Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GgFiP.html#0bd16cebcf

Stie cineva ceva de asta? A plecat un prieten acum sa o verifice, are de facut cam 500 de km, in afara de faptul ca e 2006 si ca exagereaza grav cu compotente facute la comanda nu stiu ce sa zic...

Masina pentru pretențioși, zice omu', cu km fĂŁrĂŁ numĂŁr!

Link to comment
Share on other sites

 

1) Omul da 13.000, nu 18,000

2) Si F se devalorizeaza la fel

3) Comparam o masina dotata cu una cheala?

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Daca te uiti atent se vede clar ca a fost pregatita pentru vanzare. Daca este proprietar in acte de ceva timp, este ok...daca nu... e alegerea ta. Eu mi-am luat teapa cu o Toyota pregatita la fel, cumparata de la un samsar si am pierdut intr-un an 3000 de euro pe naivitatea mea.

Mai bine du-te si vezi masina, da o tura cu ea. La aspect arata bine la prima vedere. Eu m-am ars asa ca suflu si in iaurt acum. <_<

Link to comment
Share on other sites

Proprietarul s-a cotit dupa ce i-am spus ca nu vreau sa bat 1000 de km degeaba daca nu e buna masina, desi a insistat ca e buna, si dupa ce a spus ca nu e nevoie de fiscal si i-am zis ca fara fiscal nu o iau, a zis ca scoatem si fiscal si peste 3 minute mi-a dat mesaj ca nu ne mai putem intalni si sa lasam pe altadata.
Link to comment
Share on other sites

E automata, taxa e dubla fata de manuala, cam 1200 era cand am verifcat eu ultima data...

 

da, este adevarat...taxa am platit-o 974 euro si anul fabricatiei este septembrie 2005 si masina am cumparat-o cu 7300 euro fara jantele pe 17 cu cauciucuri de iarna acum le are pe alea de vara pe 18 cu cauciucuri runflat acceptabile,! pretul total da este un pic cam mare avand in vedere taxa si ce urmeaza sa mai investesc! per total dupa drumul parcurs in Italia sunt foarte multumit de masina, avand inainte alte 3 masini, a 3 a fiind e 46! cutia schimba foarte bine in toate modurile, imi place foarte mult modul sport si cum se comporta pe sosea in viraje! multumesc de pareri

Link to comment
Share on other sites

Luasem si minusuri pentru postul ala, chiar voiam sa intreb de ce.

S-au cumparat E90-uri mai putin dotate ca asta la bani mai multi, in ultimul timp. Si rotile astea frumoase...nu mi se pare ca ar fi supraevaluata cum ai spus pe topicul tau.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Luasem si minusuri pentru postul ala, chiar voiam sa intreb de ce.

S-au cumparat E90-uri mai putin dotate ca asta la bani mai multi, in ultimul timp. Si rotile astea frumoase...nu mi se pare ca ar fi supraevaluata cum ai spus pe topicul tau.

 

m-am referit un pic la an ca doar e din 2005! ma gandesc si eu ca cu tot cu taxa si cu toate cele necesare pentru inmatriculare plus o revizie cat de cat s-a ajuns lejer la 9000 euro daca nu si peste! la asta ma refeream! oricum iti multumesc de pareri! voia un prieten sa imi vanda e90 din 2009 dotari standard fara navi...el a cumparat-o in 2013 din germania km 208k reali si voia 9000 pe el, nu am vrut asa ca am ramas la asta!

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID4p9LHD.html#469a6f945e

 

M-am intalnit cu proprietarul , masina pare in regula , cam 24 mii km dupa spusele lui ,iar interiorul pare sa ii dea dreptate . Ce nu mi-a placut au fost scaunele incomode si spatiul interior destul de mic pentru sofer, dar astea sunt motive pur subiective. Am fost atent si la celebrul zgomot al distributiei , dar nu mi s-a parut nimic iesit din comun . Daca n-ar fi avut acele scaune si ar fi fost un pic mai dotata as fi luat-o.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.