Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

teapa, aveti grija.

https://www.olx.ro/o...15-IDbQAXA.html

 

In alta ordine de idei, caut si eu un 535/550 2015 minim, cu mai multe optiuni. Daca cunoasteti pe cineva hit me up, pls :)

 

Mda. E masina adusa din USA, plus ca nu cred ca-i 535 asa cum se lauda. Cel putin nu are evacuarea dubla, stanga&dreapta asa cum are un 535d. Probabil e un 530d cu cip. Asta asa la prima vedere, ma gandesc ca ai aflat si mai multe. Pune serie de sasiu daca stii si enumera-i neconcordante-le sau defectele. Astfel pot afla si altii toate aceste detalii. Google va indexa datele de pe bmwclub si prin urmare le va afisa in urma cautarilor.

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

Nu am cerut mai multe informatii.

A constatat un prieten ca n-are doua evacuari si ca sigur nu are 100k, pielea de tocita, etc.

Cand afirmi ca e teapa, detaliezi exact motivele!

Parerea prietenului/vecinului mecanic de la parter cu piele tocita etc n-are nici o relevanta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva masina aceasta? https://www.olx.ro/o...on-IDccUd2.html

E de ceva vreme inmatriculata din ce vad.

 

Nu e 2007 si asta pt ca are plansa veche de bord. Butoanele pt climatizare si cel pt volum nu au acele insertii cromate. Plus fanta pt CD/DVD. Am avut E90 NFL produs in 05.2007 si avea plansa de bord cum spuneam anterior. Mai sunt si alte detalii care poate-mi scapa. E prima versiune de NFL, produsa intre 2005 si final de 2006. Probabil in 2007 are prima inmatriculare, doar ca nu-i acelasi lucru cu data fabricatiei. Acest detaliu e specific samsarilor.

Link to comment
Share on other sites

intre timp sunt masini la vanzare pe care "nu le vede" nimeni.. sau le vede da nu sunt 535 la 20900 .. nici una vadit modificata la pitesti (nu e greu sa vezi in poze ca are etrieri vopsiti cu bronz, toate la pitesti au.. toate! si TV China in spate si actibilde cu HK sau Bose pe boxe) ... ce mai poti spune... orasul ala cred ca are probleme psihice... altfel nu mi explic patologia cronica

la fel exista o specie de oameni care NU cauta sa cumpere masini doar sa se vaite.. altfel n ai cum sa nu te intrebi de ce vad numai pe cele masluite.. apoi se vaita.. si cand gasesc din greseala una buna se panichiaza.. aoleo poi meseria mea e sa ma vait cum sa cumpar adica sa dau banii din buzunar?! ... realitatea e urmatoarea: vesnic cererea va dicta oferta si nu invers.. drept urmare unde exista masluiri exista puternica cerere pt ele. Cine nu e de acord sa aiba o masina tinuta cu zeci de mii ron ca noua si sa incerce sa o vanda. distractie e garantata :) "cum boss 30k 550d nu te uiti pa net si tu e 25 una la pitesti 152mi.. e mult" ...

Edited by fanbmw100
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

intre timp sunt masini la vanzare pe care "nu le vede" nimeni.. sau le vede da nu sunt 535 la 20900 .. nici una vadit modificata la pitesti (nu e greu sa vezi in poze ca are etrieri vopsiti cu bronz, toate la pitesti au.. toate! si TV China in spate si actibilde cu HK sau Bose pe boxe) ... ce mai poti spune... orasul ala cred ca are probleme psihice... altfel nu mi explic patologia cronica

la fel exista o specie de oameni care NU cauta sa cumpere masini doar sa se vaite.. altfel n ai cum sa nu te intrebi de ce vad numai pe cele masluite.. apoi se vaita.. si cand gasesc din greseala una buna se panichiaza.. aoleo poi meseria mea e sa ma vait cum sa cumpar adica sa dau banii din buzunar?! ... realitatea e urmatoarea: vesnic cererea va dicta oferta si nu invers.. drept urmare unde exista masluiri exista puternica cerere pt ele. Cine nu e de acord sa aiba o masina tinuta cu zeci de mii ron ca noua si sa incerce sa o vanda. distractie e garantata :) "cum boss 30k 550d nu te uiti pa net si tu e 25 una la pitesti 152mi.. e mult" ...

eu tocmai ce m-am apucat sa caut, credeam ca scapasem usor (1 zi).... probabil o sa ma lovesc mai des de asa ceva, ma invat usor :)

Link to comment
Share on other sites

sunt si masini ok, nu recomand eu care fiindca as intra in "conflict" cu propria mea postare. Ceri seria verifici, sau daca omu nu vreau sa o dea dar e de acord mergi la reprezentanta cu el si verificati mentionand si tu si el ca niciun cent nu iese din buzunar pana nu e clarificata situatia masinii in urma testarii, la fel cum si el ca vanzator poate mentiona ca nu pui mana pe volan pana nu se verifica in service autorizat si banii nu sunt platiti :) In Germania un privat serios iti inchide tel in maj situatiilor cand ceri seria.

Personal eu am 5.0d, inainte am avut 4.0 nu f10 alta model. Pe scurt: 5.0d e mult diferit.. mult, zic eu. Altfel.. in ficare zi a vietii cand o conduci iti aduce aminte pe ce ai dat banii.. chiar daca e imposibil de utilizat puterea in oras, e acolo, tu stii si Audi si restu cu 250 320 CP ai lor sunt undeva la coada. gen Panamera mega sport diesel 250cp.. pe bune?! The king BMW 5.0d is here :)

Link to comment
Share on other sites

Pai daca romanasul de rand vrea sa isi ia Bi-em-dabel-iu F10 cu 10k euro si mai si negociaza eventual macar cateva sute ca sa simta ca a facut afacere, normal ca se vinde ceea ce se cere. Daca nu vrei sa iti pierzi timpul, iti alegi ceva din DE si ai terminat balciul, platesti pe masina suma corecta si nu te doare capul.

Altfel cauti prin gunoaie pe aici.

Link to comment
Share on other sites

intre timp sunt masini la vanzare pe care "nu le vede" nimeni.. sau le vede da nu sunt 535 la 20900 .. nici una vadit modificata la pitesti (nu e greu sa vezi in poze ca are etrieri vopsiti cu bronz, toate la pitesti au.. toate! si TV China in spate si actibilde cu HK sau Bose pe boxe) ... ce mai poti spune... orasul ala cred ca are probleme psihice... altfel nu mi explic patologia cronica

la fel exista o specie de oameni care NU cauta sa cumpere masini doar sa se vaite.. altfel n ai cum sa nu te intrebi de ce vad numai pe cele masluite.. apoi se vaita.. si cand gasesc din greseala una buna se panichiaza.. aoleo poi meseria mea e sa ma vait cum sa cumpar adica sa dau banii din buzunar?! ... realitatea e urmatoarea: vesnic cererea va dicta oferta si nu invers.. drept urmare unde exista masluiri exista puternica cerere pt ele. Cine nu e de acord sa aiba o masina tinuta cu zeci de mii ron ca noua si sa incerce sa o vanda. distractie e garantata :) "cum boss 30k 550d nu te uiti pa net si tu e 25 una la pitesti 152mi.. e mult" ...

 

 

:))) Spui exact adevarul , asa este. Am auzit pe multi "uite-o pe asta de la pitesti ce frumoasa e si ce pret are". Cei din pitesti mint in ultimu hal la km la ani (ea e 2012 si pun 2014), editeaza pozele, etc....

Link to comment
Share on other sites

https://www.olx.ro/oferta/vw-passat-higline-170-cp-dsg-IDcfcYf.html#0e5b41d7eb

 

Masina este revopsita, pedeasupra este 2011 nu 2012 cum precizeaza.Adusa din Danemarca.

 

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b7-ID7Gxm03.html#contact_form#xtor=SEC-81

 

Alta masina lovita si revopsita. Multe plastice pe sub capota sunt noi, iar cele 2 anvelope pe fata sunt si ele noi, iar pe spate uzate.

 

Am scris in ideea in care alti colegi sa nu isi mai piarda timpul. O zi buna tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.