Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ok,si cum a ajuns la 330 cp daca initial avea 197 si a mai adaugat 90?

 

 

Stage 2 pe motorul asta se duce in 265CP fara dpf off, fara egr bypass si fara a modifica injectoarele.

Dar, daca lasi Stage2 cu dpf si egr, nu te tine mult dpf-ul..

 

Daca face dpf off si egr bypass, plus injectoare de X5/220cp sau E46/330d, ajunge la 295cp si motorul asta.

Referitor la uzuri, eu stiu ca Stage 2 este distructiv pt motor chiar si in timp scurt, si cu intretinere buna a motorului.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vise de Ricer cu 330 ponei:

-6l/100 extraurban

-8l/1000 urban

-mecanica de masina noua

...si pret 8500 euro

Se pare ca anumiti oameni din tara asta nu or sa se invete minte niciodata(de cumparatori vb).Dupa ce citesti un asemenea anunt in cel mai fericit caz,iti provoaca o grimasa, nimic mai mult.

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-bmw-325d-coupe-negru-mat-ID7GjapD.html#1e0248eab5

 

Cunoaste cineva masina? Ce puteti spune despre motor, propietraul spune ca a facut upgrade stage II, marind puterea cu 90cp in total avand 330cp, chiar daca e real ma intreb nu afecteaza motorul in timp uzura fiind mai mare mai rapida?

Astept pareri, ca pret ce ziceti?

masina asta pute a manele, minciuni si vise umede de frustrati ce se viseaza raceri cu motor de 2 litri diesel.....tu nu vezi ca anuntul este opera unui mitoman????8 % consum in oras????? masina aia clar nu mai are dpf, si cine stie ce alte improvizatii de manelisti mai are....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eugen B, adi v

Care este scopul acestor postari? E mai usor sa acuzi pe cineva care pune o intrebare decat sa dai un raspuns pertinent obiectiv.. Daca toti ar fi asa experimentati, destepti nu ar mai exista pagina asta, noroc ca mai sunt membri gen Radu G.

Edited by M_A_D
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eugen B, adi v

Care este scopul acestor postari? E mai usor sa acuzi pe cineva care pune o intrebare decat sa dai un raspuns pertinent obiectiv.. Daca toti ar fi asa experimentati, destepti nu ar mai exista pagina asta, noroc ca mai sunt membri gen Radu G.

Stai linistit ca nu te acuza nimeni cand pui o intrebare corecta.Raspunsuri de genul meu, vin in momentul in care un user care deja detine un bmw si are 9 ani pe forum este interesat de un anunt de genul exemplului tau.Nu te doare retina cand citesti un anunt de tipul asta?Pai nici nu citesti mai departe cand vezi exprimari de genul "xenon in proiectoare" si "big xenon adaptativ".Doar daca pui pe "ON" super dotarile astea nu apuci sa iesi din Bucuresti.Cireasa de pe coliva din anuntul asta era sa puna si vro' 120tkm in bord si era complet.Stii ce inseamna 40% in plus la puterea unui motor facut cum trebuie? 4-5000 de euro minim.

Hai sa recapitulam: xenon in proiectoare,big xenon adaptativ, 330 cp, consum de 6-8 l/100 ext-int si mecanica de masina noua.

La asemena anunt vii sa intrebi daca este ok masina si tine motorul? pe bune???

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Intrebam de motor eram curios daca e reala puterea si cum afecteaza motorul.. sunt interesat de un F25.. era o curiozitate anuntul.. nu am zis nimic de consum sau de dotari mai ales tapitzaria rosie e o nebunie .. Edited by M_A_D
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

 

Are power reduction (deci in momentul asta nu cred ca are 218hp), e 2012 (nov 2012 nu cred ca e 2013..), si nu are NBT.. numai daca i-a facut retrofit si pozele sunt vechi?!

Cat despre suspensia adaptiva, are totusi Electronic Damper Control (EDC) care din cate stiu eu ajusteaza amortizoarele in functie de modul selectat (comfort / sport / sport + etc).

Nu are webasto din fabrica, poate i-a pus ulterior si nici incalzire in scaune, dar asta nici nu cred ca e specificat in anunt.

Pretul in schimb mi se pare mai mult decat ok daca masina e in regula, mai e si negociabil..

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua .

De curand am decis sa revin la vechea dragoste si anume BMW ! Am rasfoit cat am putut dupa o masina care sa aiba dotari cat mai multe, ca sa nu plang dupa bani mai tarziu ca ce as fi putut cumpara si, m-am oprit la asta, 530 xDrive

Inca nu am vorbit cu proprietarul pentru ca as vrea sa va cer si voua o parere referitor la aceasta masina !

Merita banii astia ? Astept parerile voastre.

Multumesc. (Scuze daca nu am postat unde trebuie )

Mare pretul pentru un F10 fara facelift avand in vedere ca a aparut modelul nou. Mai pui 3000 si o iei a lui Acero care nu prea se compara din punctul meu de vedere.

 

Are power reduction (deci in momentul asta nu cred ca are 218hp)

De unde ti-ai dat seama?

Edited by Gizmo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

etkbmw.com/bmw/EN/vin/decoder/WBAXA31060DW63266/EN

 

S843 Power reduction

 

Daca masina e ok, Power Reduction este chiar ultima chestie de care sa va fie teama.

Se scoate in cateva minute, posibil chiar sa o fi scos deja (vad ca in anunt mentioneaza de Video in Motion si de update navi, daca deja a facut asta, eliminarea lui S843 se face in cateva minute).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut !

Ce parere aveti despre acesta oferta https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-2-ID7GjzcJ.html#cf187c6fa9 ?

Nu sunt multe oferte de seria 2 ca sa pot compara si m-ar interesa un 228i. Comparat cu mobile pare realist insa m-ar interesa si alte opinii.

Imi puteti sugera si cateva reprezentante BMW din Germania unde sa ma pot uita (precum site-ul Bmw masini rulate din RO)?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Eugen B, adi v

Care este scopul acestor postari? E mai usor sa acuzi pe cineva care pune o intrebare decat sa dai un raspuns pertinent obiectiv.. Daca toti ar fi asa experimentati, destepti nu ar mai exista pagina asta, noroc ca mai sunt membri gen Radu G.

 

Aici se cumpara omul nu se cumpara mașina,,, ca sa posteze un anunț omul sau samsarul trebuie sa scrie corect gramatical ca altfel tu ești bĂŁtut in cap si nu-l ĂŽnțelegi, trebuie sa fie unul care scrie dotĂŁrile la virgula si sa nu le ĂŽnfloreascĂŁ ca tu ești chior nu le vezi din poze, iar dk i se pare unuia dintre experți ca are volan retapitatat sau vreo bara care nu cade bine cu aripa e musai lovitĂŁ si rĂŁsturnatĂŁ Si a luat de 2 ori foc,,,bafta la subiectivism !

  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Salut !

Ce parere aveti despre acesta oferta https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-2-ID7GjzcJ.html#cf187c6fa9 ?

Nu sunt multe oferte de seria 2 ca sa pot compara si m-ar interesa un 228i. Comparat cu mobile pare realist insa m-ar interesa si alte opinii.

Imi puteti sugera si cateva reprezentante BMW din Germania unde sa ma pot uita (precum site-ul Bmw masini rulate din RO)?

Multumesc

BMW.de

Link to comment
Share on other sites

Salut !

Ce parere aveti despre acesta oferta https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-2-ID7GjzcJ.html#cf187c6fa9 ?

Nu sunt multe oferte de seria 2 ca sa pot compara si m-ar interesa un 228i. Comparat cu mobile pare realist insa m-ar interesa si alte opinii.

Imi puteti sugera si cateva reprezentante BMW din Germania unde sa ma pot uita (precum site-ul Bmw masini rulate din RO)?

Multumesc

 

 

Ca sa-ți spun o pĂŁrere obiectiva prin faptul ca am condus vreo 3 zile o mașina ca asta : consuma destul de mult,,, 14,15 București iar in afara dk nu te dai la ea ĂŽntre 8- 10,,, nu e mașina de zi cu zi,,,

Link to comment
Share on other sites

De masina asta stie careva ceva? https://www.olx.ro/oferta/bmw-535d-biturbo-taxa-0-ID7zJF0.html Vreau sa imi iau un e60 535d daca stiti una BUNA de vanzare, vreau neaparat sa aibe scaune de seria7 si trapa.

In alt anunt e tot aceasi masina dar fara poze. https://www.olx.ro/oferta/e60-biturbo-535d-taxa-0-ID7vH8s.html#98003eb402

Edited by Borota
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

poi mi se parea ok din cauza ca e doar la al doilea proprietar, el o are de 1an jumatate. Dar ce mi se pare suspect ca i-am cerut seria de sasiu si de 1 saptamana tot zice ca mi-o trimite dar numa nu reuseste :)) probabil are ceva de ascuns. Edited by Borota
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si proprietarul pare in regula, nici nu a incercat sa minta ca masina are km reali ��...si nu pare genul modest dupa cum si-a descris masina.

Proprietarul nu a fost deloc in regula ! Am fost la el, am vazut masina si ne-am inteles la 23000, pretul fiind la inceput de 23700 !

I-am platit impozitul la primarie ca un fel de avans (joi) pe tot anul ca sa fie sigur ca o iau, urmand sa vin sambata dimineata cu cei 23000 la cat ne-am inteles si sa plec cu masina !

Dar...surpriza !!! A doua zi ma suna sa-mi spuna ca nu mai vinde masina ca nu-l lasa nevasta ! Asta a fost...o experienta de neuitat !

Mi-a returnat banii dupa 4 zile si si-a bagat masina la vanzare iar, insa de data asta la 27900, 530 xDrive !!!

In concluzie...nu vrea s-o vanda ! Oricum , la o saptamana dupa patania asta am gasit ce vroiam, 530d cu dotari mai mult decat decente.

O sa pun imagini dupa ce termin cu alergatura inscrierii .

Bafta tuturor !

Edited by ady23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.