Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

E ok site-ul. L-am testat si eu acum, desi cand ai zis de el dadea o eroare la orice VIN puneai, probabil din motive tehnice.

Cum arata raportul?

 

Eu am primit mail de la fostul bmwdecoder ca acu se poate scoste raport pe auto-records.

Link to comment
Share on other sites

Asa arata raportul:

 

https://www.docdroid.net/2gewU54/c507222-auto-records.pdf.html

 

Si aici o comparatie intre auto-records si bmdecoder:

 

auto-records: https://www.docdroid.net/UlDvcNE/cu46087-auto-records.pdf.html

 

bmdecoder: https://www.docdroid.net/89dgYet/cu46087-report.pdf.html

 

Din ce imi dau eu seama, auto-records iti da nr. de km rotunjit fata de bmdecoder.

 

Cred ca e ok raportul de la ei.

Link to comment
Share on other sites

Dar vanzatorul nu te ingrijoreaza deloc deloc??

 

Full full full funcționeazĂŁ tot și perfect ca o mașina noua fĂŁrĂŁ bĂŁtĂŁi șocuri sau alte probleme , dotĂŁri full geamuri blindate interior seria 7 cu scaune ventilate racire, ĂŽncĂŁlzire și masaj+ memorii, holograma parbriz, faruri bu xenon adaptiv in curbe ,senzori parcare , presiune roti , direcție activa fata și spate la fel ca la M5

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Intre timp am aflat. O parte dintre intrari erau pentru shimburile de cauciucuri iarna - var, vara - iarna. Au fost si 3 intrari pentru reparatii (o intrare reparat bara fata prag, o intrare pentru schimbare parbriz si una pentru schimbare bara spate). In plus mai erau intrarile obisnuite pentru schimburile de ulei/consumabile.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Care credeti ca este pretul mediu si bun pentru un BMW 520 E60 M47, an intre 2005-2007? Vreau sa cumpar si sa stiu si eu cam la ce pret sa ma orientez ca e o mare diversitate. Un 7500-8000 e ok?

De ce trebuie sa fie M47? Acum o luna i s-a rupt lantul masinii unui prieten. Motor M47.

O masina buna poate sa coste si 5000 si 9000, in functie de dotari, km si cum a fost intretinuta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu prea as risca sa iau N47 la un nr. de 200k km, nu stiu cum a fost exploatat si e riscant. Sunt probleme cu el cu distributia.

Vad ca pe mobile.de preturile sunt si acolo ridicate, in jur de 7500-9000 pe ceva bun. Ma gandesc ca astia dupa OLX sau Autovit de le aduc din Germania si au numere de Germania si le vand pe la 7500-8000, le ia cu 1000 de euro mai ieftin de acolo. De asta intreb, cu 8000 de Euro daca iei ceva bun din Romania adus de afara.

As dori un M47 intre 2005-2007, in special cu km mai putini (dotari nu ma intereseaza prea mult), negru si interior fara mahon, 520D.

Daca aveti ceva sugestii dupa internet, forumuri, va rog sa postati aici sau printr-un mesaj privat (cei care cunosc mai bine piata BMW, eu fiind posesor Passat B5.5 si nu stiu foarte bine cu ce se mananca BMW-ul, doar am citit ceva preliminar legat de motoare).

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.