Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare.Ce parere aveti de masina?Merita 2900eur acesta a zis ca e ultimul pret?Multumesc

http://www.autovit.ro/bmw-320-C35201872.html

 

am un prieten in sibiu pe care l-am rugat sa o vada. aripa dreapta + capota au fost vopsite, desi telefonic proprietarul nu mi-a spus de vreo piesa vopsita, se vede si in poze diferenta de nuanta. in plus farul din dreapta este montat necorespunzator sau incorect, capota nu se aliniaza la fel ca si pe cel din stanga.

 

La prima nici urma de pachet M.

 

proprietarul pare un pic in plop... l-am intrebat ce-i cu calutii aia, mi-a spus ca asa a cumparat masina din germania, dar fara sa stie de vreo resoftare sau schimbare de motor. mi-a dat totusi codul VIN pt verificare.

Link to comment
Share on other sites

 

Aveti idee cam cat este timbrul de mediu pentru acest model? Ce alte costuri vor mai fi (rar, inmatriculare ...)?

 

 

1. calculator oficial ANAF pt timbrul de mediu:

static.anaf.ro/static/10/Anaf/AsistentaContribuabili_r/calculator_taxe/taxa_timbru_2014.html

 

2. RAR - aprox 100 eur (recomand programare in primele 15 minute dupa ce ti-ai luat masina, inainte sa mergi pe la prieteni cu ea).

 

3. asigurare - simulare pe emag.ro

 

4, 5, 6, 7. impozit, taxa contravaloare certificat inmatriculare, taxa de inmatriculare, taxa numere preferentiale/ la rand

 

mai adauga plimbatul la trezorerie, fisc, primarie, rar... in zile diferite

 

Ai dreptate se vede diferenta de culoare daca m-am uitat mai bine.Ti-a spus cumva care e ultimul pret?Mersi

 

mi-a zis ca mai lasa, dar la fata locului si nu prin telefon. banuiesc ca poate fi fortat spre 2800-2750.

Edited by dragosescu47
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua!

 

Am nevoie de niste pareri legate de urmatoarea masina pe care vreau sa o cumpar: BMW 320D 10/2004

http://www.autovit.ro/bmw-320-C35008334.html

 

Multumesc!

 

Ce poze i-a tras DSLR+photoshop :D

 

Dar nu-si merita banii pe nicio parte. Are ceva optiuni, dar n-as da atata pe ea.

 

In fine, poate masina la o verificare ar fi ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E samsar tipul ? zice ca are 108.000 mii masina...da nu zice nimic de carte service.

cine citeste, e-n avantaj:

Alti parametri:

carte service, tuning

cît despre Km ... aici pute rau treaba

are statie pe masina si face sub 21T pe an :queen:

 

poza de start este priceless - BMW E90 520d - :pardon:

Edited by shu
Link to comment
Share on other sites

nu se ocupa cu masini,are o firma,nevasta lui are un mini,despre km cel mai bine mergeti la bmw iasi.

poate nu e samsar dar are stilul unuia , lasand la o parte poze editate , prima poza e penibila la maxim , denota prostie sau ce asa dp tau de vedere . Eu nu as suna pt cel putin 3 motive .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.