Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Aha! 11 ani cu 10.000, o fi de aur.

Nu e o alegere mai cu mintea ceva de 5-6 ani in aceeasi bani? Evolutie tehnica, mai putina uzura morala, fizica, avantaj la revanzare.

E 46-ele oricat de tipla ar fi, in cativa ani il ingropi in gradina.

Sunt mult mai multe ingrijite E90 si ai de unde alege. E o masina mult mai buna, mai aspectuoasa, performanta.

 

Daca spui cuiva care are cat de cat habar ca in 2015 ai dat 9500 e pe o masina, 46-ele, de 11 ani, rade de tine si cu fundul.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/i2/oferta/bmw-320-ID35jdT.html

Am nevoie de un sfat. N-am mai avut bmw (vin din gama vag) . Ma intereseaza masina de mai sus. E de mult timp pe olx. Tind sa cred ca nu s-a vandut din cauza pretului. Am fost si am vazuto. Nici o urma de lovituri . Optiunile sunt mai multe decat se vede in poze. Nu da fum tapiterie se prezinta excelent insa negocierea pretului e destul de grea adica nu lasa la ea decat vreo 2-3 sute max.

M-am uitat si la e90 insa nu gasesc absolut nimic in buget , doar chele din 2005-2006 (cele mai ieftine de pe net)

Va rog cateva pareri daca se poate.

Multumesc anticipat tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Pai tu ce buget ai?

 

Masina arata bine insa ia in calcul, la anii aia, cate ceva mai trebuie inlocuit, perfecta sigur nu e si piesele care contin cauciuc, nu tin cont de km ci de vechime.

 

Eu personal, nu as da atatia bani pe ea, in momentul de fata. Am dat 6000e pe o masina asemanatoare acum 3 ani. Lipsesc pielea, xenonul si navigatia mare, avand monocroma. Dar are in schimb cutie automata.

Edited by jeezy
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am banii de masina ca sa zic asa plus inscris revizie etc. Masina mai are senzori presiune scaunele incalzite electrice cu memorii , navi ( cu modul tv) telefon . Nu ar fi problema ca pe viitor sa schimb ceva bucsaraie sau chestii de genul. Plus ca merg cu ea la verificare nu o iau ca orbu.

Mentionez ca masina o iau pt cel putin 3-4 ani deci pretul de revanzare nu il iau in calcul ca sunt constient ca o sa pierd mai bine de jumatate din pret .

Parca mai repede as lua una ca asta adusa de ceva timp 2008 in cazul de fata , cu un singur proprietar decat sa iau vreuna recent adusa cu "200mi reali bo$$"

Link to comment
Share on other sites

Am banii de masina ca sa zic asa plus inscris revizie etc. Masina mai are senzori presiune scaunele incalzite electrice cu memorii , navi ( cu modul tv) telefon . Nu ar fi problema ca pe viitor sa schimb ceva bucsaraie sau chestii de genul. Plus ca merg cu ea la verificare nu o iau ca orbu.

Mentionez ca masina o iau pt cel putin 3-4 ani deci pretul de revanzare nu il iau in calcul ca sunt constient ca o sa pierd mai bine de jumatate din pret .

Parca mai repede as lua una ca asta adusa de ceva timp 2008 in cazul de fata , cu un singur proprietar decat sa iau vreuna recent adusa cu "200mi reali bo$$"

 

Ia in calcul si cei 7 ani de romania. Si masina e dotata dar nu e "full" cum zice omu. La bugetul tau poti gasi e46 frumos si in germania. Si la km esti sigur ca sunt reali? Mai cauta, masini sunt multe. Eu asa as face.

Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca e mai misto e46 "frumos din Germania" decat e46 frumos din Romania...:)) zici ca din Germania e aurita. Sunt curios in Germania cu cati bani si mai ales unde gasesti e46 cu 150 de mii reali, in conditiile in care are un f30 de 3 ani 150 mii reali.

Parerea mea e ca daca omul ti-o lasa cu 6000 ar fi de luat. Ma rog, sunt banii tai, mai cauta si pe mobile.

Edited by cavaliere
Link to comment
Share on other sites

Nu ii lasa 1000e. A zis mai sus ca vreo 2-300 ar lasa.

 

Pai sa dau 6800e pe un E46, mi se pare cam mult. Au iesit 2 generatii de seria 3 din 2004.

 

Poti sa te orientezi si catre seria 1 daca nu ai nevoie de atata spatiu. Tot BMW e, tot pe spate are tractiunea...ma rog, propulsia.

 

E plin de E46 si se vand cam greu. Omul tine de pret pana vede ca nu mai poate si mai mult il incurca masina si va vrea sa o vanda neaparat.

 

Nu sunt anti-E46 dar pretul ala e prea mare.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Full ne full dotarile sunt clar peste medie. Inafara de trapa si perdeluta electrica nu stiu ce ar mai putea sa aiba insa nu asta conteaza neaparat. Pretul cred ca pot sa il scot maxim maxim in 6500. De tinut de pret tine de vreo 6 luni deci nu cred ca o sa lase la pret. De adus de afara e cam greu . Trebuie sa fie neaparat e4 si nu sunt toate plus ca nu dispun de timp sa merg eu dupa ea deci cam iese din calcul. Omul pare serios , km pot fi reali ...(el sta in otopeni si lucreaza la aeroport) discuri placute sunt schimbate (ate power disc) deci nu cred ca a pus prostii pe ea la schimbarea pieselor... Masina e tinuta in garaj.

Va multumesc pt raspunsuri si sfaturi ... Mai astept si de la alti colegi.

Felicitari pt site .... E mult mai ok decat forumul bmw ro plus ca oamenii par mai educati si mai prietenosi

De seria 1 nu se pune problema. Numi place si pare si mic. Am avut g4 si vreau berlina

Edited by b991wkf
Link to comment
Share on other sites

@ b991wkf:

 

Masina arata bine si ar merita 6500 daca nu are probleme. Prin asta ma refer in special la ambreiaj, turbina, amortizoare si brate, frane, farurile daca sunt cu xenon facute de zkw sa nu aiba lupele topite si nu in ultimul rand rugina. Un e90 din 2005 2006 are sanse sa fie destul de obosit deci mai bine un e46 in stare buna. Totul depinde de satrea masinii.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

MașinĂŁ de 11 ani și câți km? la 6500 euro? Mulți alți vânzĂŁtori de alte mĂŁrci nici nu viseazĂŁ, dar la Bmw se preteazĂŁ.

 

Bmw-urile de 3-4 ani au ĂŽn medie peste 140.000 km.

 

Nu e interesant cum cele vechi, parcĂŁ sunt ca vinul, de ce ĂŽmbĂŁtrânesc (și ruginesc) le crește valoarea, kilometrii cel mult rĂŁmân la fel.

Isteț nu e cel care cere, ci acela care dĂŁ. ParcĂŁ așa e vorba (sau nu)?

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa o iei incepi prin a face verificarile de rigoare asupra kilometrilor.Ia seria de caroserie si intereseazate la reprezentanta BMW cand are ultima intrare in service in Germania.Dupa aceea incepi negocierea .Daca un nebun cere un pret nu cred ca automat trebuie sa dea cineva acel pret.

Vis a vis de km si eu am indoieli .Cerei factura cu care a cumparat-o din Germania poate sunt trecuti kilometri de atunci.Daca are un 250 k km nu este o problema la un E46 dar cred ca nu face 6500 Euro .

Daca nu are vicii de caroserie si nici estetice cred ca poti sa-i oferi 6000 euro.

Intradevar la banii astia iei e90 chele si obosite.

Incepi pentru inceput cu verificarile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.