Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut,

Ce parere aveti de:

https://www.olx.ro/oferta/bmw-520d-m-tech-IDdnobI.html

Vin: WBA5E51090G064691

Are o poveste ciudatĂŁ cica ar fi plecat din țarĂŁ si o vinde socrul lui.

A dat pe ea 21000 euro acum 2 ani dar nu a mers cu ea si acum o lasa in 14500.

Are intrare la rar in 2018 si in 2020 si conform rar a parcurs doar 1500km in 2 ani.

Edited by claudiu-cocrea
Link to comment
Share on other sites

buna ziua,

Ma intereseaza 2 masini din piata si anume :

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-ID7GD4Fz.html si WIN -> WBA5D71040D779281

 

sau

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-535-ID7GD3M4.html si WIN -> WBA5K51090D083770

 

Cunoaste cineva aceste masini sau istoricul lor ? Va multumesc pentru cei care ma pot ajuta.

Edited by alexgabmaria
Link to comment
Share on other sites

Fake uri ambele, km dati inapoi la greu ! Nu mai cautati masini care va fura ochii! Mai ales masini de la samsari !

pai masinile sunt inmatriculate ambele si am presupus ca nu or fi samsari... am luat in calcul km dati in spate dar nu am gasit dovezi.

 

ok ok nu imi doresc sa iau de la samsar dar de unde sa iau ? nu caut dotarile care astea le au masinile astea, caut motorizarea 3ld biturbo...

 

Multumesc pentru raspuns,

Link to comment
Share on other sites

am aruncat un ochi si pe mobile vad ca pretul real al masinii este undeva la 15 -> 16k mult mai prost dotate ca astea din romania si cu km mai multi media 270k. Totusi astept daca ma poate ajuta cineva cu informatii daca au km masluiti. Pe RaR par ok la km asta daca nu au fost dati in napoi cand a fost inmatriculata ...
Link to comment
Share on other sites

Anunturile sunt ambele de samsari, se vede din elicopter, dar vad ca te ambitionezi sa crezi ca ai dat peste singurii 2 samsari cinstiti din Romania. In cazul asta eu zic sa cumperi, ce s-ar putea intampla? :) Edited by LYM
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Ce parere aveti de:

https://www.olx.ro/oferta/bmw-520d-m-tech-IDdnobI.html

Vin: WBA5E51090G064691

Are o poveste ciudatĂŁ cica ar fi plecat din țarĂŁ si o vinde socrul lui.

A dat pe ea 21000 euro acum 2 ani dar nu a mers cu ea si acum o lasa in 14500.

Are intrare la rar in 2018 si in 2020 si conform rar a parcurs doar 1500km in 2 ani.

 

Prostii , pacat ca unii mai pun botul la aceste anunturi . Eu cand am vandut f10 le acum 3 ani , avea 320k km , la cumparat un samsar din dimbovita , cu 13000 euro . A dat km la 185000 de mii inapoi si sa vandut cu 15000 mii dupa o saptamana...in romania inca se cumpara masini fara sa fie verificate. Probabil nu sunt bani munciti de aici si nepasarea. Nu mai umblati dupa oferte bomba , mai bine 3 4 5 mii in plus dar cumperi ceva macar cu istoric , ca de stricat se poate strica la fel una cu 50 de mii de km si una cu 350 mii km..

Edited by enigmatyq
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Ce parere aveti de:

https://www.olx.ro/oferta/bmw-520d-m-tech-IDdnobI.html

Vin: WBA5E51090G064691

Are o poveste ciudatĂŁ cica ar fi plecat din țarĂŁ si o vinde socrul lui.

A dat pe ea 21000 euro acum 2 ani dar nu a mers cu ea si acum o lasa in 14500.

Are intrare la rar in 2018 si in 2020 si conform rar a parcurs doar 1500km in 2 ani.

 

La cum ii lipsesc jaluzelele din bot poate a stat lovitĂŁ 2 ani!

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu masina

https://www.olx.ro/oferta/bmw-520d-m-tech-IDdnobI.html

Am fost sa o vad fiindca am avut treaba in zona Brasovului.

Partea buna"

masina are jante plus cauciucuri foarte bune Nankang si discuri fata spate noi.

Acum partea nasoala:

- faruri aburite si murdare pe interior plus matuite

- radiator recent inlocuit plus bare metalice din fata radiatorului

- bara nu sta perfect si scutul parea decupat de el iar in fata scutului ii pusese un holsurub si prezenta scurgeri de ulei

- aproximativ 10 zgarieturi in cerc pe capota diametru 20cm , o pata pe bara fata in dreapta, cateva zgarieturi de 10-20cm pe caroserie, lovita aripa dreapta spate si reparata local jalnic cred ca a folosit oja.

- parbriz spart

- scaun sofer cu uzura cam cum avea scaunul de la masina mea dupa 300.000km

Nu am mai urcat in ea nu am pus testerul si nici test de drum fiindca si asa am pierdut 30 de miute de aiurea.

 

Am incercat sa vorbesc cu omul la telefon sa lamurim neclaritatile dar a insitat ca socrul lui poate sa ma ajute cu toate detaliile refuzand sa imi dea numarul lui din UK (cred ca nici nu este in UK)

Cand am intrat in detalii cu istoricul si problemele masinii a devenit agresiv.

Multumesc tuturor pentru ajutor.

Numai bine si bafta la achizitii.

post-90017-0-93034900-1601922135_thumb.jpeg

post-90017-0-42778400-1601922144_thumb.jpeg

post-90017-0-21880700-1601922152_thumb.jpeg

post-90017-0-48023400-1601922159_thumb.jpeg

Edited by claudiu-cocrea
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Un posesor care-si permite un seria 5 nu va pune niciodata pe masina anvelope Nankang, Ling-Lang si alte rahaturi de gen.

Eu am montat Nexen, și nu am ce sĂŁ le reproșez. Dar acum cĂŁ ai zis cĂŁ nu-mi permit 5, nu știu ce sĂŁ fac, sĂŁ o vând?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nexen e Coreean - nu intra in categoria de mai sus. Este totusi un cauciuc din categoria low cost, mai potrivit pentru Logan, Clio, etc nu pentru un BMW seria 5. Probabil ca da, nu ti-l permiti asa cum se intampla in 80% din cazurile de posesori de BMW sh din RO.

PS: Am zis PROBABIL - nu stiu care e situatia ta si nici nu ma intereseaza; eu spuneam ca principiu.

Edited by Adi82
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nexen e Coreean - nu intra in categoria de mai sus. Este totusi un cauciuc din categoria low cost, mai potrivit pentru Logan, Clio, etc nu pentru un BMW seria 5. Probabil ca da, nu ti-l permiti asa cum se intampla in 80% din cazurile de posesori de BMW sh din RO.

PS: Am zis PROBABIL - nu stiu care e situatia ta si nici nu ma intereseaza; eu spuneam ca principiu.

Am ĂŽnțeles, ĂŽi trag azi o spĂŁlare, niște poze faine și o pun pe Autovit☺️

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri. Am inteles ca sunt samsari si mie mi-au lasat impresia asta. Va multumesc pentru timpul acordat.

Revin catre voi cu inca o rugaminte/parere. Daca cineva cunoate auto'ul sau ce parere aveti. Masina are istoric de service pana in 2018 si avea 216k atunci sa schimbat distributia si uleiul la cv. In prezent masina are 265k km si are 3 proprietari in romania.

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-5-gt-f07-2014-3-0-xdrive-313-cp-IDcNMcb.html#3de7abcfad -> WIN WBA5N01070D087343

 

O mentiune masina a avut un incident de cand e la ultimul proprietar a fost lovita in usa spate. Proprietarul mi-a spus treaba asta, el a fost cel care a primit asigurare(nu a fost el de vina)(din spusele lui)

 

Va multumesc mult pentru timpul acordat citirii acestui mesaj si pentru ajutorul acordat. Astept pareri de la voi. Super zi,

Edited by alexgabmaria
Link to comment
Share on other sites

Nexen e Coreean - nu intra in categoria de mai sus. Este totusi un cauciuc din categoria low cost, mai potrivit pentru Logan, Clio, etc nu pentru un BMW seria 5. Probabil ca da, nu ti-l permiti asa cum se intampla in 80% din cazurile de posesori de BMW sh din RO.

PS: Am zis PROBABIL - nu stiu care e situatia ta si nici nu ma intereseaza; eu spuneam ca principiu.

 

Nexen nu are ce sa caute in discutia asta despre Nankang si Langsail sau alte chinezisme.

Pentru cine nu a mai urmarit evolutia lucrurilor, Nexen e chiar OE pentru multi producatori auto. Si pentru Porsche - chiar daca cu un singur tip de anvelopa.

Are cam aceiasi traiectorie pe care o are si Hankook de ceva timp.

 

Fiecare cumpara ce poate, dar macar de am merge vara cu anvelope de vara. Cam la nivelul asta suntem, cel putin un sfert dintre masini merg vara cu anvelope de iarna.

Asta cu brandurile e de finete deja.

Link to comment
Share on other sites

Nexen nu are ce sa caute in discutia asta despre Nankang si Langsail sau alte chinezisme.

Pentru cine nu a mai urmarit evolutia lucrurilor, Nexen e chiar OE pentru multi producatori auto. Si pentru Porsche - chiar daca cu un singur tip de anvelopa.

Are cam aceiasi traiectorie pe care o are si Hankook de ceva timp.

 

Fiecare cumpara ce poate, dar macar de am merge vara cu anvelope de vara. Cam la nivelul asta suntem, cel putin un sfert dintre masini merg vara cu anvelope de iarna.

Asta cu brandurile e de finete deja.

Eu știu ce ĂŽnseamnĂŁ Nexen, ĂŽnsĂŁ nu meritĂŁ osteneala cu cine are pĂŁreri preconcepute 🙂

E potrivit pentru Logan, și pentru Porsche Macan, dar cinciaru se dezintegreazĂŁ cu Nexen.

Edited by Cristian.O
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut pe un f10 530d nexen si kumho, luate noi, bune amandoua dar kumho mi s au parut incredibile de bune, foarte aderente, stabila masina pe curbe, nexen putin cam moi, depinde acum ce iti doresti.

Cine face afirmatii ca sunt bune pt logan sau prostii de genul habar nu are ce vorbeste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri. Am inteles ca sunt samsari si mie mi-au lasat impresia asta. Va multumesc pentru timpul acordat.

Revin catre voi cu inca o rugaminte/parere. Daca cineva cunoate auto'ul sau ce parere aveti. Masina are istoric de service pana in 2018 si avea 216k atunci sa schimbat distributia si uleiul la cv. In prezent masina are 265k km si are 3 proprietari in romania.

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-5-gt-f07-2014-3-0-xdrive-313-cp-IDcNMcb.html#3de7abcfad -> WIN WBA5N01070D087343

 

O mentiune masina a avut un incident de cand e la ultimul proprietar a fost lovita in usa spate. Proprietarul mi-a spus treaba asta, el a fost cel care a primit asigurare(nu a fost el de vina)(din spusele lui)

 

Va multumesc mult pentru timpul acordat citirii acestui mesaj si pentru ajutorul acordat. Astept pareri de la voi. Super zi,

Cum vi se pare ? Proprietarul este de acord sa faca schimb cu un f11 din 2014 M pack plus 4k euro. Merita toata treaba? Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.