Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

bineinteles ....Deci:

am o masina de 15k si vreau sa o schimb cu una de 25k ,care accepta variante auto ...il sun pe om si ii ofer masina mea plus 10 mii cash ...La care el spune..pai nu-i bine dom'le ,la variante mai adaugam 2000 de euro,da-mi 12k si e bine.La care eu ce sa-i zic ? pai bai tampitule ,si a mea e cu 2000 in plus la variante .Deci ?? Nu mai inteleg nimic. ....Niste rahati cu ochi.

 

Edited by cristie35
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

ce nu-mi plac mie tiganii astia....Cum adica masina aia e 10900 negociabil pe bani si 15 000 la variante ? adica tre sa-i dau 10 .000 si o masina in valoare de 5000 ? sau cum ? tembelii dracului

Probabil a pus 15.000 sa scape de toti handicapatii care ofera schimburi. Pentru ca, chiar daca specific clar ca nu doresti schimburi, tot se trezesc cativa care vor oferii schimburi.

 

Olx e troc, nu prea mai sunt bani, criza e aproape.

 

@cristie35. Ce te impiedica sa o evaluezi si tu mai scump? ex: pune anunt cu ea la 17k si cand contactezi omu` sa faca schimb, ii oferi 8k in plus. daca zice mai dai 2k peste, ii dai si iesi pe aceeasi linie cu ce ai spus mai sus.

Edited by AFk^
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

bunul simt si teama de a nu cadea in ridicol .

Ok, atunci de ce incerci sa faci schimb, sa te complici?

 

Cel mai bine astepti pana vinzi actuala masina, cei 10k euro ii ai deja, deci poti sa iti cumperi linistit masina de 25k.

 

Foloseste varianta KISS (keep it stupid simple).

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bmw-ul asta e chiar ieftin, foarte ieftin! Si km buni si an bun si optiuni bune si pret foarte mic, e imposibil sa nu fi avut ceva urat sau sa nu aiba ceva, la banii astia se merita sa-i schimbi si motorul.

 

Identic cu al meu la interior, de la trimuri, cutie, volan, optiuni:D

Edited by WIN60
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Aveti vreo parere despre aceasta masina ?

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GljMn.html#4252cb1b86

 

 

Pare a avea un luft serios deasupra farului de pe partea pasagerului ori nu vad eu bine.

 

Pare foarte foarte obosita, de la interiorul ala imbaxit, lucios pe alocuri, pana la exterior care pare matuit. Plus evacuarea foarte murdara de funingine, total anormal.

Insa in partea dreapta e posibil sa nu fie bine inchisa capota.

Cred ca e destul de ieftina pt dotarile pe care le are, in schimb nu o ajuta motorul deloc.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Frate ce au scazut preturile la f10 eu am cumparat acum 2 ani si m- a ajuns cu tot cu distributie si ulei cutie si bord 6wb 25mii euro. Nu o fi perfecta masina dar pretul este mic unii cer 11mii euro pe un e90

 

F10 la pret de e60, iar apoi se intreaba unii de ce lasa 4 urme pe strada.

Cel putin ala de mai sus este un cotetz de masina... cu ceva impact frontal cel putin.

 

A mai scazut un pic pretul normal, dar parerea mea e ca un f10 non lci in mintile lui e 17-20+mii, iar lci peste 20 mii lejer, 20-25+.

E60 lci in mintile lui e 10-12mii, aici bineinteles chiar mai poate urca cand vb de optiuni peste medie sau 535.

 

O simpla cautare in Germania la privat sau autohausuri cu reviewuri bune si vezi preturile reale, nu preturi de samsari turci (care sunt si ca cei romani, iei un cotetz)

 

Cat mi-am cautat masina in Romania (am zis sa incerc, dar tot in Germania am gasit, nu zic ca nu sunt si in Ro, dar ffff rar ceva real) nu am gasit nici una atunci la vanzare sa nu minta cu ceva vanzatorul, creca e la moda acu sa intineresti masina cu un an, si sa pui sub 200 mii km, iar cand cauti istoricul sa afli ca avea 200 mii prin 2011...altele avand intrare in 2014 la 550 mii.

 

Deci mare atentie, mai ales ca vb de o suma de bani destul de consistenta.

Edited by raul_bog
  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut!

Am achizitionat la inceputul anului un BMW e39 520D an 2003 si acum vreau sa-l vand.

Sunt foarte multumit de ea dar nu mi pot permite sa o mai intretin. A nu se intelege ca e scumpa intretinerea doar ca am alte prioritati momentan.

Imi poate verifica cineva un istoric sau cat mai multe date despre masina mea dupa VIN?

 

VIN:WBADR71080GV68354

Daca tot o dau, sau nu, sa fiu impacat cu ce am

Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.