Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Stie cineva daca se poate inmatricula o masina adusa din Belgia si lipseste acel talon aflat la politie?

Practi are talon+carte dar fara al doilea talon...

 

din ce tin eu minte ultima oara cand am avut masina din Belgia a fost cu doua briefuri identice in doua exemplare originale (sper sa nu ma insel)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Pareri pentru https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gz6Cs.html ?

 

VIN: Wba8c51030k641117

 

Merci mult

 

 

salut in legatura cu masina de pe autovit o cunosc din vedere sta in baicului la complex este masina unui cocalar pusti pozele sunt facute in parcare lidl ,de mers merge cu ea zilnic dar in privinta km nu stiu ce sa zic ,eram si eu interesat dar vazand ca e coca am zis pas

de vazut masina o poti vedea mereu seara langa complex baicului

Link to comment
Share on other sites

salut in legatura cu masina de pe autovit o cunosc din vedere sta in baicului la complex este masina unui cocalar pusti pozele sunt facute in parcare lidl ,de mers merge cu ea zilnic dar in privinta km nu stiu ce sa zic ,eram si eu interesat dar vazand ca e coca am zis pas

de vazut masina o poti vedea mereu seara langa complex baicului

 

Salut,

 

Am vazut masina. Nu a fost foarte transparent cu niste chestii. Acum i-a crescut si pretul cu vreo 2000E :).

Link to comment
Share on other sites

Raport kilometraj

 

Haoleu...Manariti km de cel putin doua ori. Mai mult ca sigur in prezent are spre 300k Km. Ce kknari de oameni, desi daca asta cere piata, asta se da. Multi inca nu s-au invatat minte ca ieftin cu km putini si multe dotari nu exista. Vise placute in continuare.

 

LE. Scuze de minus, am vrut sa-ti dau Plus, dar m-am grabit si am apasat din greseala pe butonul gresit.

 

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

haideti de acum cand vreti sa verificati o masina seria sa fie insotita de anunt, ca pana la urma thread-ul se numeste "masini puse la vanzare" nu "verificari de serie" + ca asa in caz ca o masina nu are istoric real sa stim sa ne ferim de masina respectiva.

 

340i de pe autovit:

 

Delivering retailer BMW Toronto, Toronto, CA

National-market version USA

 

Production date 16-Jan-2016 (pe autovit este trecut 2017)

 

05.01.2018 - 21680 km

25.06.2019 - 30786 km

 

Buna ziua. Ma puteti ajuta cu un istoric pentru WBAWZ510800L14441? Multumesc

 

06.2019 - 161880

03.2019 - 150776

11.2018 - 139324

etc

 

ignora ce a postat colegu, nu este la masina respectiva.

 

posteaza si link-ul de la masina te rog.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze, anuntul l-am pus mai sus, cand am intrebat daca a vazut cineva masina, apoi am primit si VIN-ul prin sms de la vanzator pentru 340i

 

anunt: https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GzeN7.html

vin: WBA8B7C57GK703166

 

Vanzatorul mi-a zis ca masina este de Canada.

Avand kilometri putini, nu ar trebui sa fie inca in garantie ?

 

ian 2016 e clar foarte diferit de 2017 dar si pretul este OK as zice.

Link to comment
Share on other sites

Ori piata canadiana e inclusa in piata SUA dpdv al BMW, ori decodarea pe care am vazut-o eu nu era cea mai exacta.

 

In orice caz, eu zic ca e de evitat. Doar daca stai sa calculezi cat costa sa aduci masina de pe continentul american si un profit cat de mic pentru vanzator, ajungi la o valoare prea mica pentru un 340i, imi e greu sa cred ca e o oferta, mai degraba masina are ceva probleme / are un trecut submersibil.

Link to comment
Share on other sites

Tind 80% ca cred ca masina a superit o mare dauna, incearca sa o vanda de cateva luni bune. Cand am vazut-o prima oara isi dorea 30.400 E.

Pe de alta parte nu sunt foarte multi doritori de motoare de 3 litri si cu atat mai putin benzina, nu de alta dar si eu incerc sa vand un motor de 3 litri.

Cand l-am sunat pe om se auzea cand spargea seminte. Mi s-a parut amuzant.. dar nu am nimic cu spartul semintelor.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

stiu ca nu e bmw, dar va rog sa va spuneti si voi parerea sau daca vi se pare ceva dubios la ea. mie mi se pare foarte ieftina pt dotarile alea.

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-phaeton-ID7GziWd.html#f1c8f4ed2c

daca ma poate ajuta cineva cu o verificare a istoricului la ea. serie sasiu wvwzzz3dzc8003796. multumesc

Link to comment
Share on other sites

haideti de acum cand vreti sa verificati o masina seria sa fie insotita de anunt, ca pana la urma thread-ul se numeste "masini puse la vanzare" nu "verificari de serie" + ca asa in caz ca o masina nu are istoric real sa stim sa ne ferim de masina respectiva.

 

340i de pe autovit:

 

Delivering retailer BMW Toronto, Toronto, CA

National-market version USA

 

Production date 16-Jan-2016 (pe autovit este trecut 2017)

 

05.01.2018 - 21680 km

25.06.2019 - 30786 km

 

 

 

06.2019 - 161880

03.2019 - 150776

11.2018 - 139324

etc

 

ignora ce a postat colegu, nu este la masina respectiva.

 

posteaza si link-ul de la masina te rog.

 

In cazul meu aceasta este masina: https://www.olx.ro/oferta/bmw-x3-x-line-IDcX4FP.html

Link to comment
Share on other sites

stiu ca nu e bmw, dar va rog sa va spuneti si voi parerea sau daca vi se pare ceva dubios la ea. mie mi se pare foarte ieftina pt dotarile alea.

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-phaeton-ID7GziWd.html#f1c8f4ed2c

daca ma poate ajuta cineva cu o verificare a istoricului la ea. serie sasiu wvwzzz3dzc8003796. multumesc

vin.report - VIN LITE VAG WVWZZZ3DZC8003796.pdf

Edited by BMWcoder
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

referitor la seria de sasiu wvwzzz3dzc8003796, phaetonul de mai sus. in urma unui raport de pe autodna, masina avea 290.000 de km in ianuarie 2019, si culoarea galbena, deci cel mai probabil folosita ca taxi. grija mare la ea. Edited by Rico24
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.