Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ce parere aveti despre masina asta ?

E la vanzare de prin octombrie, e adusa de la licitatie din franta, autoDNA nu gaseste daune sau ceva dubios, dar nu inteleg de ce a avut atatea service visits si nu am pe cine de la BMW sa intreb sa ma lamureasca.

 

Pai e bine ca are totusi multe vizite. Poate era tipicar fostul proprietar si-l deranjau poate orice zgomot suspect desi poate ca nu era nimic si i se parea. Daca nu avea intrari in service, te intrebai ca de ce nu are intrari. Acest lucru nu inseamna neaparat ca daca a mers de multe ori, masina a avut ceva probleme majore. Eu cel putin asa as face daca masina ar fi noua cu garantie, i-as buzari pe astia pt orice lucru care mi s-ar parea suspect, sunt mai disperat in general :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pai e bine ca are totusi multe vizite. Poate era tipicar fostul proprietar si-l deranjau poate orice zgomot suspect desi poate ca nu era nimic si i se parea. Daca nu avea intrari in service, te intrebai ca de ce nu are intrari. Acest lucru nu inseamna neaparat ca daca a mers de multe ori, masina a avut ceva probleme majore. Eu cel putin asa as face daca masina ar fi noua cu garantie, i-as buzari pe astia pt orice lucru care mi s-ar parea suspect, sunt mai disperat in general :)

Mai degraba avea ala vreo problema, si a trebuit sa mearga de zece ori in service pana sa o rezolve/accepte.Are multa electronica masina......nu e de mirat sa nu se rezovle din prima.Mergi cu masina la o reprezentanta, platesti si vezi ce s-a lucrat exact la masina.

Link to comment
Share on other sites

Pai e bine ca are totusi multe vizite. Poate era tipicar fostul proprietar si-l deranjau poate orice zgomot suspect desi poate ca nu era nimic si i se parea. Daca nu avea intrari in service, te intrebai ca de ce nu are intrari. Acest lucru nu inseamna neaparat ca daca a mers de multe ori, masina a avut ceva probleme majore. Eu cel putin asa as face daca masina ar fi noua cu garantie, i-as buzari pe astia pt orice lucru care mi s-ar parea suspect, sunt mai disperat in general :)

 

Susțin și ĂŽnțeleg perfect :)))

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Cum vi se pare masina https://www.olx.ro/oferta/f30-320i-2014-benzina-184cp-euro-6-IDbW3z0.html ? Ce parere aveti despre acest 320i?

 

productie mai 2014

 

08.09.17 - 124.231 km (revizie)

06.06.18 - 158.405 km (ultima revizie)

27.03.19 - 168.433 km (citire cheie)

 

fara reparatii in istoric

Edited by ckh
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ce parare aveti despre https://www.olx.ro/oferta/bmw-525d-e39-schimb-cu-e39-e46-benzina-IDcfY2C.html#1d68f6d745 ? Masina are seria de sasiu WBADL910X0GW57260. Conform RAROM km par a fi reali, dar nu asta e ceea ce ma roade pe mine.

Farul stanga pare sa fie matuit fata de de cel din dreapta, ceea ce ma duce cu gandul ca masina a fost lovita, dar nu pot sa-mi dau seama. Masina in sine nu are o carte de service, dar cumparatorul sustine ca are toate facturile de la putinele reparatii pe care le-a facut.

Cunoaste cineva masina? Ma poate ajuta cineva cu o parere despre anunt?

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ce parare aveti despre https://www.olx.ro/oferta/bmw-525d-e39-schimb-cu-e39-e46-benzina-IDcfY2C.html#1d68f6d745 ? Masina are seria de sasiu WBADL910X0GW57260. Conform RAROM km par a fi reali, dar nu asta e ceea ce ma roade pe mine.

Farul stanga pare sa fie matuit fata de de cel din dreapta, ceea ce ma duce cu gandul ca masina a fost lovita, dar nu pot sa-mi dau seama. Masina in sine nu are o carte de service, dar cumparatorul sustine ca are toate facturile de la putinele reparatii pe care le-a facut.

Cunoaste cineva masina? Ma poate ajuta cineva cu o parere despre anunt?

 

Multumesc anticipat.

 

in 2003 avea 111k :))))))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.olx.ro/o...TPWTEFSPiFA1myA

https://www.autovit....0-ID7GvivH.html

 

 

+40734746575 +40 734746575 0734746575 gavros0606x@gmail.com Auto Stock Str.Targului,Nr 3 - 110040 Pitesti, Judet Arges (Romania)

 

P748206 WBA3D91090P748206

 

62364935_311561669766205_2110292800334462976_n.jpg

 

320d --> 316d

2015 --> 2014

188k --> peste 220k

 

epic pentru pitesti si nu numai... :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Recent mi s-a pus pata sa cumpar un bmw seria 3 F30 si as avea nevoie de ajutor. Bugetul ar fi de circa 17k euro si as dori urmatoarele lucruri:

 

* scaune sport

* clima

* scaune incalzite

* keyless go (de dorit dar optional)

* sub 200k km

* an preferabil spre 2016

 

Recent am gasit cateva anunturi cum ar fi acesta.

 

As dori sa stiu daca pot gasi ceva cu aceste criterii si orice sfat ar fi binevenit.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

WBA4E91070G285841

 

Seria pe care ai postat o este de la o masina care in anunt pe autovit are 179800 km si pretul de 17800 de euro. Deci care este problema?

La cea de 22400 nu ai postat seria. Adica de la cea cu 67000 km.

Edited by Changing
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.