Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut si bine v am gasit

Ma puteti ajuta sa ma decid in privinta unei achizitii?

Ce parere aveti de masina din link?

Raport pret vs dotari km si an?

Vreau 3 GT deci alte variante nu ma intereseaza.

De asemenea, ma poate ajuta cineva cu un istoric km si accidente?

Multumesc anticipat.

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-3gt-ID7GAxIC.html

 

 

WBA8T51030G538198

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

ti-am sters seria VIN.

 

daca postezi si anuntul exact cum procedeteaza toata lumea cu siguranta te va ajuta cineva! :)

 

 

Salut,

 

Momentan masina nu e postata pe nici un site de profil la vazare. O vinde fratele unui coleg de servici.

Maine o s-o vad si daca nu o cumpar probabil va fi postat si un anunt.

 

Mersi

O zi faina!

Link to comment
Share on other sites

Cum nici una nu a corespuns descrierii am marit bugetul si maine merg sa vad

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-x3-ID7GAAsv.html#xtor=SEC-81

 

WBAWZ510200L07596

 

Daca puteti sa ma ajutati si cu asta raman vesnic recunoscator.

Multumesc anticipat. :thumbsup:

 

Am fost si am vazut masina dar din nefericire pentru mine masina nu merita fiindca:

-haionul plus bara spate erau infundate

-semnalizare oglida dreapta sparta

-caseta batea

-interior uzat

etc

 

In schimb am vazut azi

https://www.olx.ro/oferta/bmw-x3-bmw-x3-2-0-tdi-190-cp-euro-6-IDdcuWP.html

Este ok doar ca nu apare ultima revizie in idrive iar proprietarul sustine ca sigur a fost facuta la reprezentanta

Seria de sasiu WBAWZ510600L02627 daca ati putea sa confirmati sau nu spusele comerciantului.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Tu ai citit anuntul? Dotarile sunt puse la misto: TDI, aer conditionat 4 zone, suspensie reglabila, tara de origine Romania. Dupa care, masina e 2014 nu 2015. Chiar daca masina ar avea kilometrii aia (ceea ce e putin probabil la o masina de 5 ani din Germania), chiar vrei sa cumperi de la un samsar care minte din prima?
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

tara de origine - Romania , cu numere de Germania :hyper: . dupa locul de prezentare , cred ca l-am contactat si eu acum vreo 6-7 luni .avea doua x3 . l-am intrebat de VIN , una-alta si cand am vrut mai multe informatii si foto dupa acte , sa nu merg la suceava de pomana , nu a mai raspuns neam la telefon si mesaje . concluzia .... ? Edited by marius420d
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da am citit anuntul si nu consider ca minte daca a scris TDI fiindca b47 este un motor turbo diesel chiar daca TDI apartine grupului VAG, la aer conditionat a bifat si simplu si dublu si 4 zone iar anul este ca la majoritatea de pe net daca este sfarsitul anului omul spune anul urmator oricum astea sunt detalii si orice om minte mai mult sau mai putin.

Eu sunt interesat doar daca pentru Seria de sasiu WBAWZ510600L02627 se confirma istoricul .

Uite asta era marea minciuna tara de origine. :frantics:, nu toti oamenii au rabdare cu unii clienti care vor si analizele vechiului proprietar daca se poate.(am vandut masina si am intalnit tot felul de cereri ciudate...de unde sa stiu eu daca fostul proprietar din Germania era femeie sau barbat etc)

Edited by claudiu-cocrea
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

AdriANNO eu nu inteleg care este problema cu samsarii? Poate nu sunt dispus sa merg eu in Germania ce ar trebui sa fac? Ar trebui sa platesc cu 25%-50% mai mult sa o cumpar de la Auto rulate Bavaria? eu doar am cerut ajutorul in legatura cu seria de sasiu fiindca pare foarte ciudat sa fi avut revizie la BMW dar sa nu apara in Idrive.

Deci repet "Eu sunt interesat doar daca pentru Seria de sasiu WBAWZ510600L02627 se confirma istoricul ."(daca omul a mintit sau nu - si in functie de asta trag concluzia)

marius420d da asta doream daca se poate doar sa ii verific spusele :goodjob:

 

Imi cer scuze dar as prefera sa nu mai lungim o discutie care sigur nu aduce nimic bun.

Multumesc celor care ne ajuta din cand in cand sa luam o decizie buna sau rea.

Edited by claudiu-cocrea
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

mai repet inca o data desi multa lume probabil a mai vazut lucrul asta mai ales @BMWCoder care ajuta colegii de ceva timp pe acest thread.

 

nu mai postati sau nu mai solicitati verificari VIN daca seria nu este insotita de link de vanzare. cu atat mai mult daca nu vorbim de o masina din grupul BMW.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua. Stie cineva ceva despre masina aceasta?

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-7-730-ID7GzRUe.html

 

VIN WBA7C21010G479811

 

Va multumesc anticipat

 

Am fost si am vazut masina dar din nefericire pentru mine masina nu merita fiindca:

-haionul plus bara spate erau infundate

-semnalizare oglida dreapta sparta

-caseta batea

-interior uzat

etc

 

In schimb am vazut azi

https://www.olx.ro/oferta/bmw-x3-bmw-x3-2-0-tdi-190-cp-euro-6-IDdcuWP.html

Este ok doar ca nu apare ultima revizie in idrive iar proprietarul sustine ca sigur a fost facuta la reprezentanta

Seria de sasiu WBAWZ510600L02627 daca ati putea sa confirmati sau nu spusele comerciantului.

Multumesc.

vin.report - VIN LITE BMW WBA7C21010G479811.pdf

vin.report - VIN LITE BMW WBAWZ510600L02627.pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Scrie ĂŽn anunț cum cĂŁ ar fi de nouĂŁ ĂŽn țarĂŁ și acesta este istoricul la RAR.

 

145054 06.02.2020 StaĂžie ITP

123880 23.01.2018 StaĂžie ITP

93386 06.01.2016 StaĂžie ITP

54000 20.11.2013 StaĂžie ITP

35000 18.10.2011 StaĂžie ITP

- 02.09.2009 RAR

- 15.05.2007 RAR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.