Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut,

 

Despre asta ce pĂŁrere aveți, a vĂŁzut-o cineva? http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GihHB.html

 

Prețul pare bun pentru ce dotĂŁri are, dar anunțul pare cam sĂŁmsĂŁresc și mĂŁ gândesc sĂŁ nu ascundĂŁ alte lucruri care nu se pot vedea din anunț (cum ar fi anul, care cel mai probabil e 2010, nu 2011 cum scrie ĂŽn anunț).

 

Sa verifici daca se aude un zgomot de lant cand turezi usor motorul, pentru ca are motorul N47 si este renumit pentru problemele distributiei.

Edited by darriusm
Link to comment
Share on other sites

Conform http://www.bmwdecoder.com/, ultima înregistrare este la 127 de mii, în data de 2013-07-19. Mașina a fost adusă în țară tot în 2013. Ar putea fi plauzibil să aibă 160k în prezent.

 

Istoricul dat de bmwdecoder e un pic dubios totuși. Ultimele înregistrări sunt astea:

 

2013-07-19 ... 127,647 km

2013-04-25 ... 120,244 km

2013-04-09 ... 116,409 km

2013-04-23 ... 102,000 km

2012-12-20 ... 101,816 km

2012-12-03 ... 99,805 km

 

Din decembrie până în aprilie a făcut aproape 1 mie km, iar doar în aprilie a făcut aproape 20 de mii. Plus că și datele din aprilie sunt cam incoerente. 102k pe 23.04 și 116k pe 09.04.

Edited by paul.b
Link to comment
Share on other sites

In 9 aprilie avea 116k iar in 23 aprilie 102k!? si in 25 aprilie 120k,nu este logic sa faca in 2 zile 18mii,sigur au gresit cand au introdus,de fapt in 23 sa fi avut 120k.

salut,cel mai sigur verifica la o reprezentanta bmw costa 100 lei ,dar poti vedea istoricul complet si toate interventiile in amanunt si poti vedea corespondenta lor cu , cartea service dar daca masina e de 3 ani in tara ..nu comentez.. vis a vis de km in ultimii 3 ani e extreme de putin ..si in Romania cine isi ia diesel circula ..

Link to comment
Share on other sites

Eu am circulat in 4 ani circa 50 mii cu mercedesul pe care l-am vandut de curand si avea 180 de mii in bord. Exista si situatii cand unii nu circula asa mult fie pt ca au mai multe masini, fie pt ca pur si simplu nu circula.

Acum cativa ani am vandut un ford mondeo cuiva care cu fosta lui masina facuse 18 mii in 5 ani. :))) Eu i-am zis, vedeti ca o sa trebuiasca sa ii schimbati cureaua de distributie peste vreo 30 de mii si omul apoi a inceput sa rada.

Masina din anunt ce daca e Ed? Nu e niciun dezavantaj ba din contra.

Link to comment
Share on other sites

Eu am circulat in 4 ani circa 50 mii cu mercedesul pe care l-am vandut de curand si avea 180 de mii in bord. Exista si situatii cand unii nu circula asa mult fie pt ca au mai multe masini, fie pt ca pur si simplu nu circula.

Acum cativa ani am vandut un ford mondeo cuiva care cu fosta lui masina facuse 18 mii in 5 ani. :))) Eu i-am zis, vedeti ca o sa trebuiasca sa ii schimbati cureaua de distributie peste vreo 30 de mii si omul apoi a inceput sa rada.

Masina din anunt ce daca e Ed? Nu e niciun dezavantaj ba din contra.

 

Sunt de aceeași pĂŁrere. Din ce știu ai posibilitate de consum mai mic cu același cuplu ca una normalĂŁ prin sistemul Driving Dynamic Control cu un mod ECO Pro bine optimizat, regenerarea energiei prin frânare, direcție electricĂŁ și o aerodinamicĂŁ mai bunĂŁ, toate cu o poluare mult mai micĂŁ beneficĂŁ mediului, chiar dacĂŁ e vorba de un diesel. Singura problemuțĂŁ ar fi omologarea jantelor, dar se pot rezolva cumva :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Singura problemuțĂŁ ar fi omologarea jantelor, dar se pot rezolva cumva :thumbsup:

+faptul ca e mai rigidĂŁ suspensia, iar presiunea recomandata pentru anvelope e dubios de mare (parca vreo 2.7-2.9), comparativ cu 2.0-2.2 la versiunile standard.

Edited by coldone
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

+faptul ca e mai rigidă suspensia, iar presiunea recomandata pentru anvelope e dubios de mare (parca vreo 2.7-2.9), comparativ cu 2.0-2.2 la versiunile standard.

 

Am pățit și eu.. am pus 2.2 primadată după ce am luat-o și-mi dădea advertisment în iDrive de presiune scăzută în anvelope. Pe urmă m-am uitat și întradevăr, am pus 2.7 și a dispărut eroarea. Chiar aș fi curios și de ce se recomandă așa ?

 

P.S: Personal îmi place că e mai rigidă, combinată cu scaunele sport chiar pare o mică sportivă. Mi se pare și puțin mai joasă ca un obișnuită.

Edited by Keepa
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut. Ce parere aveti de acest model? http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-1-123-ID7GhIqd.html#0812e0b930

Caut de ceva timp un seria 1 cu ceva dotari pana in maxim 8-9000 euro dar asta mi-a atras atentia fiind 123d.

Imi puteti spune cum vi se pare?

V-as ruga de asemenea, daca vedeti vreun anunt potent sa-mi lasati si un link.

Multumesc.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.