Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Aceeasi poveste cu pozele de pe autovit. I-am cerut VIN-ul la misto si l-am sunat pentru a doua oara dupa 30 min.

I-am spus ca am aflat dupa VIN ca masina a fost lovita frontal si ca avea 170.000 km in 2005.

 

Serios ? :twoup:

 

Ai verificat VIN-ul ? S-au ai zis la misto ?

Link to comment
Share on other sites

Prima arata ingrijita, cel putin in poze. Probabil era pregatita de vanzare... :twoup:

Cea de-a doua, nu stiu ce sa zic... Din poze nu iti poti face o idee conforma cu realitatea 100%.

 

Daca tot stii mai multe despre ele, spune-ne si noua! :)

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

cea rosie ingrijita arata bine doar in poze ..in rest e praf ...avea acu 4 ani 270.000:))

cealalta nu are istorie service dar dupa cum arata interiorul avea lejer 3-400.000km

oricum pozele nu arata intotdeauna realitatea :twoup:

 

Nu ai vazut cumva un 320d turing non facelift argintiu in Valcea dar cu nr de AB????

 

mai exact 320d -ul asta,care apropo am aflat ca are 280.000 km reali.

 

http://www.auto.ro/bmw-320/578933.html

Edited by Bogdan Chis
Link to comment
Share on other sites

Cu anuntul acesta, care o fi treaba?

http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDeta...amp;tabNumber=1

Are un pret foarte mic, si masina arata bine, insa daca vrei sa contactezi vanzatorul, observi ca nu are trecut nimic la date de contact.

O fi spam?

Mda, fotografiile sunt facute pe aleea care duce la campusul Universitatii Ovidius din Constanta, mai exact intrarea unde isi are sediul Facultatea de medicina. Dupa modalitatea in care sunt facute pozele, cat si locatie iti pot spune ca in proportie de 99,9%, masina este vanduta de samsari, care cel mai probabil isi au "sediul" pe B-dul Aurel Vlaicu, pe langa Real 2, Metro 2. :)

 

Nu iti recomand sa ai de-a face cu samsarii aia. Vand in marea majoritate cele mai mari junghiuri, ca sa nu mai spun ca incearca sa te prostesc in ultimul hal. Numai cand vezi de la cine iei masina, ti se taie. :)

 

Gandeste-te in ce stare poate fi acea masina daca samsarul o da cu 5k! Ai in vedere comisionul samsarului si concluzioneaza cu cat a luat-o el! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

cea rosie ingrijita arata bine doar in poze ..in rest e praf ...avea acu 4 ani 270.000:))

cealalta nu are istorie service dar dupa cum arata interiorul avea lejer 3-400.000km

oricum pozele nu arata intotdeauna realitatea :twoup:

 

Nu ai vazut cumva un 320d turing non facelift argintiu in Valcea dar cu nr de AB????

 

mai exact 320d -ul asta,care apropo am aflat ca are 280.000 km reali.

 

http://www.auto.ro/bmw-320/578933.html

 

da masina am vrut sa o vad, dar cand am studiat cu atentie interiorul mi-am dat seama ca e imposibil sa aibe km aia ma asteptama sa fie in jure de 300.000km:)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Cred ca topicul asta va fi foarte utilizat dupa ce intra in vigoare noua taxa auto.

 

Abia astept, atunci pun la vanzare Cayenne-ul cu vreo 45 de mii de euro lejer, sa nu mai aud exemple cu "baaaa, pai pe mobile.de costa atat sau atat" :twoup: Bine "ba"!

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-525-C15301911.html

 

Masina a fost de vanzare in piata auto din Satu Mare, o vindea un samsar. Era pusa si pe autovit la un moment dat, vedeti pozele atasate (mi-am salvat pe vremea aia pozele, pentru ca imi placea foarte mult interiorul asta).

Stiu cu exactitate detaliile despre masina pentru ca eram interesat sa o cumpar!

Cerea omul pe ea 16450EUR. (insa nu era inmatriculata inca).

 

Avea 124000km, dar am renuntat pe baza faptului ca ii lipsesc: PDC, Climatronic, Xenon ( si motorul de 3l :twoup: )

Situatia era cu atat mai interesanta pentru ca: in pozele de pe autovit masina avea numere de Olanda (NL) iar in anunt scria "tara de origine: Germania" (poate s-a referit omu' la faptul ca e produsa in Germania).

 

Iar acum peste 2-3 luni masina iar e pe autovit. (Sunt 100% sigur ca masina e aceeasi: interior, clima cu butoane de aragaz, navi profesional, 2007 fara LCI, jantele, etc).

Pretul este 15800 (deja inmatriculata). DAAAAAAAARRRRRR ... kilometrii sunt deja 181000.

 

Ce s-au inmultit dintr-odata kilometrii aia.

post-26229-1285232925_thumb.jpg

post-26229-1285232935_thumb.jpg

post-26229-1285232941_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-525-C15301911.html

(mi-am salvat pe vremea aia pozele, pentru ca imi placea foarte mult interiorul asta).

Culoarea pielii se numeste cinemoon si mi se pare cea mai superba care exista pt e60. Si mie mi-a placut pielea asta si dupa 3 luni de cautari am gasit in Germania. Vezi ca nu se intretine tocmai usor...

Daca este non-lci, motorul este de 2.5l nu de 3

Link to comment
Share on other sites

Daca este non-lci, motorul este de 2.5l nu de 3

 

Exact. Pentru ca masina e un 525d Non-LCI motorul e de 2.5 si pentru asta am zis ca imi doresc de fapt un motor de 3l.

Iar daca ar fost un LCI ... mi-as fi dorit un 530d :twoup:

 

Pai si atunci la ce mai cauti 525d daca tu vrei 530d? :)

Link to comment
Share on other sites

Daca este non-lci, motorul este de 2.5l nu de 3

 

Exact. Pentru ca masina e un 525d Non-LCI motorul e de 2.5 si pentru asta am zis ca imi doresc de fapt un motor de 3l.

Iar daca ar fost un LCI ... mi-as fi dorit un 530d :twoup:

Vezi ca un LCI de 3.0l cat de cat dotat si cu un istoric + kilometraj real sub 22k nu cred ca gasesti ... + taxa lu' peste.

Iar un non-lci bun, la 17k, eu zic ca gasesti. Bafta si spor !

 

PS: Oricum si 525 asta din poze era dotat. Avea detector, avea woofer + statie, jante pe 18" -> replici de M si astea cred ca erau asa, doar dotarile de suprafata :)

Edited by cernica87
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.