Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am avut la un moment dat, pentru o perioada scurta de timp, ce-i drept, e92 325i automat 2500 cmc. Imi consuma in Bucuresti 18%, stil de condus normal, uneori sportiv.

 

In timpul ala avea un prieten e93 335i automat si zicea ca are consum tot 18%.

Edited by MihaiC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pai de la 320i cabrio ... te duci catre 335i ... sa fim seriosi :twoup:

 

vrei sa iei masina ? e simplu scoate-ti banii din ce ii ai "bagati" stai un pic pe autovit , rulate , leasinguri si cu siguranta iti gasesti ... te duci cu banii la tine cum ti-a recomandat si CTS ... ii pui banii jos omului ... si o sa vezi ca din momentul in care el cere 25k si tu ii pui 23,5 ... urmeaza o negociere scurta si in 24 , 24,5 o iei ... nimic mai simplu ... te duci cu omu sa scoata fiscalul faci contractu iei cartea talonu si masina si s-o stapanesti sanatos :)

Link to comment
Share on other sites

daca tu stai si te tot gandesti pe forum la masini si tu nu ai banii, 'decat intr-o saptamana din momentul in care ii ceri',o sa stai si la anu pe forumul asta tot in cautare de masini bune!Ai invatat prea mult la drept roman si ai uitat sa mai iesi si pe afara,asta ca o gluma desigur. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Nu am luat-o ieri pentru ca e prima masina pe care am vazut-o si m-am dus efectiv asa la plesneala dupa ce am vb cu femeia la telefon. Planu era ca azi ii dau un avans pentru ca banii ii am la dispozitie in 1 sapt de cand ii cer. Nu sunt cash ca nu sunt nebun sa tin 25k sub saltea. II am doar ca dureaza 1 sapt pana pot sa ii retrag din ce sunt bagati...

 

opinie corecta si curata vreau. Cat consuma un 325i Cabrio e93 in bucuresti 2.5 l benzina nu 3 l. Nu ma hotarasc daca sa ma uit si la masina asta... Am prieteni care zic ca le consuma 18 cand au avut ei, ceea ce deja mi se pare prea mult...asa prefer daca tot e consumu pe acolo sa iau 335i.

 

Daca gasesti un 335i in stare buna nu sta pe ganduri..singura diferenta sesizabila e la impozit, consumul e cu maxim 2l mai mare. Ca idee, un e93 325i automat iti consuma lejer 16 in Bucuresti, oricat de mult l-ai menaja.

Link to comment
Share on other sites

Daca gasesti un 335i in stare buna nu sta pe ganduri..singura diferenta sesizabila e la impozit, consumul e cu maxim 2l mai mare. Ca idee, un e93 325i automat iti consuma lejer 16 in Bucuresti, oricat de mult l-ai menaja.

 

are motor de 3.0 biturbo .. .deci 2160 lei / an

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Pe mine ma enerveaza aia de vin doar asa, la misto, n-au bani oricum, dar ei vin sa se dea cu masina, cica test-drive. Venise unu, ultimu' coclit basit, impreuna cu alt dubios cu privire de puscarias, sa dea si pielea lor o tura cu M6-le cand il aveam la vanzare, adica sa-l conduca ei... Cand i-am vazut, am zis ca turbez, nu am fost de acord decat daca imi arata macar o dovada ca au banii pe care ii cer pe masina....au renuntat. Poate erau chiar hoti de masini, dreq stie.

 

In general nici nu discut cu eventualii cumparatori, daca la telefon incep cu chestii gen "serifule, bosule, bos-de-bos, patroane etc", asta la telefon parea mai civilizat.

 

Probabil ca cei care vand mai des masini, wlf sau mircea, au mai multe istorisiri de genul asta.

Link to comment
Share on other sites

daca tu stai si te tot gandesti pe forum la masini si tu nu ai banii, 'decat intr-o saptamana din momentul in care ii ceri',o sa stai si la anu pe forumul asta tot in cautare de masini bune!Ai invatat prea mult la drept roman si ai uitat sa mai iesi si pe afara,asta ca o gluma desigur. :twoup:

 

 

Adevarat am invatat prea mult. Pana nu imi iau masina nu mai ies din casa :))

 

E ciudat ce zici tu contrazice piata....sunt mult masini pe autovit care au mii de viewuri...si totusi nimeni nu le cumpara...stau cu ele de luni de zile la vanzare...o saptamana sa fie asa mult in conditiile in care ii las omului un avans? Chiar e nevoie sa ma duc cu banii in buzunar cand vad orice masina? ca daca e asa ii scot dracu acum si stau cu ei in buzunar pana O gasesc :))

 

Fix masina pe care am vrut-o eu s-a dat in 2 zile..da-o dracu de treaba :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Asta e o parere subiectiva.

 

M-ar fi interesat mai mult latura practica gen: fiabilitate, costuri, etc etc.

 

Corect, depinde pentru ce iti trebuie, ce vrei sa iti ofere, etc.

 

Da o tura pe vwforum, sunt ceva baieti mai priceputi cat si pareri mai pertinente legate de fiabiliate, etc.

Link to comment
Share on other sites

M-as fi orientat catre X-drive sunt foarte putine si cu dotarile care mi le doresc eu .

 

Puterea o fac la Racing Code pe stand cu evacuare si admisie poe la vreo 270 de cai.

 

Motorul nu mi se pare asa mare in conditiile in care un 3.0 e solutia cea mai buna pe un sedan.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Asta e o parere subiectiva.

 

M-ar fi interesat mai mult latura practica gen: fiabilitate, costuri, etc etc.

 

Ca si fiabilitate e o masina foarte buna, o tinuta de drum foarte buna. De preferat sa aiba suspensia adaptiva, dar si cea stock este confortabila. Ca si motor ori 2.0d ori 3.0d, eu unul nu vad rostul celui de 2.7d..impozitul este foarte apropiat de cel al motorului 3.0d, iar puterea este mult inferioara. Fata de e90 este mai moale si mai serioasa, se apropie mai degraba de stilul mercedes-benz. P.s. Motorul 2.0tfsi de 211 cai (parca) este cel putin interesant, si-au cumparat de curand parintii unei prietene un a4 cu motorizarea asta si e senzationala masina. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai am zis ca nu o las stock.

 

Nu am mers cu sistemu asta de quattro sa vad cum e cu el , daca e intuitiv , daca tine mai mult aderenta la inceput sau ai da drumul si o controleaza in lipsa aderentei.

 

Nu ma intereseaza benzina, vreau o masina economica si 3.0 nu prea am gasit cu dotarile si km putini.

 

Sunt mai pretentios cand vine vorba de masini si nu prea imi place sa vad peste 100.000 km .

Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai am zis ca nu o las stock.

 

Nu am mers cu sistemu asta de quattro sa vad cum e cu el , daca e intuitiv , daca tine mai mult aderenta la inceput sau ai da drumul si o controleaza in lipsa aderentei.

 

Nu ma intereseaza benzina, vreau o masina economica si 3.0 nu prea am gasit cu dotarile si km putini.

 

Sunt mai pretentios cand vine vorba de masini si nu prea imi place sa vad peste 100.000 km .

 

Masina economica nu prea merge in combinatie cu 3.0d..in Bucuresti consuma la fel ca 2.0tfsi..13-15. Daca ai un buget generos si cauti modelul asta in mod special cel mai bine cauti in Germania, oferta e destul de bogata. Intre timp un test-drive te-ar lamuri mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine chiar este economicos un 3.0d in comparatie cu un 4.5 benzinar.

 

Am mai avut bmw 3.0cd si nu sarea de 11 in oras.Cuplat la o tractiune integrala nu vad de ce ar sari cu mult.

 

2.0 iese din discutie e prea slab , deci in consecinta consumand aproape cat cel de 3.0 datorita solicitarilor mai mari pe care trebuie sa le faca si lipsei de cuplu.

 

Germania iarasi iese din discutie pentru ca nu vreau sa imbogatesc statu roman cu cateva mii de euro degeaba.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag...

 

Am fost ieri sa vad asta http://www.autovit.ro/bmw-320-C17409136.html

 

Super masina...condusa de o femeie...25k kilometri reali. Mai avea postgarantie 3 ani! nezgaraita, neatinsa nelovita...Azi cand am sunat-o sa ii dau avansu...mi-a zis ca a vandut-o ieri dupa ce a vb cu mine...

 

Iar tre sa o iau de la capat :twoup:)

masina s-a vandut pe 23500 euro,in scurt timp o sa apara 29999 euro.

 

Sa-mi bag...

 

Am fost ieri sa vad asta http://www.autovit.ro/bmw-320-C17409136.html

 

Super masina...condusa de o femeie...25k kilometri reali. Mai avea postgarantie 3 ani! nezgaraita, neatinsa nelovita...Azi cand am sunat-o sa ii dau avansu...mi-a zis ca a vandut-o ieri dupa ce a vb cu mine...

 

Iar tre sa o iau de la capat :))

masina s-a vandut pe 23500 euro,in scurt timp o sa apara 29999 euro.

 

Sa-mi bag...

 

Am fost ieri sa vad asta http://www.autovit.ro/bmw-320-C17409136.html

 

Super masina...condusa de o femeie...25k kilometri reali. Mai avea postgarantie 3 ani! nezgaraita, neatinsa nelovita...Azi cand am sunat-o sa ii dau avansu...mi-a zis ca a vandut-o ieri dupa ce a vb cu mine...

 

Iar tre sa o iau de la capat :))

masina s-a vandut pe 23500 euro,in scurt timp o sa apara la 29999 euro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20.TFSi e un motor extraordinar.. ce slab.. are cam aceasi timpi cu un 3.0D de la audi.. 350Nm @ 1,500-4,200rpm... trage din orice unghi..ca are si compresor si turbina, raspunsul e absolut instant indiferent de turatie.

 

Fa un drivetest cu unul si mai vorbim..

Si chiar consuma putin in oras.. afara depinde de talpa..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.