Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ce face putin polish...

Ce nu inteleg este motivatia pentru care se modifica kilometrii (cu cca. 14000)cand este atat de facil de verificat pe baza VIN-ului.

 

BEFORE:

 

http://ci.vimsweb.com/Reports/InspectionReports/AppraisalReport.aspx?inspection_id=Uk8xdBSYSHU=&ENC=1&culture=ro-RO

 

AFTER:

 

http://olx.ro/oferta/bmw-520d-f10-cutie-automata-sport-piele-bej-scaune-cu-memorie-ID4z3ou.html#660c30b93e;promoted

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu un samsar, oamenii pun mai putin km in anunt, nu sunt modificati la masina. Pun mai putini km in anunt ca sa sune oamenii pentru ca toti ramanii vor km putini, masina ieftina si fara probleme(se mint singuri), parerea mea ca samsarii nu au nici-o vina, in functie de cerere se conformeaza si ei.
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce face putin polish...

Ce nu inteleg este motivatia pentru care se modifica kilometrii (cu cca. 14000)cand este atat de facil de verificat pe baza VIN-ului.

 

BEFORE:

 

http://ci.vimsweb.com/Reports/InspectionReports/AppraisalReport.aspx?inspection_id=Uk8xdBSYSHU=&ENC=1&culture=ro-RO

 

AFTER:

 

http://olx.ro/oferta/bmw-520d-f10-cutie-automata-sport-piele-bej-scaune-cu-memorie-ID4z3ou.html#660c30b93e;promoted

ii luata de la licitatii nu ? oricum a luat-o 17k zic eu

Link to comment
Share on other sites

Informații utile despre X3:

Potrivit Vin-ului este fabricatĂŁ ĂŽn ianuarie 2011, ĂŽnmatriculatĂŁ prima datĂŁ ĂŽn Ro ĂŽn 2014, conform cĂŁrții de identitate, adicĂŁ a rulat mai bine de 4 ani ĂŽn Italia. Kilometrii sunt foarte puțini și foarte necredibili.

Anunț/realitate:

- tarĂŁ proveniențĂŁ Germania/Italia;

- navi profesinalĂŁ/bussines.

Potrivit Vin-ului ar trebui sĂŁ aibĂŁ tapiserie stofĂŁ, fĂŁrĂŁ ĂŽncĂŁlzire ĂŽn scaune. Se observĂŁ neconcordanța dintre culoarea cotierei, probabil element original, și scaunele fațĂŁ. Cineva, ulterior, a pus piele și, poate, ĂŽncĂŁlzire ĂŽn scaune, dar nu am vĂŁzut butonul ĂŽn poze. Motivele acestei schimbĂŁri pot fi diverse (accident, alt proprietar a ales acest retrofit ș.a.), ĂŽnsĂŁ este foarte important de lĂŁmurit acest aspect, care nu a fost adus la cunoștințĂŁ vizualizatorilor de azi.

Cauciucurile au inscripția M+S, adicĂŁ sunt de iarnĂŁ. Mi se pare (se poate sĂŁ mĂŁ ĂŽnșel) cĂŁ nu sunt de R18, ci mai mici.

 

Știe cineva care este dotarea de Xdrive pe decodorul Vin-ului? Pe cartea de identitate scria cĂŁ are tracțiune integralĂŁ.

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ma interesa pt X3.

Respectivul auto a fost ignorat de cel interesat, dupa aflarea acelor informatiii, astfel fumatorul, ascultator de guta, asteapta alt gascan.

 

Nu cred ca e mai cu mot X3 decat E60, optiunea e aceeasi pe toate modelele, respectiv SA203.

 

Ca difera piesele fata de E60, probabil, insa BMW nu face optiune speciala pentru X3.

 

Obtine VIN-ul si baga-l pe decoder, acolo afli 100%.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Alt decodor ai incercat? Ceva pute, ori e cartea facuta pe naspa (greu imi vine a crede) ori e decodorul de vina.

 

Edit: Se pare ca diferenta o face "Transmision ALLR ", apare in partea de sus a decodorului. La modelele cu tractiune spate, ALLR e inlocuit de HECK.

Deci nu mai apare ca optiune, dar apare la transmisie.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.