Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare baieti! Va cer sfatul in legatura cu acest 330xd: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-330-ID7GeMDB.html

Imi cer scuze daca s-a mai discutat despre el, dar am "rasfoit" rapid topicul si nu am gasit detalii.

 

Care ar fi pretul corect pentru acest model?

 

Nu am mare incredere in dealer (fostul SAVARA), dar poate cunoasteti voi masina. Daca nu, poate imi puteti da macar niste sfaturi legate de punctele slabe ale acestei configuratii.

Link to comment
Share on other sites

Cum sa scrii ''cupeu'' in cartea masinii?

 

Pare destul de ingrijita, macar are anvelope 2015.

 

Da, si pe mine m-a amuzat "cupeu", dar am vazut magarii mai mari in cartile masinilor. AWD la un SAAB cu FWD cred ca a fost cea mai tare.

 

Anvelopele sunt din 2013, iar masina este cu siguranta cosmetizata de baietii respectivi.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-520d-individual-ID2NcAJ.html

 

 

am vazut-o demult la vanzare , stiti careva ceva de ea ? Pachetul M doar bara fata / spate , praguri nu are ...

O stiu eu, o are de vreo 2 ani masina, el a pus barile de m paket. Arata mai bn in poze decat in realitate, sunt prea editate pozele, altceva nu stiu ce sa iti zic.

Edited by branevl
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce pĂŁrere aveți?

Vehicle offer: BMW 320d Touring EffDyn Bi-Xenon Navi Temp SHz PDC for 11650 EUR

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=213415412

ĂŽn poza cu cartea service se vede ca a fĂŁcut schimbul de ulei la 55.000 km, Cum naiba?

 

nu e anormal. Cand faci schimb doar de ulei nu mergi la service BMW, decat daca nu te deranjeaza pretul mai mare. Multi fac decat inspectiile mai serioase la service BMW si atunci apar si in caiet.

Link to comment
Share on other sites

Ce pĂŁrere aveți?

Vehicle offer: BMW 320d Touring EffDyn Bi-Xenon Navi Temp SHz PDC for 11650 EUR

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=213415412

ĂŽn poza cu cartea service se vede ca a fĂŁcut schimbul de ulei la 55.000 km, Cum naiba?

Eu nu vad nicio poza la 55mii. In orice caz cheala masina. Fostul meu E91 s-a dat de curand si la un pret apropiat de masina din link...si cu dotari mult mai multe plus investitii facute de mine anterior, distributie noua, revizie la cutie etc.

  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Nu e asa cheala, are dotari decente. In plus, e din 2012 si e rulata in Germania nu hartanita prin Romanica. Si diferenta majora este ca asta din link are varianta de motor de 184 de cai desoftat la 163 adica eff dynamics, care nu are nicio legatura cu cei 143 de cai de pe 318d.

Pretul e unul corect daca are km aia. Nici mic, nici mare. Probabil ai mai putea negocia cateva sute.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu nu vad nicio poza la 55mii. In orice caz cheala masina. Fostul meu E91 s-a dat de curand si la un pret apropiat de masina din link...si cu dotari mult mai multe plus investitii facute de mine anterior, distributie noua, revizie la cutie etc.

Pai un schimb este pe la 111.000 și unul la 167.000, așa am vĂŁzut ca s a fĂŁcut schimbul la un interval de 55000 și ĂŁsta ma ingrijoreaza putin

Link to comment
Share on other sites

Una e 320 nm la 318d cu 143cai slabanogi, alta e 380 nm la 320d cu 184 de cai, fiind aceeasi varianta ca la f30 2.0d.

 

Aia are doar 77mi8 de km.. adica 8000 km an.. nu zic ca nu e posibil daca are mai multe masini, insa verific-o bine. Mi se pare ca e varianta de 3 litri fara probleme la lant.

Edited by cavaliere
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Daca te uiti atent intre 111 k si 167 k, mai sunt 2 revizii: una la 122 k si una la 152 k.

Le am vĂŁzut, doar ca nu este bifat uleiul, la 122k nu ĂŽși avea rostul iar 152k s au schimbat doar plĂŁcuțele pe fata.

A schimbat uleiul ĂŽn aprilie 2014 și apoi ĂŽn aprilie 2015, se poate schimba la un an fĂŁrĂŁ sa ții cont de km?

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Le am vĂŁzut, doar ca nu este bifat uleiul, la 122k nu ĂŽși avea rostul iar 152k s au schimbat doar plĂŁcuțele pe fata.

A schimbat uleiul ĂŽn aprilie 2014 și apoi ĂŽn aprilie 2015, se poate schimba la un an fĂŁrĂŁ sa ții cont de km?

Nu. BMW recomanda maxim 30 000 de km sau 2 ani. Depinde si de regimul in care masina este folosita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.