Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://www.autovit.ro/bmw-320-C34767853.html

 

Am avut de gand sa iau masina asta.Norocul a fost ca am avut cunostinte in Oradea si am putut afla cate ceva despre masina.Chiar daca in anunt scrie"fara accident" si samsarul care o vinde se jura ca asa e,am aflat din surse sigure ca masina a fost adusa lovita in spate din Belgia si reparata pe meleagurile noastre.Acum va dati si voi seama cum,din moment ce la o negociere prin telefon s-a ajuns la pretul de 15.700.Persoana cu care am vorbit mi-a spus ca masina nu este de cumparat.Acum voi alegeti.

 

Am decis sa postez asta ca sa ii ajut si pe altii.Nu cred ca e foarte placut sa faci un drum Constanta-Oradea de exemplu,si sa vezi ca masina e lovita.

 

O seara buna si succes in gasirea masinii potrivite va doresc!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C34767853.html

 

Am avut de gand sa iau masina asta.Norocul a fost ca am avut cunostinte in Oradea si am putut afla cate ceva despre masina.Chiar daca in anunt scrie"fara accident" si samsarul care o vinde se jura ca asa e,am aflat din surse sigure ca masina a fost adusa lovita in spate din Belgia si reparata pe meleagurile noastre.Acum va dati si voi seama cum,din moment ce la o negociere prin telefon s-a ajuns la pretul de 15.700.Persoana cu care am vorbit mi-a spus ca masina nu este de cumparat.Acum voi alegeti.

 

Am decis sa postez asta ca sa ii ajut si pe altii.Nu cred ca e foarte placut sa faci un drum Constanta-Oradea de exemplu,si sa vezi ca masina e lovita.

 

O seara buna si succes in gasirea masinii potrivite va doresc!

 

La 15700 F30...pretu asta pentru un F30....sincer la ce te asteptai?

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Din start exista un neadevar tipic multor vanzatori de masini: masina e maxim 2008 nu 2009 ;) Verifica daca esti interesat la reprezentanta si istoricul, dar tare mi-e ca si km sunt masluiti ... daca ar fi fost cumparata de noua din tara (ceea ce nu e cazul aici), ar fi sanse ca sa fie km reali dar asa nu prea. daca te uiti pe autovit ,95% din masinile aduse de dincolo , deja la 2-3 ani vechime au peste 150k km . Inafara de cele doua mentiuni, masina arata destul de bine din poze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

foarte scump e90-ul 320i(face maxim 7000 daca are km reali si e a fost intretinut), proasta investitie dpmdv, consumul este de 10-12 in oras.

 

Consum de 10-12 in oras? dor daca o impingi la semafoare ,daca fabricantul iti da 12,8 in oras ,tu de unde scoti consumul asta?; nu stiu de unde unii abereaza atat cu consumul la masina !!!, nu de alta dar vad si altii care au acelasi model si incep ,,sa isi bata masina", sa consume mai putin. :frantics: :frantics:

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Consum de 10-12 in oras? dor daca o impingi la semafoare ,daca fabricantul iti da 12,8 in oras ,tu de unde scoti consumul asta?; nu stiu de unde unii abereaza atat cu consumul la masina !!!, nu de alta dar vad si altii care au acelasi model si incep ,,sa isi bata masina", sa consume mai putin. :frantics: :frantics:

 

Tinand cont ca am motorul asta de o vesnicie stiu cat consuma, macar de nu ai mai fi asa vehement in prostiile pe care le scrii, consumul la e90 320i manual variaza in range-ul 10-12l in oras, in exterior intre 6.5 - 8l,

in oras consumul dat de producator este aproape de adevar, dar in exterior nu am scos sub 6.5 niciodata chiar daca am mers cu 110/90/60 in carte este dat 5.6 un consum imposibil de scos.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.oradea.net/anunturi/oferta-de-masina-mea-volkswagen-passat-anu-2000-anunturi-gratuite-504143.html

 

Stiu ca nu e BMW , dar ca "donatie" merge .

 

Tinand cont ca am motorul asta de o vesnicie stiu cat consuma, macar de nu ai mai fi asa vehement in prostiile pe care le scrii, consumul la e90 320i manual variaza in range-ul 10-12l in oras, in exterior intre 6.5 - 8l,

in oras consumul dat de producator este aproape de adevar, dar in exterior nu am scos sub 6.5 niciodata chiar daca am mers cu 110/90/60 in carte este dat 5.6 un consum imposibil de scos.

 

Iti dau dreptate in privinta consumului. Eu am avut acum 2 ani jumate un E60 525i manual, jante 18" si in oras (Oradea), consumul mi se invartea in jur de 12 l la suta de km (la o medie de viteza de 30km/h) , asta la un mers normal evident, fara franari si accelerari aiurea.

Link to comment
Share on other sites

http://www.oradea.ne...ite-504143.html

 

Stiu ca nu e BMW , dar ca "donatie" merge .

 

 

 

Iti dau dreptate in privinta consumului. Eu am avut acum 2 ani jumate un E60 525i manual, jante 18" si in oras (Oradea), consumul mi se invartea in jur de 12 l la suta de km (la o medie de viteza de 30km/h) , asta la un mers normal evident, fara franari si accelerari aiurea.

 

Eu am 525i manual si locuiesc in Deva, am jante de 16 iar consumul urban este 13,5 - 14%..

Nu prea imi dau seama cum ai scos tu 12%.

Edited by nelufurdui
Link to comment
Share on other sites

Ai zis-o pasta..nu ti se pare si cam scumpa?

E un motor aspirat, rulajul e mai putin important.

 

Da, hai sa radem...

 

Sincer as fi dat 1000E in plus sa fi fost cu 50k km in minus.

Oricum am sunat duminica si se vanduse.

 

LE: Crezi tu ca e putin important kilometrajul la aspirat, daca nu stii nu mai fa afirmatii aiurea.

Edited by r0n1n
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tinand cont ca am motorul asta de o vesnicie stiu cat consuma, macar de nu ai mai fi asa vehement in prostiile pe care le scrii, consumul la e90 320i manual variaza in range-ul 10-12l in oras, in exterior intre 6.5 - 8l,

in oras consumul dat de producator este aproape de adevar, dar in exterior nu am scos sub 6.5 niciodata chiar daca am mers cu 110/90/60 in carte este dat 5.6 un consum imposibil de scos.

 

Mai yellow, mai bine te-ai controla cand vorbesti, eu nu vorbesc prostii deloc, cred ca tu vorbesti prostii (asta poate din cauza varstei), mai ales ca folosesti si pseudonime, ti-e rusine cu numele tau? , eu am spus de consumul in oras,DA? nu am vorbit de consumul in afara. Mai bine ai pune mana sa citesti si tu putin cateva carti de specialitate poate o sa intelegi si tu cate ceva despre motoare, putere si consumul lor. Nu ma lua pe mine cu povesti de samsar de masini, sa imi spui ca atat arata pe CB consumul la masina, eu cred ca stii si tu cum se face un consum real la masina nu ce iti arata in bord. Si sa mai intelegi si tu ca nici un consum dat de producator nu se potriveste in viata reala

 

Daca tu ai scos 10-12 in oras inseamna ca ai mers cand era noapte si erai cam singur pe strada. Si da, sunt vehement la minciunile care le debideaza cate unii ca tine care au consum mai mic decat da fabricantul :rolleyes:

  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.