Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Deloc.

Dar dacĂŁ tot a pus link-ul. Are poze atât de modificate ĂŽncât te duci imediat cu gândul la un samsar, numai ei le pozeazĂŁ așa.

Nici nu m-aș gândi sĂŁ sun la un astfel de anunț.

Gata! Ai obținut prima pĂŁrere punctualĂŁ! Happy?

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Deloc.

Dar dacĂŁ tot a pus link-ul. Are poze atât de modificate ĂŽncât te duci imediat cu gândul la un samsar, numai ei le pozeazĂŁ așa.

Nici nu m-aș gândi sĂŁ sun la un astfel de anunț.

Gata! Ai obținut prima pĂŁrere punctualĂŁ! Happy?

O singura poza este editata, restul sunt normale. Sunt poze facute cu un telefon, nu cu o camera 4K.

” Nici nu m-aș gândi sĂŁ sun la un astfel de anunț.” - Nu e o rabla de care vrau sa scap, pentru ca o puneam la 8000 si scapam de ea. Am alte motive pentru care vreau sa o dau Daca nu o dau luna asta o mai tin cel putin un an si toata lumea e fericita.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tinand cont ca acest topic este unul public, si nu cred ca vrea toata lumea sa afle detalii despre o masina de care nu sunt interesati, eu propun ca discutiile despre masina mea sa ia sfarsit. Am pus anuntul aici pentru ca se numeste Masini puse la vanzare in RO. Daca are cineva nelamuriri si doreste sa comenteze ce vrea el il rog sa imi lase in privat. Nu doresc sa fac deranj aici pentru ca are o poza mai putin pixeli ca alta. Nu asta e intentia. Multumesc pentru sprijinul acordat pana acum.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@Dobrescu Alex, exact asa se numeste topicul masini puse la vanzare in RO, aici lumea pune linkuri ale masinilor si altii fac comentarii, pentru ca asta este un forum, daca nu vroiai sa isi dea lumea cu parerea nu trebuia sa pui linkul.

Exista si o sectiune de vanzare pe forum unde poti sa iti pui anuntul cu masina.

 

Revenind la topic si pe mine ma face sa nu sun un astfel de vanzator cand vad prima poza, daca masina este in parametrii sau nu, asta habar nu am, tu stii cel mai bine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu unde sa pun acest topic, asa ca il pun aici. Daca trebuia pus in alta parte, rog moderatorii sa il mute.

Sunt foarte frustrat fiindca am sunat la cel putin 5 masini si toate anunturile erau mincinoase, aproape toate masinile pentru care am sunat erau de fapt cu un an mai vechi decat ce scria in anunt, si kilometrii erau mult mai multi.

Asa ca daca stie cineva un anunt mincinos pe autovit, il rog sa puna aici link cu masina si numarul de telefon, poate la un search sa gaseasca cineva numarul de telefon si sa nu mai incerce sa cumpere de la persoana respectiva.

 

 

Am pus anuntul aici pentru ca se numeste Masini puse la vanzare in RO. Daca are cineva nelamuriri si doreste sa comenteze ce vrea el il rog sa imi lase in privat.

 

Puteai sa citesti si scopul topicului, nu doar titlul si nu te mai deranja nimeni...

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Puteai sa citesti si scopul topicului, nu doar titlul si nu te mai deranja nimeni...

 

Mai da-l in scopul lui de topic, atunci nu mai postam numai masinile vizitate care-s tepe, cum ai citat ca ii este scopul si nu se mai cer pareri.

 

Omul a primit parerile voastre, nu inteleg de ce cautati in continuare cearta. Si-a cerut si scuze asa subtil, v-a invitat la discutii in privat si voi cautati cearta.

Edited by jeezy
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mai sunt colegi de forum care pun in anunt poze photoshopate. Din punctul nostru de vedere scad sansele de vanzare. Sunt unii care pun toate pozele asa, ca si cum ar ascunde defecte vizibile.

Nu inseamna neaparat ca sunt tepe.

 

@Dobrescu Alex Rezolutia 4k se refera la ecrane, si la video mai mult, pe cand la camere si rezolutii foto nu se prea foloseste. Daca o iei exact, 4k inseamna o rezolutie de 8MP, majoritatea camerelor foto/telefoanelor au rezolutia asta.

Edited by P.I.M.P.
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

Salut, de masina asta am fost si eu interesat si am fost sa o vad. Ca idee are mai multe probleme de care baietii nu au scris, printre care enumar:

- parbriz crapat

-are o singura cheie

-capota indoita

-bara trebuie schimbata

-exteriorul arata in general janic (se vede ca nu a avut grija de masina)

- volanul este tocit

-stalpul de la pasager este plin de scrum si ars

- scoate fum

- nu are baterie

-etc

 

Colac peste pupaza nu te lasa sa il scoti de la ei din parc daca vrei sa faci o verificare si la partea de hartii nu au nimic (carte service, facturi, evidenta etc).

 

Sper ca te-am ajutat sa nu faci un drum degeaba.

Edited by alecxciocoiu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mai da-l in scopul lui de topic, atunci nu mai postam numai masinile vizitate care-s tepe, cum ai citat ca ii este scopul si nu se mai cer pareri.

 

Omul a primit parerile voastre, nu inteleg de ce cautati in continuare cearta. Si-a cerut si scuze asa subtil, v-a invitat la discutii in privat si voi cautati cearta.

 

Poti sa mai incerci inca o data sa explici ce ai vrut sa spui, te rog?. Eu unul nu am inteles nimic...

Link to comment
Share on other sites

Ce nu e clar? Ca scopul topicului difera de ce se posteaza?

 

Asa ca daca stie cineva un anunt mincinos pe autovit, il rog sa puna aici link cu masina si numarul de telefon

 

Daca stii vreun bulangiu, da-l in gat. Simplu, nu?

Aici in marea majoritate a timpului, se pun masini pentru opinii ale celor mai trecuti prin cumparari de autoturisme.

 

Si vad ca se cauta si cearta mai nou, daca vrei sa il ajuti pe Dobrescu, scrie-i pe PM, nu mai agita apele degeaba. Si nu ma refer la tine personal, in general, asta fac userii.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Exprimarea ta nu a fost clara, astfel incat nu am inteles de la bun inceput ce ai vrut sa spui. Ideea e ca Dobrescu Alex nu cerea pareri / sfaturi asa cum crezi tu, ci prezenta masina personala pe care o are la vanzare. Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Si aici sunt de acord cu tine, nu era cazul sa o posteze, dar si-a luat niste suturi in fund care mie, personal, nu mi se par ok.

 

Si-a cerut si scuze (cel putin concluzia asta am tras-o eu din exprimarea lui) si au continuat suturile. Nu e prea ok.

 

E doar parerea mea, nu caut cearta, dar am putea sa ne rezumam la masini, fara suturi in dos, astea se pot da pe PM.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Si aici sunt de acord cu tine, nu era cazul sa o posteze, dar si-a luat niste suturi in fund care mie, personal, nu mi se par ok.

 

Si-a cerut si scuze (cel putin concluzia asta am tras-o eu din exprimarea lui) si au continuat suturile. Nu e prea ok.

 

E doar parerea mea, nu caut cearta, dar am putea sa ne rezumam la masini, fara suturi in dos, astea se pot da pe PM.

Exista un proverb romanesc: ”Cainii latra, ursul merge”. Daca modofici o poza in anunt esti samsar. Daca ii zici ca faci schimburile la reprezentanta o sa iti reproseze ca e scump, daca mergi in alta parte e prea ieftin si tot asa. E masina mea si sunt foarte multumit de ea. Daca e sa o dau luna asta de bine, daca nu o mai tin cel putin un an.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Din baietii de mai sus care au sarit in sus ca sunt poze de samsar si atacul la persoana ca nu a procedat corect blabla, care stie ceva concret de masina si este interesat in a o cumpara ?? ...latrati in continuare si aplicati minusuri :) Edited by z1r3n
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Exista un proverb romanesc: ”Cainii latra, ursul merge”. Daca modofici o poza in anunt esti samsar. Daca ii zici ca faci schimburile la reprezentanta o sa iti reproseze ca e scump, daca mergi in alta parte e prea ieftin si tot asa. E masina mea si sunt foarte multumit de ea. Daca e sa o dau luna asta de bine, daca nu o mai tin cel putin un an.

ai putea sa extragi esenta si sa inlocuiesti prima poza care e prea agresiva in photoshop . In rest bafta la vanzare :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Exista un proverb romanesc: ”Cainii latra, ursul merge”. Daca modofici o poza in anunt esti samsar. Daca ii zici ca faci schimburile la reprezentanta o sa iti reproseze ca e scump, daca mergi in alta parte e prea ieftin si tot asa. E masina mea si sunt foarte multumit de ea. Daca e sa o dau luna asta de bine, daca nu o mai tin cel putin un an.

 

Bafta la vanzare!

Eu doar ti-am spus din ce motiv ti-a sarit lumea in cap!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.