic. Pe mine ma deranjeaza doar cei agasanti, care te preseaza cu tot felul de faze: "hai ca mai am vreo 3 care vin sa vada masina" etc... In rest, poate sa vorbeasca ce vrea, pe ce limba vrea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu am mers sa o vad pentru ca eu imi caut un seria 3, nu seria 1.

Dar tinand cont de faptul ca masina arata foarte bine (cel putin in poze) am zis ca hai sa ii dau un telefon, poate poate ...

 

Daca era un seria 3 ignoram limbajul si mergeam sa o vad, verific ... etc

Link to comment
Share on other sites

poate a avut omul o pila la RAR , iti zic 100% ca M54 e Euro3 , doar N42 de pe E46 este Euro4

Am eu e46 m54 facut in 2003 si scrie pe carte euro 4. dupa cautari pe net am descoperit ca m54 e euro 4 din 2003. Daca e adevarat sau nu, nu stiu. La mn e trecut e4

Link to comment
Share on other sites

Ma atrage foarte mult asta:

 

http://www.autovit.ro/bmw-520-C32838613.html

 

Ma deranjeaza culoarea bordului ai am o nelamurire: padelele la volan nu sunt montate exclusiv impreuna cu schimbatorul sport (cel mai gros)?

 

 

Nu are prea multe dotari...nici macar clima cu functii extinse...ce sa mai vb de edc sau altele de genul asta...cand mi-am luat al doilea F10 gasisem una cu aceeasi culoare a bordului si nu am luat-o pt ca nu imi place...

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salut,

E primul post al meu pe forum, vreau sa intru in club :)

De pe un Vectra C GTS 1.9cdti vreau sa trec la E90 325i N52B25.

 

Ce parere aveti de anuntul:

http://olx.ro/oferta/vand-bmw-325i-an-2005-ID1y38h.html#eef27e4169

 

Poveste: Proprietarul e plecat in Spania, vanzatorul are procura si o poate vinde, iar din cate stie, nu a avut niciun accident. Nu are caiet de service...Ultimul pret 7000, suspect de mic (KT54993 sfarsitul seriei de sasiu)

 

Evindent ca nu as lua masina fara vizita in service pentru inspectie. Mi-e clar ca nu sunt km reali, si nici nu conteaza prea mult pentru mine atata timp cat masina e in stare buna.

 

Care ar fi pretul curect pentru un E90 cu motorul asta, cu ceva dotari (navi, xenon, trapa..), si nu in ultimul rand, stiti ceva de masina asta?

 

Multumesc,

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

E primul post al meu pe forum, vreau sa intru in club :)

De pe un Vectra C GTS 1.9cdti vreau sa trec la E90 325i N52B25.

 

Ce parere aveti de anuntul:

http://olx.ro/oferta/vand-bmw-325i-an-2005-ID1y38h.html#eef27e4169

 

Poveste: Proprietarul e plecat in Spania, vanzatorul are procura si o poate vinde, iar din cate stie, nu a avut niciun accident. Nu are caiet de service...Ultimul pret 7000, suspect de mic (KT54993 sfarsitul seriei de sasiu)

 

Evindent ca nu as lua masina fara vizita in service pentru inspectie. Mi-e clar ca nu sunt km reali, si nici nu conteaza prea mult pentru mine atata timp cat masina e in stare buna.

 

Care ar fi pretul curect pentru un E90 cu motorul asta, cu ceva dotari (navi, xenon, trapa..), si nu in ultimul rand, stiti ceva de masina asta?

 

Multumesc,

 

 

Salut,

 

Anuntul respectiv e de foarte mult timp pe internet, are cateva luni. De asemenea gasesti anuntul pe mai multe siteuri cu poze cu o culoare diferita a vopselei la pretul de 7290 euro. Arata bine masina si are dotari multe, ar merita 7k, nush ce sa zic de vanzator, acte...etc

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.