Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Guest poleposition
in sfarsit ....... mai bine nu te bagai in seama. :twoup:

 

Tu ce mai vrei ? ai facut 2 posturi pe forumul asta si imi spui mie ca ma bag in seama, ia hai valea.

Link to comment
Share on other sites

in sfarsit ....... mai bine nu te bagai in seama. :)

 

Tu ce mai vrei ? ai facut 2 posturi pe forumul asta si imi spui mie ca ma bag in seama, ia hai valea.

 

normal ca am doar 2-3 posturi pe acest forum ca doar nu o sa ma bag in seama ( ca musca in ....t ) la fiecare ,,subiect''. :twoup: si ce vreau???? vreau sa vad un topic unde sa nu postezi tu si sa nu fi arogant. scuteste-ne !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Nu dau doi bani pe tine sau pe parerea ta, asa ca n-ai decat sa-mi dai ignore sau sa te dai cu capul de pereti cand vezi ca postez.

 

Fiind duminica, iti recomand totusi prima varianta :twoup:

 

PS: si eu as vrea sa vad posturi in care cineva scrie corect romaneste, de exemplu "fii" cu doi "i", etc.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Pai spune si tu cate ceva despre masina aia! Ca de exemplu ce motor are...

 

masina este un 320i din 1991 130 CP. A fost masina celui care are ursul cu numarul HAI! Mai mult de atat nu stiu.

Pai si care sa fie motivul pentru care vrea sa scape de ea in schimbul unui 316i E36? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Pai spune si tu cate ceva despre masina aia! Ca de exemplu ce motor are...

 

masina este un 320i din 1991 130 CP. A fost masina celui care are ursul cu numarul HAI! Mai mult de atat nu stiu.

Pai si care sa fie motivul pentru care vrea sa scape de ea in schimbul unui 316i E36? :twoup:

 

motivul invocat de el ar fi ca masina e foarte joasa si nu o poate conduce prietena lui! Insa nu stiu de ce nu a inmatriculat-o sau trecut-o macar pe numele lui si a ramas pe B, el fiind din Mures!

Link to comment
Share on other sites

Pai spune si tu cate ceva despre masina aia! Ca de exemplu ce motor are...

 

masina este un 320i din 1991 130 CP. A fost masina celui care are ursul cu numarul HAI! Mai mult de atat nu stiu.

Pai si care sa fie motivul pentru care vrea sa scape de ea in schimbul unui 316i E36? :)

 

motivul invocat de el ar fi ca masina e foarte joasa si nu o poate conduce prietena lui! Insa nu stiu de ce nu a inmatriculat-o sau trecut-o macar pe numele lui si a ramas pe B, el fiind din Mures!

Ia vezi de cand are masina! Este foarte posibil sa fie samsar si nici macar sa-si fi luat masina in evidenta la fisc. Ai grija sa nu patesti cum tocmai ce a patit o cunostinta de-a mea: a luat o masina de la un individ care nu o inmatriculase pe numele lui si nici nu si-o inregistrase la fisc.

 

Asta i-a motivat ca nu a mai inmatriculat-o ca-l costa mult si ca a preferat sa mearga cu ea inmatrculata pe numele fostului proprietar si ii dadea aluia anual contravaloarea impozitului ca sa mearga ala si sa plateasca. S-a vaitat ca are nevoie urgenta de bani ca altfel nu o dadea, avand un copil cu un handicap sever (vraja marii)... :( Mai mult, i-a promis ca va merge el la fostul proprietar si ii va aduce certificat fiscal.

 

Asta al meu, credul si placandu-i si masina, a facut prostia si cumparat-o. :twoup: Cand sa vrea sa o inmatriculeze, il suna p-ala sa mearga la primul proprietar sa ia certificatul fiscal, la care raspunsul a fost gen, ce treaba ai cu mine, du-te si descurca-te. :)

 

Si uite asa du-te de la Ploiesti la Focsani, cauta-l pe primul proprietar, afla ca nu mai sta la adresa pe care o stia, incearca pe la Evidenta populatiei, ca intr-un final tot in instanta sa ajunga pentru a cere sa inmatriculeze masina fara certificatul fiscal respectiv. Si acum "s-a mutat" la tribunal, masina o tine in fata casei, stresat, alergat ca hotii de cai, suparat nevoie mare, doar pentru ca a fost fraier si a avut incredere intr-un nenorocit de samsar, ca asta s-a dovedit a fi intr-un final. :(

 

In concluzie, vezi sa nu te legi la cap daca nu te doare! :D

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Ia vezi de cand are masina! Este foarte posibil sa fie samsar si nici macar sa-si fi luat masina in evidenta la fisc. Ai grija sa nu patesti cum tocmai ce a patit o cunostinta de-a mea: a luat o masina de la un individ care nu o inmatriculase pe numele lui si nici nu si-o inregistrase la fisc.

 

Asta i-a motivat ca nu a mai inmatriculat-o ca-l costa mult si ca a preferat sa mearga cu ea inmatrculata pe numele fostului proprietar si ii dadea aluia anual contravaloarea impozitului ca sa mearga ala si sa plateasca. S-a vaitat ca are nevoie urgenta de bani ca altfel nu o dadea, avand un copil cu un handicap sever (vraja marii)... :) Mai mult, i-a promis ca va merge el la fostul proprietar si ii va aduce certificat fiscal.

 

Asta al meu, credul si placandu-i si masina, a facut prostia si cumparat-o. :twoup: Cand sa vrea sa o inmatriculeze, il suna p-ala sa mearga la primul proprietar sa ia certificatul fiscal, la care raspunsul a fost gen, ce treaba ai cu mine, du-te si descurca-te. :) uite asa du-te de la Ploiesti la Focsani, cauta-l pe primul proprietar, afla ca nu mai sta la adresa pe care o stia, incearca pe la Evidenta populatiei, ca intr-un final tot in instanta sa ajunga pentru a cere sa inmatriculeze masina fara certificatul fiscal respectiv. Si acum "s-a mutat" la tribunal, masina o tine in fata casei, stresat, alergat ca hotii de cai, suparat nevoie mare, doar pentru ca a fost fraier si a avut incredere intr-un nenorocit de samsar, ca asta s-a dovedit a fi intr-un final. :(

In concluzie, vezi sa nu te legi la cap daca nu te doare! :(

 

 

Asta ma gandeam si eu sa nu fie ceva dubios cu actele! Oricum sansele de a ajunge in posesia mea sunt minime! Dar arata foarte bine masina, exact ca in poze si merge foarte bine.... Am fost sa o vad ca muream de curiozitate!

Link to comment
Share on other sites

Le-am scris un email la cei de la autovit ca nu-i mai suport:

 

Sa va fie rusine ca lasati pe site-ul vostru toti samsarii si nesimtitii

sa ne minta in cele mai diferite si neinimaginabile si nesimtite feluri.

Sunt convins ca pe criza asta cel mai mult conteaza cashul, dar deja multe

din anunturile care le gasesc pe site-ul vostru sunt penibile.

 

Din moment ce aveti niste reguli de postare a anunturilor care includ si

verificarea manuala a lor, am ajuns la concluzia ca d-voastra sprijiniti

MINCIUNILE SI NESIMTIRILE samsarilor si nu numai din Romania.

Haideti sa va dau niste exemple despre minciuni care le poate observa

orice om normal (dar voi nu):

 

http://autovit.ro/bmw-325-C14195815.html

 

Sunt convins ca a bifat la extraoptiuni toate extraoptiunile posibile, ia

ziceti, vedeti cumva la masina plafon panoramic? Sau cadru de protectie?

A?

 

http://autovit.ro/bmw-330-C14309561.html

 

Prin regulile d-voastra de postare parca spuneati ca nu admiteti pozele

editate, ia uitati-va in poza cu lateralul masinii, nu vedeti nimic

ciudat? ROTILE MASINII CARE SUNT MAI MARI decat in celelalte poze?

Cauciucurile care parca nici nu mai sunt? Nu se vede de la o posta ca poza

este contrafacuta?

 

Si aici un anunt care reflecta 100% sprijinul vostru asupra minciunilor de

pe autovit:

 

http://autovit.ro/skoda-octavia-C13805690.html

 

Fabricatie: 2007, Data inmatricularii: 12/2006 Adica masina a fost

inmatriculata inainte sa fie fabricata???

 

Sa va fie rusine!!! As putea sa continui cu sute de anunturi in care se

vede pe fata ca sunt mincinoase!!!

 

RUSINE!!!!

 

 

Subiect: Re: Reclamatii

De la: "Sugestii Autovit" <sugestii@autovit.ro>

Data: Lun, 26 Iulie, 2010 12:36 pm

Prioritate: Normal

OpĂžiuni: AfiÂşeazĂŁ antet complet | AfiÂşeazĂŁ versiune tipĂŁribilĂŁ | AfiÂşeazĂŁ detalii mesaj

 

 

Buna ziua,

 

Acest site doar publica anunturi. Raspunderea pentru veridicitatea

datelor din aceste anunturi apartine strict vanzatorului. Noi nu ne

putem asuma in niciun fel raspunderea pentru aceste date.

 

O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca sunt off topic , dar daca tot e vorba de Autovit si samsari :twoup: nu ma pot abtine .

 

Uitati-va pe anuntul asta : http://autovit.ro/audi-a8-C14183956.html

 

Citez din descriere :

 

UN SINGUR PROPIETAR,PENSIONAR,A FOST FOLOSITA NUMAI IN WEEKENDURI,TINUTA NUMAI LA GARAJ,KM SUNT ABSOLUT REALI, ................ , MASINA ESTE PRACTIC NOUA !!! MERITA VAZUTA!

 

:)))))))))))))))))

Edited by dangrig
Link to comment
Share on other sites

[\quote]

 

 

Subiect: Re: Reclamatii

De la: "Sugestii Autovit" <sugestii@autovit.ro>

Data: Lun, 26 Iulie, 2010 12:36 pm

Prioritate: Normal

OpĂžiuni: AfiÂşeazĂŁ antet complet | AfiÂşeazĂŁ versiune tipĂŁribilĂŁ | AfiÂşeazĂŁ detalii mesaj

 

 

Buna ziua,

 

Acest site doar publica anunturi. Raspunderea pentru veridicitatea

datelor din aceste anunturi apartine strict vanzatorului. Noi nu ne

putem asuma in niciun fel raspunderea pentru aceste date.

 

De asteptat! Site-uri romanesti de prost gust copiate dupa site-urile occidentale. Cel mai concludent exemplu okazii.ro! ROMANISME de prost gust facute sa scoata bani! Tipic

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca sunt off topic , dar daca tot e vorba de Autovit si samsari :twoup: nu ma pot abtine .

 

Uitati-va pe anuntul asta : http://autovit.ro/audi-a8-C14183956.html

 

Citez din descriere :

 

UN SINGUR PROPIETAR,PENSIONAR,A FOST FOLOSITA NUMAI IN WEEKENDURI,TINUTA NUMAI LA GARAJ,KM SUNT ABSOLUT REALI, ................ , MASINA ESTE PRACTIC NOUA !!! MERITA VAZUTA!

 

:)))))))))))))))))

Da, se pare ca omu e in urma...chestia cu pesionarul si weekendul tinea acum 8-10 ani. Dupa nr. de inmatriculare se vede ca omu e pushtan. Asa de reali sunt si nr. de km...

Link to comment
Share on other sites

De asteptat! Site-uri romanesti de prost gust copiate dupa site-urile occidentale. Cel mai concludent exemplu okazii.ro! ROMANISME de prost gust facute sa scoata bani! Tipic

Acum ce ai vrea,sa te despagubeasca autovit in caz ca iei teapa cu masina?

Link to comment
Share on other sites

Are o nota de mahalagism lejer isteric sesizarea ta, trebuie sa recunosc :

 

Isteric sunt, dar mahalagiu... Te plictisesti?

 

Nu am spus ca esti mahalagiu, am spus ca sesizarea ta are o nota de mahalagism.

 

Nu, nu ma plictisec deloc

 

 

 

Are o nota de mahalagism lejer isteric sesizarea ta, trebuie sa recunosc

 

Isteric sunt, dar mahalagiu... Te plictisesti?

 

Relaxeaza-te, asta stie el...sa jigneasca :twoup: Si mie mi-a zis nu stiu ce...a zis de masina mea ca-i varza...etc :)

Nu i-am mai spus ca daca n-am banii lui si n-am porsche ca el...asta nu inseamna ca 320d-ul meu e varza...e o masina foarte buna, verificata de mai multi mecanici de cand am luat-o...si periodic de unul singur de cand l-am gasit...etc :)

 

 

Dar ...domnul concluziona ca masina mea e varza :(

 

Deci...repet...stai linistit, omu` jigneste asa de obicei :( Nu-i nicio problema, e vorba de caracter :D

 

Esti paranoic. Nu ti-am spus asa ceva.

 

 

Ce noroc ca am gasit postu`...macar dovedesc ca nu-s "paranoic" :D)

Asadar...domnule poleposition...aveti aici spusele dvs :D

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...8742&st=280

 

Respect etern :punk:

Link to comment
Share on other sites

Are o nota de mahalagism lejer isteric sesizarea ta, trebuie sa recunosc :

 

Isteric sunt, dar mahalagiu... Te plictisesti?

 

Nu am spus ca esti mahalagiu, am spus ca sesizarea ta are o nota de mahalagism.

 

Nu, nu ma plictisec deloc

 

 

 

Are o nota de mahalagism lejer isteric sesizarea ta, trebuie sa recunosc

 

Isteric sunt, dar mahalagiu... Te plictisesti?

 

Relaxeaza-te, asta stie el...sa jigneasca :) Si mie mi-a zis nu stiu ce...a zis de masina mea ca-i varza...etc :)

Nu i-am mai spus ca daca n-am banii lui si n-am porsche ca el...asta nu inseamna ca 320d-ul meu e varza...e o masina foarte buna, verificata de mai multi mecanici de cand am luat-o...si periodic de unul singur de cand l-am gasit...etc :(

 

 

Dar ...domnul concluziona ca masina mea e varza :(

 

Deci...repet...stai linistit, omu` jigneste asa de obicei :D Nu-i nicio problema, e vorba de caracter :D

 

Esti paranoic. Nu ti-am spus asa ceva.

 

 

Ce noroc ca am gasit postu`...macar dovedesc ca nu-s "paranoic" :D)

Asadar...domnule poleposition...aveti aici spusele dvs :punk:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...8742&st=280

 

Respect etern :P

A spus ca "probabil este mai varza...", PROBABIL. In concluzie, exista si posibilitatea sa nu fie varza. Eu, cel putin, asa inteleg... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Are o nota de mahalagism lejer isteric sesizarea ta, trebuie sa recunosc :

 

Isteric sunt, dar mahalagiu... Te plictisesti?

 

Nu am spus ca esti mahalagiu, am spus ca sesizarea ta are o nota de mahalagism.

 

Nu, nu ma plictisec deloc

 

 

 

Are o nota de mahalagism lejer isteric sesizarea ta, trebuie sa recunosc

 

Isteric sunt, dar mahalagiu... Te plictisesti?

 

Relaxeaza-te, asta stie el...sa jigneasca :) Si mie mi-a zis nu stiu ce...a zis de masina mea ca-i varza...etc :)

Nu i-am mai spus ca daca n-am banii lui si n-am porsche ca el...asta nu inseamna ca 320d-ul meu e varza...e o masina foarte buna, verificata de mai multi mecanici de cand am luat-o...si periodic de unul singur de cand l-am gasit...etc :(

 

 

Dar ...domnul concluziona ca masina mea e varza

 

Deci...repet...stai linistit, omu` jigneste asa de obicei. Nu-i nicio problema, e vorba de caracter

 

Esti paranoic. Nu ti-am spus asa ceva.

 

 

Ce noroc ca am gasit postu`...macar dovedesc ca nu-s "paranoic" :()

Asadar...domnule poleposition...aveti aici spusele dvs :D

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...8742&st=280

 

Respect etern :D

A spus ca "probabil este mai varza...", PROBABIL. In concluzie, exista si posibilitatea sa nu fie varza. Eu, cel putin, asa inteleg... :twoup:

 

Si eu spun ca ...probabil esti...nu spun cum ca nu vreau suspend :D . In concluzie, exista si posibilitatea sa nu fii...nu stiu cum:). Tu, cel putin, ar trebui sa intelegi :punk:)

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca sunt off topic , dar daca tot e vorba de Autovit si samsari :twoup: nu ma pot abtine .

 

Uitati-va pe anuntul asta : http://autovit.ro/audi-a8-C14183956.html

 

Citez din descriere :

 

UN SINGUR PROPIETAR,PENSIONAR,A FOST FOLOSITA NUMAI IN WEEKENDURI,TINUTA NUMAI LA GARAJ,KM SUNT ABSOLUT REALI, ................ , MASINA ESTE PRACTIC NOUA !!! MERITA VAZUTA!

 

:)))))))))))))))))

 

 

Stiu masina asta si proprietarul.

E o persoana respectabila care are ceva afaceri prin Alexandria. Nu cred ca s-ar preta sa dea km inapoi. Doar daca a vandut-o la un samsar.

Link to comment
Share on other sites

Si eu spun ca ...probabil esti...nu spun cum ca nu vreau suspend :D . In concluzie, exista si posibilitatea sa nu fii...nu stiu cum:). Tu, cel putin, ar trebui sa intelegi :D)

Wow! Fascinating!!! :) In cazul tau, evaluand raspunsul, categoric nu exista posibilitatea sa nu fii...nu stiu cum! :(

 

P.S.: Da, ar trebui sa inteleg ca, de fapt, nu masina era varza... :(

 

P.S 2: Intrebarea este: oare ce ti-a oparit partea dorsala atat de tare, incat sa iti afecteze intelectul? :twoup: Te credeam mai cerebral... :)

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.