Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Mie unul nu imi place deloc, nu face nici bani ceruti si daca te uiti atent bara fata nu vine asezata bine, pielea este prea perfecta (vopsita/retapitata), ar mai fi si altele dar pozele sunt praf.

Pielea este pua de el probabil, se vede clar la fetele de usi.

Link to comment
Share on other sites

Merci de info!

am fost sa o vad si masina arata foarte bine interior/exterior.

Ce nu mi-a placut a fost la motor, nu ma pricep eu bine la motoare dar in zona incercuita era foarte mult ulei(nu stiu de la ce este dar am vazut si la alt e90 si am facut poza) http://prntscr.com/msob6k

 

 

acum m-am orientat si in proportie de 99% maine fac actele cu masina asta

are toate actele valabile masina arata foarte bine, super intretinuta o singura eroare in bord (a schimbat placutele de frana, dar senzorul nu) o sa vad maine la un service unde ma duc sa o pun pe un tester, asa masina merge impecabil a acceptat un mic test drive si nu au fost probleme.

ps:sper sa fie alegerea buna :D sunt incantat de ea :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Merci de info!

am fost sa o vad si masina arata foarte bine interior/exterior.

Ce nu mi-a placut a fost la motor, nu ma pricep eu bine la motoare dar in zona incercuita era foarte mult ulei(nu stiu de la ce este dar am vazut si la alt e90 si am facut poza) http://prntscr.com/msob6k

 

 

acum m-am orientat si in proportie de 99% maine fac actele cu masina asta

are toate actele valabile masina arata foarte bine, super intretinuta o singura eroare in bord (a schimbat placutele de frana, dar senzorul nu) o sa vad maine la un service unde ma duc sa o pun pe un tester, asa masina merge impecabil a acceptat un mic test drive si nu au fost probleme.

ps:sper sa fie alegerea buna :D sunt incantat de ea :)

unde ai vazut ulei este EGR dar, s-ar putea sa transpire turbo ... trebuie s-o testezi

dai drumul la motor, cînd este rece rece si urmaresti de sta acul de turatii constant la relanti

daca oscileaza, las-o

zic si eu ...

 

posibil sa fie "plin" egr-ul si vei avea probleme

Edited by shu
Link to comment
Share on other sites

am scos raportul dna si am vazut ca bara a fost un pic julita si reparata.

nimic grav+ ca mi-a lasat 100e sa o vopsesc.

merci de observatie!

 

Masina respectiva nu are navigatie deloc , iar in cazul asta o sa o vinzi mai greu...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina respectiva nu are navigatie deloc , iar in cazul asta o sa o vinzi mai greu...

 

La 10.000 negociabil F30,nu poti avea pretentii..sa fie masina ok din pct de vedere mecanic, estetic(cat de cat) si atat.. dotarile se platesc.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Din categoria Tzepe de weekend (dupa weekend anunturile sunt sterse de Autovit deoarece sunt FALSE):

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-1-ID7GxaKV.html#3681a106f0

 

https://www.autovit.ro/anunt/audi-a3-ID7Gxb1m.html#c44408431b

 

Banuiesc ca sunt la fiecare categorie de masini cate un anunt de genul ... numerele de inmatriculare sunt photoshop-ate ...

Link to comment
Share on other sites

Sanse mici s-o cunoasca, daca e recent adusa..

 

Pe de alta parte, vezi si tu cam ce Seria 1 din 2011 gasesti cu motorizarea respectiva cu 5,500 de euro in Germania (adica la pretul platit de samsar), si vezi daca pare ca se potrivesc cu ce vinde el.

Edited by mgi
Link to comment
Share on other sites

Sanse mici s-o cunoasca, daca e recent adusa..

 

Pe de alta parte, vezi si tu cam ce Seria 1 din 2011 gasesti cu motorizarea respectiva cu 5,500 de euro in Germania (adica la pretul platit de samsar), si vezi daca pare ca se potrivesc cu ce vinde el.

 

Am observat ca nu are spalatoare la far cu toate ca are xenon sa fi fost oare lovitĂŁ

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca nu are spalatoare la far cu toate ca are xenon sa fi fost oare lovitĂŁ

 

Asta am observat si eu. Am una la fel, aceeasi culoare, doar ca din 2007. Eu am xenon si spalatoare de far. Cel mai bine ii ceri seria de sasiu si vezi ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

Salut, dealerul sabauto e de incredere? as vrea sa imi achizitionez primul BMW si ma gandesc ca de la dealer ar fi mai ok. Multumesc

https://www.autovit....0-ID7Gx2nR.html

 

Majoritatea dealer-ilor de masini de la noi nu sunt departe de orice alt samsar ordinar. In fapt, sunt aceeasi samsari, dar care unii au decis sa nu mai stea cu ele prin targuri, prin urmare si-au inchiriat o curte, poate i-au pus si-un gard, si-au tras un costum pe ei si cam atat. Ah si trecand la un nou nivel, nu mai merg sa aduca cate-o masina, acum merg cu platforma si aduc mai multe deodata. Ce conteaza la final pt cumparator e ca masinile sunt la fel de proaste, cu vicii ascunse, polishate si km dati inapoi. Pretul va fi ceva mai mare pt ca acum trebuie sa-si amortizeze cheltuielile cu inchirierea curtii aleia de mai sus.

Edited by RaYn3
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.