Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Faptul ca prelucreaza pozele in photoshop si pune sigla BMW pe un hangar de la Man trebuie sa dea de gandit.

Interiorul ala crem, oricat ai incerca sa-l protejezi tot se cunoaste uzura dupa 4-5 ani dar banui ca un detailing profi il scoate OK.

 

Si ca o nota generala am observat ca in Olt se gasesc cam cele mai ieftine masini (nu doar BMW) din RO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poti verifica daca sunt reali. Dai 14000 e pe o masina fara piele si scaune incalzite? Daca are carte. Service credibila, poti risca 400 lei programarea la reprezentanta + drumul, dar dupa ce o si vezi.

 

De cand a devenit pielea un "must-have"?

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti de masina asta?

http://www.autovit.ro/bmw-320-C35100676.html

 

Deja cand zici tare si raspicat KM Reali dar masina are putin peste 100K pare aproape ireal.

 

 

cel care vinde este un samsar din galati.am vrut sa iau un exeo de la el , m am dus pana la galati sa o verific la reprezentanta si era manarita...drum de pomana batut

 

Bmw-ul acesta de ce nu se vinde? http://www.autovit.ro/bmw-320-C35748054.html

Pe aceasta am vãzut-o sãptãmâna trecutã:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C35986175.html

Când am sunat din Craiova și nu eram hotĂŁrât sĂŁ vin ĂŽn Slatina sĂŁ o vĂŁd (deoarece ĂŽncĂŁ nu sosirĂŁ actele, fiind adusĂŁ pe trailer de o zi), era impecabilĂŁ, pe drum mi-a spus cĂŁ are o zgĂŁrieturĂŁ ff micĂŁ, care iese la poliș. La fața locului avea cea mai mizerabilĂŁ tapițerie (deși ĂŽn anunț scrie cĂŁ este ff ĂŽnfrijitĂŁ), iar caroseria are o zgĂŁrieturĂŁ de 15-20 cm lungime pe partea dreaptĂŁ spate, care nu apare ĂŽn pozele din anunț.

Ăn anunț nici halul ĂŽn care aratĂŁ tapițeria nu se observĂŁ.

Prima lor grijĂŁ, ĂŽn ziua primirii vehiculului, cĂŁ erau doi, a fost sĂŁ spele motorul.

Pe sub mașinĂŁ se vedea grupul, ĂŽn spate, plin de ulei, nu cred cĂŁ era ulei proaspĂŁt.

Mi-a trimis poze cu cartea service. Prima intrare este dupĂŁ un an de la ĂŽnmatriculare la 29.999 km, curios lucru nu? Este cumpĂŁratĂŁ de pe carsontheweb.

 

 

daca tu te duci la un anunt care contine : masina de revista , km 101% reali , auto configurat cu stil si eleganta atunci...

Link to comment
Share on other sites

 

daca tu te duci la un anunt care contine : masina de revista , km 101% reali , auto configurat cu stil si eleganta atunci...

Era o zi de sâmbĂŁtĂŁ, mĂŁ plimbasem la cumpĂŁrĂŁturi prin Craiova și cum nu gĂŁsisem nimic, am zis cĂŁ aș putea sĂŁ ĂŽmi completez o zi ”reușitĂŁ” cu vizionarea acelei mașini, care ĂŽmi era teamĂŁ sĂŁ nu fie tot a unor, aceiași, samsari.

Mai fusesem ĂŽn urmĂŁ cu câteva sĂŁptĂŁmâni pe acolo și vĂŁzusem câteva.

Am zis s-o vãd, dacã tot e În drumul meu, cã altceva decât timp, n-am ce pierde.

”Din fericire”, cea la 10.300 e, cu tapițerie ff ĂŽngrijitĂŁ, ĂŽnsĂŁ doar ĂŽn anunț, nu ĂŽn realitate, era a altor samsari (un polițist și un preot care fuma țigarĂŁ dupĂŁ țigarĂŁ, dupĂŁ cum ei și-au dezvĂŁluit profesiile de bazĂŁ).

Ce lume veselĂŁ!

Mare parte din mașinile aflate la vânzare sunt ale samsarilor profesioniști sau aspiranți.

Link to comment
Share on other sites

Nu am avut vreodata piele si nici nu ma incanta...scaunele incalzite suna tentant insa sunt convins ca e ff greu sa gasesti toate optiunele dorite pe o masina la SH.

 

 

Poti verifica daca sunt reali. Dai 14000 e pe o masina fara piele si scaune incalzite? Daca are carte. Service credibila, poti risca 400 lei programarea la reprezentanta + drumul, dar dupa ce o si vezi.

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti de masina asta?

http://www.autovit.ro/bmw-320-C35100676.html

 

Deja cand zici tare si raspicat KM Reali dar masina are putin peste 100K pare aproape ireal.

Ai grija cu parcul ala din Galati. Sunt experti la dat km inapoi, manarit masinile. S-a mai discutat despre asta, chiar un amic a verificat mai demult niste audi si bmw de acolo si toate erau date inapoi chiar si 100k km si aveau lipsa istoric.

Link to comment
Share on other sites

Ms colegu!

M-am convins acum cu samsaru' de Galati...cred ca o sa-mi iau un part time job la BMW, se pare ca multa lume are nevoie de verificare VIN inainte de a bate drumul in locatia X :D

Ai grija cu parcul ala din Galati. Sunt experti la dat km inapoi, manarit masinile. S-a mai discutat despre asta, chiar un amic a verificat mai demult niste audi si bmw de acolo si toate erau date inapoi chiar si 100k km si aveau lipsa istoric.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-520-C36078947.html

 

cum scad preturile ... f10 spre 15.000...

O vĂŁzusem și eu. Pare interesantĂŁ. Nu este singura sub 16.000 e, ci mai mult de 10 anunțuri.

Când te uiți la F10 ce frumoase sunt, nu te-ai mai gândi cĂŁ mai sunt unii vânzĂŁtori de E60 2008 sau 2009 care viseazĂŁ prețuri de 13000+!!!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

O vĂŁzusem și eu. Pare interesantĂŁ. Nu este singura sub 16.000 e, ci mai mult de 10 anunțuri.

Când te uiți la F10 ce frumoase sunt, nu te-ai mai gândi cĂŁ mai sunt unii vânzĂŁtori de E60 2008 sau 2009 care viseazĂŁ prețuri de 13000+!!!

Este si foarte dotata masina cei drept,in afara de tapiteria de piele,este standard + ca este si din 2010!!cati bani sa ceara?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.