Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Va multumesc pentru raspunsuri. Am inteles ca sunt samsari si mie mi-au lasat impresia asta. Va multumesc pentru timpul acordat.

Revin catre voi cu inca o rugaminte/parere. Daca cineva cunoate auto'ul sau ce parere aveti. Masina are istoric de service pana in 2018 si avea 216k atunci sa schimbat distributia si uleiul la cv. In prezent masina are 265k km si are 3 proprietari in romania.

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-5-gt-f07-2014-3-0-xdrive-313-cp-IDcNMcb.html#3de7abcfad -> WIN WBA5N01070D087343

 

O mentiune masina a avut un incident de cand e la ultimul proprietar a fost lovita in usa spate. Proprietarul mi-a spus treaba asta, el a fost cel care a primit asigurare(nu a fost el de vina)(din spusele lui)

 

Va multumesc mult pentru timpul acordat citirii acestui mesaj si pentru ajutorul acordat. Astept pareri de la voi. Super zi,

 

12/03/2019

Key

246968 Km

33851

Key 0

Link to comment
Share on other sites

pentru amatorii de seria 5 GT F07

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-5-gt-an-2014-diesel-2-0-IDdGXWx.html

 

WBA5N21070D495322

 

masina cumparata din Romania. ultima intrare in service:

 

27/06/2019

Key

195027 Km

38434 S.C.ProleasingMotors S.R.L. ,SoseauaPloiesti-Buzau

 

dupa 1 an si 3 luni masina se vinde cu kilometraj 199 860 km pusi asa ala sentiment, numai sa nu fie 200.xxx km ca sigur nu se mai uita nimeni, deci masina a facut doar 4800 km de la ultima intrare in service :unsure:

 

sau masina a iesit din garantie la 200.000km si proprietarul s-a gandit sa dea putin kilometrajul inapoi fix sub 200.000 ca sa fie credibil si plauzibil? doar el stie :twitch:

 

alte lucruri interesante:

 

- in poze masina are HUD pe cand de fabrica ea nu a avut. oare e un mare pasionat ce si a facut retrofit de HUD?

- in descriere spune ca masina are xenon desi ea de fabrica nu a avut. alt retrofit de pasionat ?

- HBA alt retrofit ?

 

sau pasiunea se trage de la dauna fata de 100.000 RON inregistrata in baza de date a RAR acum cativa ani ? oare are facturile si de la reparatia aia? :pirate:

 

mai conteaza ca Production date: 20-Nov-2013 ? Cui ii pasa !? :unsure:

Edited by SKW
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pentru amatorii de seria 5 GT F07

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-5-gt-an-2014-diesel-2-0-IDdGXWx.html

 

WBA5N21070D495322

 

masina cumparata din Romania. ultima intrare in service:

 

27/06/2019

Key

195027 Km

38434 S.C.ProleasingMotors S.R.L. ,SoseauaPloiesti-Buzau

 

dupa 1 an si 3 luni masina se vinde cu kilometraj 199 860 km pusi asa ala sentiment, numai sa nu fie 200.xxx km ca sigur nu se mai uita nimeni, deci masina a facut doar 4800 km de la ultima intrare in service :unsure:

 

sau masina a iesit din garantie la 200.000km si proprietarul s-a gandit sa dea putin kilometrajul inapoi fix sub 200.000 ca sa fie credibil si plauzibil? doar el stie :twitch:

 

alte lucruri interesante:

 

- in poze masina are HUD pe cand de fabrica ea nu a avut. oare e un mare pasionat ce si a facut retrofit de HUD?

- in descriere spune ca masina are xenon desi ea de fabrica nu a avut. alt retrofit de pasionat ?

- HBA alt retrofit ?

 

sau pasiunea se trage de la dauna fata de 100.000 RON inregistrata in baza de date a RAR acum cativa ani ? oare are facturile si de la reparatia aia? :pirate:

 

mai conteaza ca Production date: 20-Nov-2013 ? Cui ii pasa !? :unsure:

 

 

mda ce sa zic. Super omu.... " Masina este pastrata ca si una noua! "

 

eu nu am reusit sa gasesc atatea chestii la 5gt care il urmaresc (stiu doar ca a avut dauna in usa atat)

 

multumesc pt info oricum :)

Link to comment
Share on other sites

Dar ce urmaresti atat la el? Sa-i mai scada pretul?

Nu, nu asta urmaresc. Verific ca informatiile care le comunica omul sunt ok. Plus mai astept sa vad si in piata estimativ care sunt preturile, verific si in afara, mai astept o parere o informatie etc.. nu arunc cu banii pe informatii derizorii...din scris toate sunt "ca noi din fabrica"...

 

Gt ul 530 de Hd e la vânzare de mai bine de un an,când era 30.000 euro.

Da asa este. A tot redus la el. A fost si la 19500, sapt trecuta era la 21000 acum este la 20000.

30000 pt ea este destul de mult. Din punctul meu de vedere. Sau poate masina are ceva de nu sa vandut. Dasta verific si eu cat pot si mai astept de la voi cate o parere, sfat.

Pe mine cel mai mult ma intereseaza un minim 3l mediu dotat(scaune confort obligatoriu) din 2014 in sus. Astea sunt criteriile mele, nu ma intereseaza sa fie "extra full"...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nea Nicu a spus un mare adevar : "Masini bune pe 2 lei nu exista".

Asa ca pt cei ce cauta super oferte si prima intrebare cand vad un anunt este "Ultimul pret", exista nisa asta de samsari gen Nicu.

 

Macar de-ar fi asa. Dar sunt atatea bmw-uri aduse din state si facute din bucati, si care nu se vad pe 2 lei ci pe 2x,000 euro.

 

Si oricum nici asta nu justifica asa ceva. Jegul ala stie exact ce vinde, si in mod sigur masina aia nu e reparata calumea ci doar cat sa ia ochii fraierului. Cine stie ce descoperi daca o iei la verificat: airbag-uri lipsa, lonjeroane sudate si asa mai departe..

 

Astia ar trebui bagati toti in puscarie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eu as fi putin mai circumspect, imi miroase a sceneta montata pentru youtube, bunul samaritean (pe mine m-a pierdut la replica aia cu tenisi philip plein) vs samsarul analfabet, ok, poate nu lasi fata respectivului pe videoclip, dar parca nu a lasat seria de sasiu (nu cred ca iti da youtube jos un video daca lasi o serie de sasiu vizibila in parbriz), nu de alta, dar sunt cateva canale asa zis auto, in care este maltratata limba romana, ata in continut, cat si in comentarii. Iar scopul canalelor respective este sa faca vizualizari, si sa vanda niste vise umede doritorilor de masini (rable, premium, sport, orice , nu conteaza,sunt o obsesie, la roman sa ii dai mancare si masina, ca de alea a fost privat in comunism), cum ca privind asemenea chestii devin si ei niste initiati, si bineinteles vor face afacerea secolului.

Acum sincer, nu stiu cat vor fi in asentimentul meu, dar in momentul in care un necunoscut mi se adreseaza la persoana a doua, ba, ma ai gratuleaza si cu expresii "hai, frate", este evident ca nu mai pierd nici o secunda si imi vad de ale mele, dupa ce il invit sa mai studieze bunele maniere.

 

Iar in timp ce societatea e divizata intre smecheri ce dau tepe la fraieri, si vanatori de vrajitoare (a se citi samsari), aparatori ai masinii ca simbol, oameni pagubiti, multi chibiti, politicienii se scarpina la masca si isi vad de ale lor, in loc sa initeze niste legi clare, prin care sa combata evaziunea fiscala, comertul neautorizat cu autoturisme, precum sa prevada si reguli (vezi regulile privind viciul ascuns din multe tari europene), si bineinteles, contraventii si pedepse pentru cei ce inseala, cu sau fara buna-stiinta.

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Acum sincer, nu stiu cat vor fi in asentimentul meu, dar in momentul in care un necunoscut mi se adreseaza la persoana a doua, ba, ma ai gratuleaza si cu expresii "hai, frate", este evident ca nu mai pierd nici o secunda si imi vad de ale mele, dupa ce il invit sa mai studieze bunele maniere.

 

Coboara de la etajul zece din bisnis senter, iesi din camasa si intra in lumea lor. E absolut normal limbajul dintre ei, adica la nivelul samsarului.

 

E strict problema ta daca tu crezi ca e regizat. Se vede ca nu-l cunosti pe Alex!

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Și eu zic ca e rigizat, a mai fĂŁcut odatĂŁ faza asta și atunci se vedea din poze ca mașinile nu erau aceleași.

Ca e posibil sa fie asa ĂŽn realitate, e adevĂŁrat.

 

Dar din punctul meu de vedere, video asta, ca și celalalt sunt regizate.

NiciodatĂŁ o persoana care face ĂŽnșelĂŁtorii nu o sa recunoascĂŁ ce face ĂŽn 5 minute, ĂŽn fata unui necunoscut.

  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.